Nátěr na eternit ano, či ne?

Od: Datum: 18.05.16 15:43 odpovědí: 6 změna: 18.05.16 22:10

Je dobré natřít starý vlnitý eternit barvou, aby se zamezilo úniku azbestových vláken, nebo i natírání se považuje za zásah a je to ještě horší?Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.16 15:52
avatar

Já bych do eternitu neinvestovala aní korunu, dá se koupit podobná vlnovka, která není škodlivá, eternit bych vyhodila. Ty škodlivé hnusy se z něho uvolňují hlavně při vrtání a lámani.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: niky*
Datum: 18.05.16 20:44

Taky bych ho nejraději vyhodila, ale manipulace s ním je ještě horší, lepší je prý s ním nehýbat.

Od: janm*
Datum: 18.05.16 21:37

Proč by jste ho vyhazovala? Jak tu již bylo řečeno ten "únik" vláken je pokud s eternitem nemanipulujeme opravdu minimální je-li vůbec na té střeše jaký, neboť je třebas brát v úvahu také to, že i "znečištěný eternit" trvale přilepenými nečistotami je vlastně již od okolí "přirozeně" izolován... dříve se dokonce dávali azbestové desky přímo do interiéru za kamna! , nevím o tom že by z toho někdo onemocněl...Riziko je pokud budete desky "drhnout" "brousit" "lámat" apod.

K nátěru, eternit natírat lze soused který je profesionálním lakýrníkem natěračem má eternitovou vlnovku natřenou již řadu let a je stále jako nová, lesklý hladký povrch bez nedostatků, čili pokud je to asi dobře a správně natřeno pak je stříška "jako nová" i po celá desetiletí :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mire
Datum: 18.05.16 16:15

Toho eternitu se nebojte, lidé se mají chránit, když ten eternit nějak mechanicky opracovávají ( řezání, vrtání ) jinak je unik vláken zanedbatelný. Nátěrem jen zhoršíte vzhled střechy, neznám v okolí střechu, kde by nátěr vydržel víc jak 3-4 roky bez oprýskávání.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.05.16 17:50
avatar

vedle soused natíral eternit asi před 3 roky a už se mu to loupe tak se to asi neoplatí

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.05.16 22:10

Kolega natíral penetrací D 14 a navrh Hagmans střecha jako nová

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.