Jaký akušroubovák?

Od: Datum: 17.05.16 21:16 odpovědí: 12 změna: 17.06.16 09:17

Potřebuju v bytě přišroubovat pár věcí, ale nemám na to fyzickou sílu. Dívala jsem se po nějakém levném akušroubováku. Myslíte nebo víte jestli je ten obyč. z Ikea aspoň trochu funkční? Nebo poradíte nějaký obyč do 300,- kč? Díky.

doplněno 17.05.16 22:33:

Potřebuju přišroubovat jen nové štítky a kliky ke dveřím a přitáhnout panty ve skříni.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 17.05.16 21:18

za ty peníze jsou to OPRAVDU VYHOZENÉ PENÍZE !

Raději zkuste sehnat něco od živnostníka, který potřebuje mít kvalitu, ale už tak nedrží baterka. Vám to bude jedno - za těch 15 minut něco uděláte a pak dáte zase nabít...

doplněno 18.05.16 07:44:

jsou půjčovny nářadí - než mít kus závaží, co stejně nefunguje, za stovku-dvě bych si půjčil (pokud by neměl soused a s psím pohledem bych ho neuprosil)

doplněno 18.05.16 07:59:

tak já budu jen varovat před jedním kusem http://akusroubovaky.heureka.cz/asist-ae2s048ba/ tento měli v obchodech jako super akce.

Koupil ho otec, protože to má možnost dostat se i do rohů, kde se velká aku nevleze. Baterka nedrží v držadle, takže pokud chcete šroubovat, jedna ruka drží šroubovák a druhou tlačíte baterku na kontakty. Nejde to improvizovaně opravit, plasty from china... a bity jsou máslo - protočí se bez problémů a máte po šroubováku.

ale pravdou je, že pokud to chcete opravdu jen na sešroubování skříně od ikea, pak třeba http://akusroubovaky.heureka.cz/hadex-kcs76/ to "snad" zvládne a pak to vyhodíte...

Já bych prostě už nikdy nic podobného nekoupil :(

a pamatujte při koupi, jestli potřebujete dostat se s tím i do rohů, aby to tam vůbec vlezlo... případně s adaptéry..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.05.16 22:15

Nezlob se na mě, ale akušroubovák za tři kila, to nedopadne moc dobře. Já bych do toho nešel. Něco přidej.

Datum: 17.05.16 22:45
Než vyhodit 300 Kč za levné Aku, je lepší si koupit kvalitní šroubovák s vyměnitelnými bity.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.05.16 07:52

Tak já ten malý šroubovák za pár stovek mám a není to až takový bezcenný drek jak tu mnozí naznačují. Souhlasím s tím, že na nějakou velkou práci to není (hlavně kvůli výdrži baterek), ale na nějaké drobnosti dobrý. Třeba ty zmíněné kliky a štítky, tam není potřeba bůhvíjaký výkon, ale když je těch vrutů hodně, tak točit je ručně je dost otravné.

doplněno 18.05.16 14:40:

Ohledně měkkých bitů - lepší když se ožužlá bit než vrut. Ožužlaný bit zahodím, ale vyšroubovávat ožužlaný vrut je někdy děsný opruz.

Datum: 18.05.16 14:03

Vidím to velmi podobně. Pro drobné práce postačí lehký nástroj ( 3-6 V, cca 300-500 Kč ), výkonnější (10- 12 V, cca 800-2000 Kč) - střední cesta , nejvýkonnější ( 12- 18V , cca od 1500 Kč výše ), nebo výkonné el. nářadí napájené ze sítě. Jedná se ( v uvedených cenových relacích ) prakticky vždy o třídu nářadí "hobby" , které je pro domácí použití většinou dostačující. (I v provedení "hobby" jsou některé značky poměrně robustní, "odolné" - makita,maktec, extol). Aku šroubovák/vrtačka je velmi účinným pomocníkem všude tam, kde je zapotřebí množství provést mnoho šroubovaných spojů ( typicky sádrokarton, obklady dřeven, práce na podhledu - nad hlavou, pro lehčí vrtání apod.). Pokud se jedná o "profi" nářadí, jsou ceny x-násobně vyšší , i když výkon může být srovnatelný, jako ve třídě "hobby" ( "profi" nářadí však mívá robustní, odolnou, kvalitní konstrukci, nebo i speciální funkce a příslušenství). Pokud se týká bitů ( hrotů do šroubováku), obecně bych řekl, že většina je z "másla", nebo jsou křehké. Bit z kvalitního materiálut (tvrdý - ne křehký) přijde řádově na desítky korun a výše. I relativně drahé "značkové sady" (cca 150 - 1000 Kč a výše) nejsou automaticky zárukou kvality materiálu a mohou mít malou životnost ( moje zkušenost - Narex za cca 70 Kč kus - nezničitelný). Pokud někdo vyžaduje "univerzální" nástroj ( přítupnost do "koutů" apod.), případně s adaptéry, musí počítat s vysokou pořizovací cenou a velmi omezeným výběrem. Kompromisem je pořízení dvou ( nebo více ) nástrojů ( tedy jeden v"lehčím", druhý ve "výkonnějším" provedení ).

Od: mp
Datum: 18.05.16 14:13

Jak píše Jethro, není to otázka ceny, záleží jak ho využíváte, a hlavně bych ho koupil v obchodě, kde nedělají problémy s reklamací (to platí i o další většině výrobků). Doporučuji HORNBACH, MAKRO, i další solidní obchody (OBI, BAUHAUS, internetové obchody MALL, ALZA a určitě někdo další přidá další s dobrou zkušeností). Dobré nářadí zjednodušuje práci - sám jsem to poznal při koupi vibrační brusky - to jsem ještě nezažil (ale mám Bosch za 2 tisíce a začalo mě bavit brousit). Je to super. Hlavně nikdy koupě přez televizi - tam nabídka míří na nevzdělané jedince, a o nabídkových akcích ani nemluvím.

doplněno 18.05.16 14:24:

Teď jsem si to ještě jednou přečetl, a IKEA je taky určitě solidní podnik, tak bych se určitě nebál. Moje dcerka vždy říkala, že by se nejraději nastěhovala do jejich pokojíčků a já tam zase chodím na jejich kuličky, ale to je trochu od věci.

Datum: 18.05.16 22:02

Tady si dovolím důrazně nesouhlasit. Čím tvrdší bit, tím líp. Pokud vyskočí bit z drážky, pak je to špatně. Dobrý a neopotřebený bit v drážce bude držet líp a pokud povolí hlavička vrutu-šroubu, je to smůla, ale s tím už se těžko dá něco dělat. Ale měkký a zaoblený bit hlavičku ožužlá zaručeně a tam pak už nepomůže ani dobrý tvrdý šroubovák. Jinak proti levným šroubovákům taky nic nemám, jen je potřeba si uvědomit, že mívají i nízký točivý moment a na nějaké šroubování delších vrutů to rozhodně není, potíže můžou už u dobrých hmoždinek.

Datum: 18.05.16 08:15
Kupte si šroubovák s rukojetí v T tvaru a k tomu pár kvalitních bitů. Šroubuje se s ním z lehka. Nemusíte šroubovat vše naráz do upadnutí ruky. Nebo si aku jen půjčte, má to kdekdo. Já s aku skončil, jsou věčně vybité, baterie po dvou letech kaput i bez používání. Pořídil jsem si nakonec něco, co vypadá jako aku, ale je to na síť. Jinak u křížových jsou dva typy bitů, tak ať si nezničíte vrut i bit. Žena nedávno šroubovala imbusy torxem, myslel jsem pak, že mne klepne
Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.05.16 12:39

Já předělal aku na LIPOlku a mám po starostech. Šroubovák o polovinu lehčí a s baterkou žádný starosti a skvělej krouťák.

Od: m123
Datum: 18.05.16 20:08

Díky všem za odpovědi.

Datum: 18.05.16 21:13

Oosbně jsem si za pár koru koupil tehdy a dodnes cenově nepřekonanou aku vrtajdu či aku šroubovák? z hypernovy dodnes až na akumulátor perfektně funguje,takže ne vždy levné= brak,šmejd!,nyní jede na autobaterii a kablík s krokosvorkami.Ale spíše bych doporučil tzv "hodinového manžela"nebo písněte odku jste snad se ve vašem okolí najde šikovný rádce co by mohl vypomoci!A za menší cenu než aku nástroj!

Od: tondajer
Datum: 17.06.16 09:17

Zdravím,

připojuju se k ostatním, než kupovat šroubovák za 3 stovky, radši si ho půjčit v kvalitní půjčovně nebo u prodejce. Nevím, kde bydlíte, kam to máte blízko. Já si takhle chodím půjčovat do železářství Kutil (http://www.kutil.eu) a vyhovuje mi to. Je to rodinná firma, kde mi vždycky poradí a není problém se domluvit. Nevím, kde bydlíte, kam to máte blízko, ale pokud jste z Pardubic a okolí, doporučuju. V každém větším městě ale určitě najdete nějakou půjčovnu nebo prodejce. Navíc když člověk bydlí v malém bytě a nemá moc místa, tak mu tam nářadí akorát zavazí. Já si takhle půjčuju stroje, které potřebuju jen na chvíli a nechci do nich investovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.