Strhaný závit v dřevotřísce

Od: Datum: 17.05.16 08:57 odpovědí: 4 změna: 17.05.16 19:38

dobrý den, kouil jsem nový pc stůl, a v něm byl papírek, že byl zkušebně smontován a znovu demontován a problém je, že jak ho asi smontovali, tak ty předvrtané díry pro konfimaty jsou strhané, a zavít se tam protáčí a stůl je nestabilní. Reklamovat se mě to moc nechce, z důvodu velkého čekání na vyřízení reklamace, protože je kupovaný na netu. Proto by mě zajímalo, jestli neexistuje nějaký tmel, nebo něco podobného, čím to vytmelit a znova vyvrtat, a hlavně aby to drželo a nebylo to jen dočasné řešení? nebo raději reklamovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.16 09:02
avatar

Vyplňte otvory kolíčky (třískami) natřenými lepidlem. Po zatvrdutí začistěte přečnívajíci zbytky (asi dlátem) do roviny s plochou a vyvrtejte nové otvory.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 17.05.16 09:13

Spíš to už u někoho bylo, ten to složil, zjistil že to nechce a poslal jim to zpátky...

Piliny s lepidlem nebo ty kolíčky. U kolíčků pozor na vrtání, vrták má snahu vyjet z kolíčku do dřevotřísky..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 15:13
avatar

dej do diry spejle (musi byt misto na sroub, na tesno) a herkules, jeste pred zaschnutim to zasroubuj. takhle jsem opravil podobne zmrseny stolek pod televizi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lada®
Datum: 17.05.16 19:38

Zdravím. Tento problém jsem s úspěchem mnohokrát řešil za pomoci epoxidu EPOXY 1200. Po namíchání jej s tužidlem možno doplnit jemnými dřevnými pilinami na hustou kaši. Pak špejlí naneseme tento materiál na boky otvorů, nebo v případě velmi zdevastovaných dílů i jím otvory vyplníme a později přebytek odvrtáme. Neškodí ošetřovaná místa předehřát. Epoxid se vsákne do dřevotřísky, rychleji zpolymeruje a budoucí spoj pak získá poměrně vysokou pevnost. Občas takto ošetřím i vyviklané upevnění závěsů skříněk. Dnešní řídké lamino-desky, zvláště z Polska, často tuto procedůru vyžadují.

Z vlastní zkušenosti: Pokud si koupíte uvedený epoxid, vydrží vám na různé opravy desítky let, i s tužidlem P11.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.