Oprava střechy na přístřešku

Od: Datum: 14.05.16 17:02 odpovědí: 3 změna: 15.05.16 18:13

Dobrý den. Potřebuji opravit stříšku, co je na obrázku. Při dešti, pokud mi stéká voda z okapové roury na na ten přístřešek, tak na bednění mi prosakuje voda, ale pouze v tom krejním pruhu, kudy teče voda z horní střechy.tzn, že jsou asi špatně poskládané, zřejmě cembritové tašky. Prasklé nejsou, koukal jse. Složení střechy je bednění, ta papírová lepenka a na to jsou připevněné ty tašky. Dočetl jsem se, že by měli být na latích. Myslíte, že bude problém, když to přeskládám a nechám to pouze na bednění?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.05.16 18:06
avatar

Dobrý den, já bych řekl, že přeložením šablon si nepomůžete a ani latě to nevyřeší.

Ostatně, pokládka šablon na bednění a lepenku je normální. Ja si myslím, že chyba je v tom "nedokončeném" okapu, který chrlí značné množství vody na stejné místo a vlastně z boku (tedy, pod šablony). Já bych raději od toho "konce" okapu vedl po přístřešku okapovou svodovou rouru a přímo do svodu u přístřešku tak, aby voda šla přímo do roury a nenarážela na okraj okapu u přístřešku - to by např. při bouřce stříkala přes. Zdravím!

doplněno 15.05.16 18:15:

Nemáte zač.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.05.16 23:03

Souhlas s Benem,
buď doplnit střešní žlab o napojení do trubky a trubkou odvést vodu pryč,
nebo prodloužit žlab až na konec střechy a tam to samé,
případně upravit konec žlabu tak, aby z něj voda tekla kolmo dolů.
Voda ze žlabu, je zcela evidentně nasměrovaná šikmo pod jednotlivé šablony, osobně bych to vyzkoušel hadicí s proudem vody.

Prostě jde o to donutit vodu ze žlabu aby tekla kolmo dolů, možná by stačilo ukončit žlab čelem, a před čelem vystřihnout kousek spodní části žlabu. Prostě to chce trošku zaexperimentovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 18:13

Chlapi, díky za odpověď, to mě taky napadlo a je to to nejméně nákladné řešení.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.