Ženská=služka v domácnosti?!

Od: Datum: 15.05.16 22:32 odpovědí: 82 změna: 09.06.16 14:10
Ahoj všichni,mám neustálý problém s tím,že můj přítel po sobě není schopný udržovat pořádek,neustále ho v něčem napominam,prosím neustále o to samé.teď ho za trest..(pro někoho běžná věc) nutim aby si vyzkoušel co je to být ženská. Chci aby vzal mop do ruky,aby věděl na co je houbička i to že prach se taky sám neutre! Odmítá cokoliv! S tím že není ženská a že se nenechá ponižovat! Že to chlapi nedělají! Mohli by mi sem prosím napsat nejaci chlapi kterým přijde normální udržovat pořádek a i někdy pomoc i v domácnosti? Kdyz nema nic jineho na starosti nez jen ze chodi do prace...do te chodine vsichni! Nevěří mi totiž že někdo takový existuje. Já nechci být furt něco služka a symetrika! Děkuji za odpovědi.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 15.05.16 22:34
Ja s nim souhlasim, vy taky neopravujete kapajici kohoutky a dalsi chlapske prace.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: alllla
Datum: 15.05.16 22:38
No a v tom je právě ten problém...praveze opravuju všechno...! Na tyhle věci mi řekne že není instalatér.
Od: mot
Datum: 15.05.16 22:45
Tak to nedelejte,vy snad instalater jste? at si zaplati instalatera.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: alllla
Datum: 15.05.16 23:01
To je teď muj poslední pokus...odmítám též dělat cokoliv.. Jsem zvědavá jak ta domácnost bude za 14dni vypadat... Chodím do práce, vše si platíme sama, co je společné platíme napůl, navíc jsem těhotná...už jsem opravdu unavena a zoufalá...to přece nejde být furt otrok muži a aby on pro vás nic neudělal?!
Od: mot
Datum: 15.05.16 23:03
Pockejte jak budete unavena, az se budete k tomu jeste starat cely den o dite.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 15:10

Tak proč by měla uklízet, je snad uklízečka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 15.05.16 22:57

Nenuťte přítele, je to k ničemu. Týden či 10 dní se věnujte příteli, co bude dělat on, dělejte s ním. Jde po práci na televizi, běžte taky, jde si číst, čtěte taky, jde na pivo - taky si jedno dejte. Ale nedělejte nic navíc - ani nakupovat, uklízet atd. Večer se s úsměvem zeptejte - miláčku, co budeme dnes večeřet, nakoupil jsi něco? Ne, nenakoupil, to neva, zítra nakoupím já a další den ty a budete se střídat.

Po týdnu bude doma takový binec, že to přítel vzdá a přiloží ruku k dílu a nebo bych to vzdala já a našla si jiného.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 15.05.16 23:00
avatar
Záleží, jaké to bylo u nich v rodině. Model se potom většinou přenáší na rodinu novou.
Znám pár chlapů, kteří běžně vaří, perou a postarají se o děti.
Znám i takového, který ani neví, kde mají otvírák na konzervy ("kam jsi zase dala...") a usíná s ovladačem v ruce. Nemyslím si, že je "převýchova" možná. Je to jako s jakoukoliv jinou závislostí...pokud nebude chtít, nezmění se.
Ohodnoceno: 7x
 
Od: alllla
Datum: 15.05.16 23:06
To je asi ten problém, vše u nich doma dělá jen máma a ta a,on nikdy nic nemusel...tchýní nadavam ať za ním nebeha a nedělá mu poskoka..ta řekne jen že než aby se o něco prosila že si to raci udělá sama...táta taktéž ale já nejsem jeho máma ani táta,chci mít rovnocenného partnera.když já umím studovat,vrtat,natirat, zatloukat hřebíky,tak proč on mi nemůže pomoci když o to tolik stojím...? Nebo jen uklidit po sobě!
doplněno 15.05.16 23:33: Oprava...místo studovat tam má být stukovat...
Od: mot
Datum: 15.05.16 23:14
Proc by to delal, kdyz to za neho stejne vzdycky udelate?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: alllla
Datum: 15.05.16 23:19
Hmm.takže budem muset žít dobu jak prasata než mu to dojde jo? Asi jiné řešení už fakt není.
Od: mot
Datum: 15.05.16 23:27
Trochu problem je, ze chlap klidne v bordelu zit bude
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.05.16 23:29
avatar
Také je možné, že něco demonstrativně udělá, aby vám ukázal, že to vlastně je prkotina, a že děláte spoustu povyku pro "nic".
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.05.16 16:45

Myslím, že chvilku budete žít jako prasátka a pak nastane jedna z těchto věcí:

a) dojde Vám trpělivost a pošlete přítele k vodě.

b) dojde Vám trpělivost, uděláte pořádek a vše se vrátí do starých kolejí (do doby než se zase pokusíte ho předělat).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 23:17
avatar

Jakého chlapa jste si vybrala, takového máte. A s takovým jste si pořídila i dítě. Když Vám toto vadí již nyní, co budete říkat, až se vám narodí děcko a budete uklízet i po něm? Vůbec to neberte ve zlém, já jen - jak jste si to zavedli hned od začátku, takové to budete mít. Jsou určitě muži kteří ženám pomáhají a o práci doma se dělí. Ale jsou i takoví jakého jste si vybrala Vy. Zkuste spolu najít zlatou střední cestu..

Ohodnoceno: 3x
 
Od: alllla
Datum: 15.05.16 23:26
Jen jsem teď zjistila že jsem unavená a že potřebují taky pomoc. A hadame se o tom průběžně chtěla jsem jen vědět jak to chodí jinde...jestli je to opravdu pro chlapa tak problematické a ponižující... Že po něm vůbec něco chci...začínám ztrácet důležitost roli chlapa v rodině...hledám marně jejich roli... Nějakou vyváženost...
Datum: 16.05.16 00:00
avatar

Souhlasím s tím, že ho asi těžko budeš měnit. Ale třeba nějaká "destruktivní" metoda zabere. Já osobně rád vařím, to je můj koníček, když je doma někde bordel, tak to uklidím, když jsem v obchodě, třeba pro pivo, nakoupím i ostatní, a fakt nějakej pocit méněcennosti z toho nemám, a znám spoustu chlapů co to umějí taky. I když je fakt, že ty domácí práce nikdy neuděláme tak "dobře" jako ženský. Pak už je zase otázka jejich taktu, jak tomu chlapovi podají. Tam se dá hodně pokazit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 16.05.16 06:49
Je to jen přítel, děti nemáte. Evidentně mu na Vás nezáleží, když se dokáže válet na gauči, zatímco vy poskakujete kolem domácnosti. Ohledně domácích oprav to začnu brát ve chvíli, až budou denně trvat několik hodin, stejně jako vaření a úklid domácnosti. Co až budete mít děti a opravdu budete potřebovat pomoc? I když znám dvě, co nemakačenka vyhodily u když už měli malé děti, ještě ne do školky. A velice rychle obě našly slušné chlapy, na které je opravdu spoleh. A ta nemakačenka dodnes nechápou, kde jako byla chyba. Takže radím, od takového odejít radši včas. Dobře vychovaných chlapů po světě běhá...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 07:04
avatar

Dobrý den, nečetl jsem všechny příspěvky, protože jsem se tak akorát na*ral u čtení toho Vašeho. Upřímně, pokud Vám partner nepomůže teď, když jste jenom dva, co budete dělat až budete mít děti? Jedno, dvě? Jestliže jeho otec měl vycvičenou manželku na to, aby kolem něho skákala a posluhovala... jak si to vychoval, takové to měl. Bral bych to v případě, že jste doma, nechodíte do zaměstnání a on ano. Ale pokud máte oba zaměstnání a bydlíte ve společné domácnosti, nevidím důvod nepodělit se o pořádek. Já nesnesu kolem sebe nepořádek, učím to i své děti, možná jsem na pořádek kolem sebe větší pedant než moje žena. Samo že se o udržování dělíme, nejde aby jeden nepořádek dělal a druhý to po něm pořád dokola uklízel. Nemám problém vytřít, vysát, umýt nádobí nebo v případě myčky naskládat a pak schovat, dát prát prádlo, vynést koš, utřít stůl.Přijde mi to normální.Jasně, pokud je práce, která je fyzicky náročná, nebudu to chtít po ženě a ona naopak, když vidí že taková je, nechce po mě pomoc v domácnosti. Mmch. kolik Vám je a kolik je partnerovi? Že je to generace co nebyla na vojně. Promluvte si s partnerem, pokud nepřistoupí na pomoc, jděte od něj.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.05.16 07:13
avatar
"není ženská a že se nenechá ponižovat!" tohle mi přítel říct, tak už je to bývalý přítel. Jako vy se ponižovat můžete, protože jste "jenom" ženská? Boreček si plete ženskou s uklízečkou. Buď se hezky vzpamatuje a nebo může jít zpátky k mamince, jestli je zvyklý na full servis. Nenechá se ponižovat uklízením... *bum*vyřiďte mu, že dokázal po ránu naštvat úplně cizí osobu... bože... *zed*
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.05.16 07:36
avatar

Je pravda, že ženské práce chlapům zrovna dvakrát nevoní. U nás je to rozděleno tak, že oba chodíme do práce, veškeré opravy, práce na a kolem baráku mám v režii já, sekání zahrady, práce na zahradě a na políčku taky já. Manželka uklízí, pere, vaří, žehlí. O děti se staráme tak nějak stejně. Někdy mám světlou chvilku, tak třeba umyji nádobí, poklidím (ale to je čas od času). Manželka taky brblá, že jsem si neodnesl od stolu talíř do dřezu, že jsem nedal do koše na prádlo špinavý trenky apod. Pokud ten váš nechce dělat domácí práce, OK, ale pokud nedělá ani ty chlapské, jako je údržba domu apod., tak bych ho kopl někam.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xy
Datum: 16.05.16 08:43

některé ženské práce mi taky nevoní a některé mi jen nevadí . A to jsem ženská ... když budem dělat jen to, co mi voní, daleko to nedopracujeme...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 17.05.16 10:29
avatar

Takhle nějak si představuji, že by to mělo být.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pisalka
Datum: 16.05.16 08:03

Bohužel, když Váš partner má takový názor, tak ho do domácích prací nedonutíte, natož aby je dělal sám z vlastní vůle. Úplně žasnu nad jeho výrokem, že se nenechá ponižovat. Co je na domácích pracích ponižujícího? Ponižující spíš je, když Vy byste na úklid rezignovala a přišla by k vám domu návštěva do nepořádku, to by mu nevadilo? Já osobně si raději některé věci udělám sama než aby to dělal partner. Klidně utřu prach, vysaju podlahu, vytřu, vydrhnu záchod a koupelnu, k tomu bych partnera nepustila, ale zato pak jako kompromis očekávám, že například bude mýt nádobí a chodit se smetím. Samozřejmě, že jsem ráda, když mi pomůže s čímkoliv, jde o to, aby přesně muž nebral ženu jako posluhovačku v domácnosti, ale jako "rovnocenného partnera". Jako vyloženě ženskou práci beru například šití, žehlení... to po něm nemůžete chtít, ale že by umyl nádobí nebo vysál/vytřel podlahu není otázka pohlaví, ale základních hygienických návyků, jestli chce žít ve špíně nebo krásné domácnosti!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 12:52
avatar

pisalko - tristní je, že se mu nezdá ponižující, že všechno za něj platí těhotná kamarádka...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 08:10
Co jste si našla to mate. Bud si najdete někoho normálního a tohohle lempla,co vám ani nepomůže, pustite k vodě.
Nebo se smirite s tím,ze budete služka do smrti. Hodne sil preji
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 08:41
avatar

Škoda, že jste na to přišla, až když už je mimčo na cestě.. Bez něj by byl rozchod mnohem jednodušší.. Takhle budete mít mimča dvě, to co se na rodí a jedno dospělé.. Z jednoho podobného vztahu, jsem právě z tohoto důvodu utekla. Také to měl okoukané od rodičů a zázrak se nekonal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 16.05.16 10:13

Z takového vztahu utekla moje sestra. Místo rovnocenného partnera a společného dítěte měla najednou děti dvě. Dvě mimina a starej se o nás. Partner naspal víc jak kojící matka po císaři, protože ráno vstával později, jakmile přišel z práce svalil se na gauč, kde usnul a v devět večer už byl moc unavený a šel si lehnout. Marně ho prosila, vyhrožovala, brečela, aby jí pomohl, že to sama nezvládá. Prosila třeba, jestli by nemohl vyndat a pověsit prádlo z pračky, že toho má moc, nemá dítě pomalu do čeho převléknout. Ležel dál na gauči a prý to si uděláš potom. Tak dítěti nebyly ani dva roky a vyměnila ho za svéprávného jedince, co se zvládne postarat materiálně i fyzicky o sebe i svoji rodinu. Čím dřív se tak udělá, tím líp pro dítě. Jednak maličkému dítěti je úplně jeno, že se mu vymění otec a čím dřív začne žít ve fungující rodině, tím měné si osvojí nevhodné chování svého biologického otce. Však je to vidět z dotazu zadavatelky. Tatínek se válel a máma makala, tak synáček se válí a ty makej. Prostě jen odkoukal stejný model.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: alllla
Datum: 16.05.16 10:09
Děkuji všem za názory. Většina mě teda chápe a nejsem tudíž blázen. Přítel je o 5 let mladší...je mu 27, vojnu nezažil,zato byl bacharem a tam byl zvyklý diktovat... Zatím žijem s jeho rodiči v dvougeneracnim domě...máme patro,ale za 3 měsíce začínáme stavět dost velký dům.. Obávám se že větší problemy teprv přijdou.. Jak jsem psala, chodím do práce...budu muset i co nejdřív po porodu,mám práci doma.. Budem mít hypotéku...kterou chce abychom platili napůl, do toho přiznávám maximum peněz a platim si nemocenskou abych měla co nejvyšší mateřskou. Takže, o dítě se budu muset starat..vše za něj platit,za sebe platit,půlku baráku platit a ještě mu surovat a poskakovat... Přijde mu to normální. Mne teda ne. Uvidím jak to vše dopadne.představám ustupovat,vařit,uklízet,ať si platí kucharku i uklízečku...
Datum: 16.05.16 13:12
avatar

Slečno, paní, pokud vám to vadí teďka, bude vám to vadit o to více v dalších etapách života. Uhoďte na partnera ať se srovná nebo odchízíte. Pokud mu to nedojde, běžte od něho. Jakmile se uvážete hypotékou, budete chodit do práce, starat se o dítě a o celý dům, položí vás to. Dříve nebo později,. Opravdu důrazně doporučuji odejít z tohoto vztahu i když čekáte dítě. Pracovitých chlapů je stále ještě spousta.

Příště se dívejte, jaký vztah má váš chlap ke svým rodičům

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 10:36
avatar

Tím, že jste se narodila jako žena, ještě neznamená, že šílíte touhou jen rodit děti a uklízet po každém svinčík. Ale je Vaše chyba, že jen nadáváte a nic. Žádná převýchova. A po jeho matce chtít řešit své manželské problémy je pitomost a nedospělost.

Můj syn jako mladý a to hodně mladý, ještě na učilišti, poznal jednu buchtu, do které se doživotně zamiloval. Musím přiznat, že jsem ho nenaučila domácí práce, protože jezdil domů z internátu jen na víkend, tak jsem byla ráda, že je doma a nic jsem ho nenaučila. Od své tety uměl bezvadně šít na šicím stroji a vařit. To se naučil i ode mně. Doma byl zvyklý pomáhat s praním, odnesl si talíř a podobně, víc nic. Jen se vyučil, šel hned s první výplatou bydlet se svou láskou. Do půl roku ho naučila žehlit, uklízet, převlíkat postele, všechno, co ještě neuměl a co ji nebavilo.
Byla jsem ráda že ho to naučila, kdyby zůstal sám, tak nebude uplně neschopné jelito, závislé na matce. Řemeslník je to ale šikovný a zručný.

Profese Vašeho manžela je jaká? Plat jaký? Ptám se proto, že kdyby to přestalo bavit i Vás, sjednejte si na uklid, na mytí oken, žehlení atd. Ubytek peněz by se brzy projevil, nepolevila bych, Vy to děláte ke své práci, zadarmo, proč ne on? Tak za něj, co neudělá, sjednáte uklid. Za chlapské práce to samé.

Syn při mé nemoci přišel a bez řečí sám od sebe umyl okna a poklidil celý byt. A neumřel na to, představte si. A dotyčná snacha? Když ji bordel otrávil, řekla mu, že v něm a s ním žít nebude a at jí dá vědět až uklidí a zmizela k sestře. Uklidil rychle, aby se vrátila a ted pracují doma napůl, on se stará o auto, o byt, o okna, mají zasklený balkon, tak tam přece nepoleze slabá žena, o víkendu uvaří, ona umeje nádobí a pak vezmou psa a jdou svorně na procházku.

Pokud myslíte že ten Váš by to nezvládl, tak já myslím že jen proto, že Vás doopravdy nemá rád. Ten můj kluk ji miluje a kdyby mohl, tak snad i kojí.Nic mu z lásky není zatěžko.A to jsou spolu už hodně dlouho manželé. Jste vůbec vdaná? Nebo byl líný dojít i na radnici? Pokud ne, je to jen Váš kamarád, nejste tedy rodina, spěchejte od něj. Nemá to jiné řešení.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: alllla
Datum: 16.05.16 11:13
Přítel přes 4roky podniká, zemní Prace,kontejnerová doprava, vydělává hodně peněz,ale neustále se chce rozvíjet a kupuje si další vybavení...každa z Masin stojí stovky tisíc... Proto neustále šetří každou korunu. Já...v tomto případě bohužel... Vydělávám taky slusne peníze,proto mi nehodlá finančně ulehčit...že si na vše vydelam.. Tak místo toho aby byl rád ze jsem sebestacna a jen mi trochu pomohl,stará se jen o své podnikání. Ve chvíli když přijede z práce domů,pro něj nastává vegac...a jediná otázka...co je k jídlu? Já jsem v práci denně 10-11 hodin,teď už zmírňují vzhledem k tomu že mi není v těhotenství dobře a začina mi růst bříško.stydím se že to tady musím řešit a nechávat si radit.jen zbiram názory že by měl chlap být chlapem a ne mým dítětem nebo generálem.
Datum: 17.05.16 09:34
avatar

Není ani dítětem ani generálem...je to sobecký, arogantní lempl, který nemá zažité správné návyky! Nechat se obskakovat těhotnou přítelkyní, která pracuje 10-11 hodin, je zhola sprostostí *bum*A navíc "své těžce vydřené" peníze užívat jen k vlastnímu užitku?!?!? Rychle od něj utečte, takový se nezmění a budete trpět ještě víc a pokud bude mít takový laxní přístup i k Vašemu dítěti, tak bude trpět i dítě a Vy se nebudete utápět jen ve fyzické vyčerpanosti, ale hlavně budete strádat psychicky *plac*To, že nechává vše na Vás, je gestem, že si Vás neváží a ani toho co pro něj děláte. Opravdu Vám bude s prckem zatím lépe samotné, časem snad nějakého vhodného tatínka najdete...ať potom nelitujete, že jste to neudělala, s hypotékou už to půjde hůře...:( Držím pěsti, ať se správně rozhodnete a hlavně klidné těhotenství ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 11:04
avatar

A proč chcete začít stavět společně velký dům? To nechápu? Vždyť vám to neklape už nyní... Já bych se sbalila a šla pryč. Nejste vdaná, nic vás k tomu "příteli" neváže. Tím, že přestanete najednou mu poklízet a sloužit, k ničemu kloudnému nepovede. Maximálně tak k tomu, že vás přítel časem nahradí nějakým jiným modelem, který mu bude lépe sloužit a obskakovat ho.


doplněno 16.05.16 11:29:

Slečno, jak jsem psala, neklape vám to už nyní...A jen naivní ženská si myslí, že se chlap změní k lepšímu. No, můžete to zkusit a třeba budete mít štěstí. Moc bych vám to přála. Nechcete před problémy utíkat, ale zaděláváte si na další. Ten pán, co ho nazýváte přítelem, vás bude celou dobu vašeho soužití finančně ždímat, vy se budete navíc ještě starat o dům, dítě i o přítele. Nebo proč si jako myslíte, že se on zázračně změní? Jakože narozením dítěte najednou prozří? Co mu brání v tom, aby uklízel po sobě už nyní? Umíte si vůbec představit starat se o malé dítě a u toho z domu pracovat? Už jste to někdy dělala?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alllla
Datum: 16.05.16 11:16
Čekáme dítě... Máme se rádi,ale neschodujeme se v názoru peněz a úklidu...Jsou v rodinách horší věci,nasili, alkohol,drogy,nevěra,gamblerství...to je pak na útěk...tohle chci řešit a ne před problémem utéct.
Od: alllla
Datum: 16.05.16 12:44
Stále čekám protože mi slibuje že se jednou budeme mít dobře,že to vše dělá pro nás a že to musím vydržet,ale nějak už přestávám verit..nic se nezmění...už teď mluví ze by taky jednou chtěl pěkný auto...teď jezdí mým..už dva roky...už to hnije a já nevím v čem budu vozit dítě a kočárek..odmítám kupovat další auto ..ale to jeho nové luxusní se pak musí udržovat v pořádku dítě do něj nejspíš nebude moc ani kouknout.
Datum: 17.05.16 09:41
avatar

Ano dělá to proto, aby se jednou měl lépe...nikoli Vy. Touto větou jste mě ale dostala...ale to jeho nové luxusní se pak musí udržovat v pořádku dítě do něj nejspíš nebude moc ani kouknout

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 11:21
avatar

Dítě na cestě. S trubcem... To není záviděníhodná situace. Do stavby a jejího financování bych se nepoustěla. Volila bych odchod za cenu několika nepříjemných let. Nebo budete strádat celý život. Soužití s takovým mužem vás bude ubíjet psychicky, to pak ani práce nejde dobře od ruky. Začarovaný kruh.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.05.16 12:12
avatar

Aha. Takže když zavoláte instalatéra, musíte ho zaplatit, když zavoláte myče oken, musíte to zaplatit, protože jak píšete - on se rozvíjí, do SVÉ firmy kupuje drahé věci a proto Vám nehodlá finančně ulehčit - když si připočtete, že navíc jste ochotna mu dát dítě, platit napůl hypotéku a přitom patrně nebudete ani na katastru, tak jsem se nejdříve musela vzpamatovat ze šoku, že něco takového jako Vy ještě chodí po zemi a kladu si otázku, co si slibujete od skutečnosti, že děláte a hodláte i nadále dělat ze sebe votroubka.

Uživíte i chlapa, postaráte se o něj ve všech směrech, postel má zadarmo, ani nemusí hledat prostitutky za peníze, prominte, píšu Vám to tak, jak to je, abyste se včas vzpamatovala a ještě si Vás ani nevzal?

Nevím, co tu chcete za radu? Myslím, že to víte i Vy sama. Že nejde o lásku ale jen kalkul. Až ten dům mu pomůžete zaplatit, tak si samozřejmě najde kočku, nestrhanou a která lépe do baráku zapadne. Jeho firma poroste, bude potřebovat doma reprezentační kočku a ne chudinku, co právě vytřela podlahu a dala do rozpočtu svou výplatu.

Proč máte tak málo sebevědomí? A komu co chcete dokazovat, že to všechno hravě zvládnete? Nezáleží Vám na zdraví? A na budoucnosti Vašich dětí? Sobecký fotr není žádné terno.
Na to je jen jedna rada - odejít a i kdyby se válel před Vámi s kytkou a konečně i žádostí o ruku, hledala bych nesobeckého člověka. Věřte mi, že s bezohledným sobcem není žádný život a to i pro to děcko.

Není manžel, nemá k Vám žádná práva, ale ani povinnosti, podepište panu majiteli budoucího domu hypotéku, at máte co platit 30 let...nechápu proč jste někam šla posluhovat zdarma a bez práv cizímu chlapovi a už ted ho nesnášíte, vy se ani nemáte rádi, jen čekáte, otázka je na co ...
Vaše dítě jednou na dům bude mít právo i bez Vás, tak vemte rozum do hrsti a utíkejte, dokud je čas..hodného manžela časem najdete určitě.Nebylo Vám lépe bez něj? Pokud si odpovíte ano, balte kufry do najaté garsonky a jemu brzy budou chybět Vaše finance i služka Márinka. Vám patrně vůbec nic.

Ženské, vzpamatujte se ! Je 21 století, ne středověk.


doplněno 16.05.16 12:25:

A ještě se asi právem domnívám, že pozemek poskytnou jeho rodiče a protože pozemek i dům NOZ od roku 2014 musí mít stejného majitele, Vy si na katastru ani neškrtnete. Nejste rodina, společně můžete být jen na hypotéce, jako ručitel a s povinností platit. Žádná práva ovšem nemáte a mít nebudete.

No ještě aby nějaká "přítelkyně" byla i na katastru !

Uvědomte si to dříve, než cokoliv podepíšete a raději si hypotéku pak vezměte Vy nebo i ted na garsonku, neznám Vaše možnosti, ale mít svoje, mít kam jít, je k nezaplacení, když nejste rodina a je to v podstatě cizí chlap a jeho rodiče jsou cizí lidé. Jestli si od toho něco slibujete, tak si přečtěte příběhy žen, co po letech ve vztahu odcházely od sobce s nahým pozadím a jistým placením na desítky let...nebyly rodina zkrátka.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: alllla
Datum: 16.05.16 12:22
Je to opravdu k pláči..došli mi slova protože souhlasim se vším co jste napsala a je to tak...
Od: alllla
Datum: 16.05.16 12:37
Už se mi to jednou vymstilo,důvěřovala jsem svému otci v podnikání,zadlužil mě a zdrhnul do zahraničí.. Mne nechal dluh 1mil.Kč..díky dobrému právníkovi a insolvenci jsem se z toho vylizala za pouhých 200tis...nikdo mi finančně nepomohl. Ted na mě nemůže být psáno nic dokud jeste běží insolvence...tudíž jsem říkala příteli že napíše věčný břemeno a právník připraví smlouvu kde bude jasné dáno že půl domů patří mne...o tom byli též hádky že mu snad mužů verit a že nic takového..že se ho pak budu snažit vyhodit... Řekla jsem že buď to podepíše nebo nic neplatím...ale když to teď vše zpetne čtu...opravdu vidím že chce mít postaráno hlavně jen o sebe...
doplněno 16.05.16 12:38: *vecny břemeno.
Datum: 16.05.16 12:50
avatar

Je vidět, že pravidlo tazatelko, které říká, že nevstoupíš 2 x do stejné řeky není pravdivé, lidé do ní vstupují opakovaně...

Když tohle udělá vlastní táta, co teprve udělá cizí chlap? A Vy ho vážně tak šíleně milujete?

Proč si myslím, že je to jen zvyk a momentální nechut měnit svůj život?

Váš příběh nebude heppy, je mi to líto, jinak už byste s ním nebyla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 16:23
avatar

Dafin, to není o řece. To je o tom, že člověk dělá stejnou chybu tak dlouho, dokud se nepoučí. *zed*A pořád! *zed*A pořád! *zed*A furt!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 12:20

Myslím, že jste to nechala zajít moc daleko a přivíráte oči i nyní . Tak on se rozvíjí v podnikání *smich*, ať se taky stará o rodinu a domácnost to patří bohužel k životu .Musí si vyčlenit peníze ,aby se podílel na chodu domácnosti a našel si čas vypomoct vám a ne se na něco vymlouvat . Pokud to budete tolerovat ,bude to ještě horší a co až budete mít dům... to bych si ani nepřála vidět.

Já bych udělala krátký proces - u mě by neuspěl... .*zed*pardon za upřimnost

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 12:42
avatar

hahanaj, u mě by atrapa rádoby chlapa, co prevít ani nevydělá tolik, aby platil i na svoje potřeby v domácnosti a když se mu nechce uklízet, dal peníze na služby, které to udělají za něj, také neprošla. JEHO firma by mě nazajímala, když se rozejdeme, já z ní nic neuvidím, když nejsem jeho žena ani společník firmy.

Ale už jsem tu někdy někde napsala : nejen že jsme strůjci svého osudu, ale platí i známý fakt:

Lidé, tedy i hajzlové si k Vám dovolí jen to, co jim dovolíte, aby si dovolili.

Jinak na sliby a na kecy "chlapa" bych také nedala, kdeže lonské sněhy jsou...

Chlapovi, co je vážně chlap, by bylo hanba tohle dělat a zneužívat těhotnou ženskou.

Nechápu, proč ženy rodí děti kamarádům, proč ne jen manželům...

Protože žít s mužem před manželstvím a pak chtít nebo čekat, že budeme rodina, je utopie, zvykl si a vyhovuje mu to.Tak proč by to měnil? A všechny právní kroky bych projednala předem s notářem, žádné, že budu ručit a platit za barák a nebude mi tam patřit ani truhlík od kamen.

Jaké si to tazatelko uděláte, takové to budete mít.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.05.16 12:43
avatar

hahanaj, víte kolik "chlapů" se rozvíjí za prachy kamarádek? Nevěřila by jste, jaké jsou na světě naivky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: travnik
Datum: 16.05.16 13:13

Máte ve všem pravdu! Poradil bych tazatelce, ať se řídí Vašimi radami...ALE už vidím, jak si ženská vybere kluka v montérkách, co pracuje jako zaměstnanec třeba jako instalatér *hi*

Podnikatel je prostě "přitažlivější" a až byznys nepůjde, tak takovýto frajer prostě pracovat nebude za průměrnou mzdu, barák třeba nakonec propadne exekutorům

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alllla
Datum: 16.05.16 13:42
Nějak jsem nepochopila... Můj přítel je každý den v monterkach a od prachu a oleje...nehledala jsem zadnyho kravataka...nechápu jak to s tím vším souvisí...
Od: travnik
Datum: 16.05.16 14:04

není to myšleno zle, ale mnoho podnikavců(ne všichni) myslí prostě jinak. O peníze se prostě nepodělí, všechno schovávají buďto na investice do rozšíření byznysu, nebo své výdělky investují do dalších žen, luxusních automobilů. Je to jak přes kopírák.

Je otázka, jestli by Vás třeba ale zajímal nějaký slušný muž, který pracuje jako zaměstnanec za průměrnou mzdu, to jsem tím chtěl říct. Monžá tak ještě před 5 lety bych radil zkusit nápravu ve vztahu, dnes už vím, že je to často ztráta času.

K té hypotéce-vlastnit něco s někým na půl, tak to Vám vůbec nedoporučuji. Protože půlka baráku se prodává těžko.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: alllla
Datum: 16.05.16 14:20
Proč se mám spokojit s průměrnou mzdou když vím že se peníze dají vydělat když člověk není líný a je pracovitý...Sana dru abych mela na vsechno co chci.On si vydělává dost..ale je to v tomhle případě stejný jakoby byl slabší průměr,protože jeho peníze jsou jen jeho penize a i on jich má furt málo a i kdyby se v nich topil tak bude mít furt málo,protože dokud nebude vlastnit zeměkouli tak prostě furt na málo a ženskou má aby se doma nenudil,aby mu uvařila a naklidila, podržela a držela klapacku. Už tuto diskuzi ukončíme. Děkuji všem za nazory. Vše co jsem potřebovala vědět už vím. Ted už je to na něm. Mne nervy došly.buď to ustojí a zacne byt rovnocennym a ohleduplnym.nebo odchazim. Pro mě se odchodem skoro nic nezmění...jen nebudu mít doma líný cune o které se musím starat.
Od: travnik
Datum: 16.05.16 14:22

a co Vás na Vašem příteli zaujalo? Proč s ním tedy vůbec jste?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alllla
Datum: 16.05.16 14:47
Líbilo se mi že je pracovity-ted uz vim ze pouze v práci...za co nema zaplaceno na to nesahne.měla jsem předtím knouraly co moc nevydelaji. A taky to klapalo v posteli...to časem stejně všechno omrzí..jak říká on...jíst celý život jeden guláš... Už ani ten "guláš" mu nechutná.. Už nevím proč s ním jsem..furt si říkám že si nejsme lhostejní..city tam stále jsou...a když už mu hoří u zadku dokáže mě přesvědčit že se vše zlepší že mě miluje a že se budem mít dobře...že mi začne pomáhat..vydrží to ale vždy chvíli...
doplněno 16.05.16 14:53: A to jsem ho poznala když byl zadaný...měl 3roky moc hodnou,pracovitou a hezkou holku která skákala jak on pískal,oči by na něm nechala...jediné co jim neklapalo byla postel... A pomohlo ji to? Ne...nebudu další naivka co mu bude vysluhovat jako to dělala ona...stejně mu to nestačilo...
Od: travnik
Datum: 16.05.16 15:04

Líbilo se mi že je pracovity-ted uz vim ze pouze v práci...za co nema zaplaceno na to nesahne.měla jsem předtím knouraly co moc nevydelaji. A taky to klapalo v posteli...to časem stejně všechno omrzí..jak říká on...jíst celý život jeden guláš... Už ani ten "guláš" mu nechutná..
*ee**ee**ee**ee**ee**ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 14:35
avatar

Ve svém prvním příspěvku jste chtěla, aby napsal někdo, komu přijde normální udržovat pořádek a pomáhat v domácnosti. Tak tedy píšu. Pomáhám téměř se vším, s čím je potřeba a přijde mi to naprosto přirozené. Myju okna, pomáhám ženě s vařením, vysávám, utírám prach. Uklízím po sobě. Jen praní a žehlení si manželka dělá sama. A nemyslím, že se mám za co stydět. Chlapskou práci si zastanu sám. Přijde mi normální pomoci se vším, mám rád pořádek a čisto. Smetí už učíme vynášet své děti, i vyndávat nádobí z myčky a uklízet po sobě.Čím dříve je všechno hotovo, tím více času máme potom pro sebe. Když se měnily okna v celém bytě a poté předělávalo topení, žena byla celý týden i s malýma dětma u rodičů a já zařídil vše, včetně úklidu, aby se mohli vrátit zpátky do normálu. Pro mě naprosto normální věc. Za mě, najděte si někoho jiného.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: alllla
Datum: 16.05.16 14:41
Jste šťastná rodina,vaše žena na vás musí být pyšná. Jen tak dál. Taky bych byla pyšná kdybych se mohla chlubit takovym mužem.
Od: fik
Datum: 16.05.16 15:14

Já teda jsem taky bordelář,ale ženská si nestěžuje protože jsem kutil a všechno doma opravím,a to opravdu hnedka a bez řečí,takže se to vyváží. Ale třeba práce jako vytírání podlahy nebo praní to bych asi taky nezvládl,zároveň však dokážu uznat že to dá taky hodně práce a jsem za to manželce vděčnej že díky ní nehniju v bordelu*smich*

Jestli nechceš být služka,běž jinam,ale podle toho jací dneska chlapi jsou nevím jestli si něco pomůžeš

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radim43
Datum: 16.05.16 15:25
Co rict?Vas pritel je prase a Vy se s tim bud smirite nebo odejdete.Znam dva co jsou jako Vas pritel,jinak co mam kamarady kazdy uklizi vari nakupuje,neni na tom nic ponizujiciho,je to proste zivot,jak se rika kazdy strujcem sveho stesti
Ohodnoceno: 1x
 
Od: strait
Datum: 16.05.16 17:38

Vás bych chtěl za ženu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 18:52

ahoj nevím co je váš přítel zač ale já doma normálně uklízím myju nádobí vařím luxuju kromě praní a žehlení dělám všecko

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strait
Datum: 16.05.16 19:34

taky mám spoustu koníčků

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alllla
Datum: 16.05.16 19:41
Děkuji všem za komentáře. Měla bych ho všechny tyto názory nechat přečíst...ale to už je zbytečné...zas bych jen "ponizila"
Datum: 16.05.16 19:50
avatar

Po přečtení Vašeho dotazu jsem chtěla napsat v podobném duchu, jako jiní rádci - trochu patriarchát.

První půlka odpovědí a Vašich reakcí mě připadalo, že jste opravdu chudák, oba pracovití, ale jaksi neumíte žít pospolu.

Asi od prostředka jsem nabyla dojmu, že to je snad fejk, že si z nás někdo dělá legraci, nebo nás zkouší, píše příběh do časopisu.

Bohužel, konec diskuze a Vašich odpovědí, mě připomíná - jaký šel, takovou potkal. Oba dva máte něco divného v sobě.

Nechápu Váš pohled na jeho první vztah, vždyť Vy jste zcela ve stejné situaci. Jenom ten ,,guláš,, jste si opepřili a i ten se začíná přejídat.

Vám to nikdy klapat nebude, ten chlap jenom slibuje, kdo chce vlastně stavět ten dům? Kdo to bude financovat, když už teď nedokážete společně hospodařit. A až bude mimčo, bude potřeba více a více peněz, plus splátka hypotéky?

Vy tady řešíte drobnosti //v uvozovkách//, ale to nejdůležitější Vám uniká, ačkoliv jste chytrá a dokážete toho využít ve svém zaměstnání.

Ten dům, ať si postaví sám, za svoje peníze, za svoji hypotéku, za svoji práci. Nebo zadá zřejmě firmě na klíč.

Žádný vejminěk Vám nezaručí klidné bydlení, bez nepříjemností a zášti, pokud byste od něj chtěla odejít.

Proč již nejste svoji? Nejdříve svatba, potom dům a teprve potom dítě.

Promiňte děláte moc velkou chybu. Možná máte doma přítele s velkým M a Vy se snažíte mít velké Ž, ale společný život je úplně o něčem jiném, než o penězích. Pomalu na to přicházíte, a jestli se nedokážete na to podívat jinýma očima, spláčete nad vejdělkem trochu později, ale o to to bude více bolet.

Naše názory jsou pouze pro Vás, ne abyste mu je servírovala. To byste byla s prominutím koko.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.05.16 21:05
avatar

pohanko, už jsem sem nechtěla psát...ale po přečtení Vašich pochyb jsem si znovu pročítala tu část, kde tazatelka se nepozastavuje nad tím, co napsala...

doplněno 16.05.16 14:53: A to jsem ho poznala když byl zadaný...měl 3roky moc hodnou,pracovitou a hezkou holku která skákala jak on pískal,oči by na něm nechala...jediné co jim neklapalo byla postel...

Co jsem tohle přečetla, tak jsem pochopila všechno. Byl zadaný a také si ji nevzal, tu hodnou a pracovitou slečnu, která jen v posteli nebyla dobrá, ale dobrá služka asi byla hodně, tak služebnou pracovnici vyměnil za lepší, sexuální v posteli...spletl se ale, slečny holt často nejsou dobré ve všem...

Kdyby tazatelka tohle napsala hned, bylo mi jasné, co očekávala, ale co se jí nikdy nesplní...časem i ona, vyždímaná skončí tak jako ta před ní, jen výmluva bude jiná a chybou tazatelky bylo, že si nepoložila otázky, které jsem si položila já...nešlo a nejde o lásku, ale o schopného manipulátora, tak schopného, že to ani jedna slečna neprokoukla. Pomůžou mu k majetku, který pak bude reprezentovat jeho už manželka, tyto typy mužů se žení s rozvahou, svatba se jim musí vyplatit, ..ale to nebudou tyhle slečny, ty se jen musí naučit dobré obsluze svého pána. Jinak je znovu vymění...už to udělal, udělá to znovu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mcfight
Datum: 16.05.16 20:36

Já jsem pro dělbu práce. U nás v Evropě je in absolutní rovnoprávnost., já zase rád dělbu kompetencí. Já nechytám mob, žena zase třeba neřeže dřevo, nemontuje novou kuchyň... Práce s hadrou za ponižující nepovažuji, jenom jsem pro dělbu práce. Už od dávných čas naši předkové věděli, že v dělbě práce spočívá tzv. efektivita práce. Tazatelko, zdejší reakce berte spíše s rezervou. Podle niků je zřejmé, že většinu reakcí napsaly ženy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 21:18
avatar

mcfight -

Pobavil jste mě. Naši předkové těžce pracovali, převážně. Ale hlavně každý den. Srovnávat tedy muže dříve, kdy přišel z pole nebo ze šachty, nařezal dříví, zoral políčko a jinou další hromadu práce obstaral s dnešním mužem v paneláku, který jednou za 30 let vymění linku, jednou za 5 let vymění kohoutek v koupelně a dřevo neštípe, to jen otočí kohoutkem na radiátoru mi přišla absurdní. Předkové pracovali denně, jako denně dělá domácí práce žena. Kdyby měla vyprat, poklidit a uvařit jen jednou za půl roku asi by to také bylo pro ni více atrakivní, mytí nádobí jistě není oblíbená činnost u nikoho. Takže si krapet slintáte na tričko pane kolego, že to tak musím říci, když chcete srovnat středověk s mužem 21 století.

Mimochodem, co pomáháte, nebo děláte doma, kdy žena denně kmitá po příchodu z práce, nebot domácí práce zůstaly ženám i ze středověku a Vy zrovna nemontujete kuchynskou linku?;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcfight
Datum: 16.05.16 21:30

Denní práce v hospodářství, zejména na poli. To byl denní chleba, lopota - ještě našich babiček a dědečků. Středověk tak rozhodně na mysli nemám. Podstatou mé reakce je akcent kladený na dělbu práce. Tím jsem rozhodně nemyslel to, že jeden pracuje a druhý sedí. Interpretujete moji reakci tak, jak nebyla napsána a už vůbec tak nebyla myšlena.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 22:22
avatar

No, popisuju, že žena má práci každý den, muž "mužské práce" v paneláku rozhodně denně nemá a ne každý bydlí v domku, kde je té práce více. Takže proč své denodenní práce nepopíšete? At se poučím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcfight
Datum: 16.05.16 23:36

Příkladů je nepřeberné množství a v každé rodině to může být jinak. Já třeba v tom domku s velkou zahradou žiju, takže jenom tím dřevem a prací na zahradě se cítím být užitečným víc než dost. Někdo, jako zednik (třeba i v tom paneláku), po práci může jít například na fušku, místo domácích prací, které považuje za klasicky ženské a nechce je vykonávat. Je to jen o dělbě práce a o domluvě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 09:17
avatar

Hm, takže nic. Žena přijde z práce, dá prát prádlo, dá věci do myčky a zapne ji, poklidí, vytře/vysaje. Udělá teplou večeři nebo navaří do krabičky na další den do práce (sobě i muži). Teď popište, co dělá chlap za práce (denně nebo obden), že se to tomu vyrovná? A práce, za kterou je placen, se nepočítá. Tu dělá kolikrát totiž i ta žena (eventuálně je doma s dítětem, což je kolikrát těžší práce než makat někde v továrně). Dřevo se řeže na podzim, kuchyň asi těžko měníte tak často, stejně tak kohoutek a podobně. Maluje se taky jednou za uherský rok. Posekat trávník, to je tak jednou týdně. Mě by fakt zajímalo, co jsou podle vás ty denní mužské práce, když jste pro tu dělbu. Protože to, že chlap 2x do oseká tři stromky na zahradě, se nedá srovnávat s denním úklidem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcfight
Datum: 17.05.16 10:29

Dřevo svážím od jara až do podzimu, i pro mladé. Na zahrádce je práce celoročně. Je třeba vědět, co je to zahrádka. O sekání trávy nikdo nepíše. je třeba porýt, hnojit, sázet, okopávat... Napsat, že placená práce v přesčasu a tím rozšíření rodinného rozpočtu se nepočítá a nedá se srovnat s vytřením podlahy doma...to už je jenom trapná demagogie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 16.05.16 22:42

Nejste v tom sama. Nemáte to jednoduché. Viděla jste nový klip od Jennifer Lopez k tomuto tématu?


Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcfight
Datum: 17.05.16 00:27

Hodně partnerských vztahů nebo manželství(fungujících a spokojených), připomíná relaci matka vs syn, jiné zase třeba štědrý papá vs dcera... Krása spočívá v rozmanitosti a že každý si může vybrat v čem chce žít...Neexistuje jedna správná šablona.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.16 21:59

Teda řeknu vám nestačím se divit jací jsou dnes někteří mužtí. ˇˇZe nám ženám ta generace chlapů nepomáhala se nedivím , i když byly vjímky, ale dnes když ženy vedou firmy , řídí auta a partner jim nepomáhá s domácností tak to je hodně smutné.Nemusím daleko chodit , jeden z takových lupínků je v rodině. Partner mé dcery, taky nejsou oddáni a už mají dvě děti a on ještě jednu dcerku z prvního manželství.Chodí do práce a pomáhá na baráku svým rodičům. Oni bydlí v činž. domě, dcera se nezastaví od rána do večera.Do práce, do školky, do družiny.Uklízí , vaří děti a jejich mimoškolní kroužky.Dochází tam taky k třenicím , dcera nesnáší chaos a nepořádek a je to pořád do kola. A to někdy nastane situace že já potřebuji s něčím pomoc , tak to je problém . Když nemůže syn tak zeti si nedovolím požádat, nemůže nikdy. Dceru lituji ale věděla to , není to dobrý pro děti které v tom vyrůstají...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 18.05.16 22:34

Problém dnešní doby, žena chce "dokonalého muže", muž chce "dokonalou ženu", tchýně s tchánem dokonalou snachu zetě, jinak je zle ! Lidi ale nejsou "dokonalí" až budou nebudou to lidi ale už jen "stroje", to je možná důvod proč v Japonsku tak intenzivně v poslední době staví "robotické muže a ženy" někteří totiž už pochopili že by to mohl být "ideální partner pro život" -dokonalá žena, dokonalý muž "stroj" *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 20.05.16 16:48

Korino a dříve byli muži lepší? Asi jaký který, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 00:39

Odpověď je jednoduchá, a asi to již možná někdo napsal, ale nechce se mi číst 70 příspěvků :D , a odpověď je základní vojenská služba nebo armádní výcvik.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 19.05.16 19:16

Jako symetrika by jste měla ideální postavu.

Jako semetrika - potvora, nadávka starým ženám, by to už tak slavné nebylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 14:54
avatar
Ženský s váma je kříž, když vám chlap nepomáhá nadáváte, když vám chlap pomáhá, remcáte, že dělá málo! Když udělá doma hodně, tak vás i to začne svrbět a v jiné rubrice tady začnete tvrdit že je zženštilý.
Problém je v tom, že každej vidí jenom to svoje a myslí si, že ten druhej se fláká.
Píšeš, že o finanční náklady se dělíte, ale že bydlíte v domku u rodičů, kolik platíte rodičům za bydlení?
Když napíšeš, že po odchodu od něj se pro tebe nic nezmění, tak to sis měla počkat daleko delší dobu, než jsi byla ochotná otěhotnět !
A až od něj odejdeš, tak se ti bude s dítětem hledat docela obtížně další partner. Podaří se ti uhnat zase jen rozvedeného, ale ten bude mít zase daleko víc směrů zájmů-povinností, než jenom tebe, takže budeš muset ze svých názorů a nároků hodně slevit.
Jestli není problém spíš ve výchově děvčátek?
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 23.05.16 12:57

Dělení na "mužské" a "ženské" práce je hloupost. U nás doma to funguje tak, že určitou činnost dělá primárně ten, který ji zvládá. Pokud se jedná o běžnou údržbu domácnosti, kterou zvládá každý (nádobí, podlaha, žehlení, praní, vaření), věnuje se tomu ten, kdo má čas.

U nás neexistuje, aby si jeden válel prdel a sledoval druhého, jak maká. Osobně bych si připadal jak hňup. Raději pomůžu, ať máme dřív hotovo a můžeme jít něco rozumného dělat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.05.16 21:31

A proč jste s takovým blbem? Co budete dělat až budou děti - dovedete si to představit?Bude žít v dojmu,že jste na něj odkázaná a nehne prstem tuplem! To ho milujete za hrob,že si nemůžete najít normálního chlapa,co je schopný být aspoň trochu pořádný a nebýt prase?Můj přítel běžně uklidí po sobě,pomáhá mi...víte,některé domácí práce budou přes všechnu emancipaci prostě ženské...ale,když chlap vidí,že je toho hodně,žena je nemocná nebo unavená - tak prostě pomůže.Vyřešte si to, dokud nejsou děti a nevěřte,že se potom změní - ani náhodou!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasja
Datum: 01.06.16 00:54
Mne je tez 27,mame 2 deti,kdyz mam odpoledni tak rano vstavam se starsim do skolky a s mladsim(2 roky) jsem doma nez prijde pritelkyne z prace,pro mne je bezna vec varit,ukliuet,prebalovat,veset pradlo , umyvat nadoby a proste vse co je potreba,takobeho kryp . .la bych nakopal do p . . le,a kdys mam rani tak protelkyne jde cca 3x tydne na nejake cviceni nebo ke kamosce a ja kluky okupu,navecerime se a uspim,proste vse,vykopnete hp dokud to jde lrmpl zustane lemplem
Ohodnoceno: 0x
 
Od: eca
Datum: 09.06.16 14:10

My mame doma rozdelene prace, manzel vytahuje nadobi z mycky a pomaha s ukladanim obleceni. Take dela snidane jen on. Vecer jeden koupe deti, druhy jim cte pohadku, kazdy den se vystridame ve cteni. Vic po nem nechci, ale kdyz nestiham, tak pomuze s uklidem po veceri. Jeho bratr dela to same doma+ uklid koupelny je taky jeho parketa.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.