Klimatizace v paneláku

Od: Datum: 16.05.16 09:41 odpovědí: 2 změna: 16.05.16 14:00

Dobrý den,rozhodli jsme se instalovat do našeho bytu klimatizaci,s tím,že jednotka se bude nacházet na fasádě pod oknem bytu.Bohužel nemáme balkon,nemůžeme jednotku umístnit jinam,jak tomu je u vedlejších bytů.Bydlíme v posledním patře pod rovnou střechou,kde je v letních dnech k nevydržení.A k tomu všemu celý den svítí sluníčko do oken.Zažádali jsme o povolení instalace výbor společenství pro dům.Výbor tohle schválil,s nějakými podmínkami,které akceptujeme.Měli jsme písemný souhlas sousedů kolem,jak to chtěl výbor.Instalaci bude provádět odborná firma s dlouholetou tradicí,která tyto jednotky kolem instalovala a všude to šlo bez nějakého shromáždění.Dokonce odborné vyjádření firmy,které jsem jim dodal.Náhle ale nám bylo sděleno,že to máme pozastavit,že mluvil předseda s právníkem a že to není tak jednoduché,že chce být krytý atd.Že musí svolat shromáždění a musí to schválit aspoň 75% sousedů atd.Mohl bych Vás tímto poprosit,co musíme právně splňovat,nebo na co máme právo.Jak to vlastně je, když si chceme do vlastního bytu dát klimatizaci,nikoho neomezovat,jen žít v komfortním bydlení,které si investujeme sami.Musí tohle schvalovat nějaké shromáždění?Jak máme postupovat?Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.05.16 10:00
avatar
U nas to maji na strese a meli klid , hluk neni a je to.
To musite podle poho co mate ve stanov spolecenstvi. Predseda chce prejit tomu si budou sousedi stezovat na hluk v noci pri otevrenem okne.
Bohuzel je to panelak a ne barak v lese...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.05.16 14:00
avatar

Pokud jste SVJ, musíte to respektovat. Chcete něco dát na plášt budovy, nebo střechu, ale ta patří všem vlastníkům, viz prohášení vlastníka budov, proto s tím musí souhlasit. Předseda má naprostou pravdu.

Později byste to musel i odstranit bez jejich souhlasu. Předseda na Vaši žádost svolá velké shromáždění vlastníků a dá hlasovat. Musí souhlasit většina zučastněných - viz odkaz a obrázky. Ideální je, pokud vaše SVJ už změnilo stanovy a lze hlasovat jinak - per rollam.

souhlas vlastníků bytových jednotek vzor
https://www.google.cz/search?biw=1086&bih=558&q=souhlas+vlastn%C3%ADk%C5%AF+bytov%C3%BDch+jednotek+vzor&revid=523583838&sa=X&ved=0ahUKEwizqeL3wd7MAhUIOJoKHQGZCEEQ1QIIbCgA

Hlasování per rollam
https://portal.pohoda.cz/zako…e-fungovani-svj-od-roku-2014/

http://www.portalsvj.cz/disku…dnuti-do-prohlaseni-vlastnika


doplněno 16.05.16 14:02:

Hlasování per rollam je dovoleno až v NOZ a proto většina SVJ od roku 2014 změnila stanovy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.