Jak zabetonovat díru v podlaze?

Od: Datum: 15.05.16 11:01 odpovědí: 4 změna: 16.05.16 19:03

Ahoj,

z příčky mezi místnostmi jsme odstranili původní ocelová futra, chtěli jsme otevřený prostor bez dveří. Futra byla uložená do betonové podlahy, kde po nich zůstala díra (hloubka cca 10cm, délka 80cm). Viz.foto. V díře je vidět betonové nosníky (jedná se o starší cihlový byt z 50. let). Chceme tuto díru zabetonovat, obáváme se však toho, aby voda z betonu neprosákla k sousedům a neudělala jim na stropě flek. Jak tomu předejít? Díky za rady.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.05.16 11:14
avatar

díru vykropit vodou-zednickou popř malířskou štětkou a pak normálně zabetonovat-dal bych spíše zavlhlo směs něž vyloženě tekutou (zavlhlá se snáze zhutní a po vyschnutí neudělá na rozdíl od řidšího betonu prohluběn ) druhý den a pak ještě párkrát v rpůběhu tří dnů byh pokropil opět štětkou,žádná voda z betonu škodu sousedům neudělá!Teda pokud tam nenalijete kbelík či dva vody!


doplněno 16.05.16 18:32:

Jendo 2 proč tam cpát ZBYTEČNĚ penetraci?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 12:09
avatar

jak to vypadá,tak budou pokračovat dlaždice.Pak bych díru utěsnil polystyrenem,nechal bych 2 cm prostor a pouze ten bych přikryl stěrkovým betonem.Nakonec bych vše přikryl dlažbou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 16.05.16 13:31

Celý prostor vysajete vysavačem, napenetrujete např. Duvilaxem. Na druhý den vložíte kousky cihel tak, aby od strany podlahy zůstal prostor 3-4 cm a bylo minimum mezer, zalijete betonem zhruba 1cm pod úroveň podlahy.

Po 2 dnech opět napenetrujete jak beton, tak okolí a zalijete samonivelačkou do roviny. Samonivelačka udělá hezký hladký povrch a prostřednictvím penetrace se perfekně spojí s podkladem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 19:03
avatar

stejnou diru jsem zaflaknul zbytkem stavebniho lepidla :) kvuli misce betonu kupovat cely pytel... jinak beton muzete udelat tak suchy, ze z nej nic nepotece :)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.