Odstranění etrnitu svépomocí

Od: Datum: 12.05.16 18:35 odpovědí: 6 změna: 13.05.16 20:26

Mám na zahradě asi 16m eternitu přibitého na dřevěvé boudě a potřebovala bych ho odstranit a odvézt na skládku, poradíte mi,jak to nejopatrněji provést, aby se neuvolnila azbestová vlákna? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.16 18:55
avatar
Oficiálně by se neměl lámat, zabalit do igelitu.Já ho sundal normálně naložil na přívěs a odvezl k recyklaci.Tuna byla 1700,-Kč.mam na to doklad.Na vlákna moc nevěřím, nějaká se uvolní ale když uvážíte ze se dříve užíval azbest třeba na obložení brzd vozidel...nevim.Každopádně azbest je nebezpečný odpad před odvozem si ověřte zda ho prozovatel skládky přijímá.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 12.05.16 18:57
avatar

Dobrý den, dnes je to považováno za nebezpečný odpad a má být likvidován a skládkován odborně. Pokud Vás u toho nikdo neuvidí (a nepráskne), tak vytaháte hřebíky a desky poskládáte na hromadu (nebudete je např. házením lámat). Jestli máte zvýšenou obavu o své zdraví, tak si vezmete respirátor. A pracovní rukavice jsou nutné, protože se můžete poranit o hrany. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.16 19:43
avatar

Ze střechy jsme ho házeli rovnou na vlečku, je to víc jak 10 let a žijem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.16 19:46
avatar

Souhlas s BENem.Jen před sundáním eternit důkladně prostříkejte vodou.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.16 22:18
avatar

Mimo odvozu na skládku bych si nedělal násilí.Vlákna osinku se uvolňují do ovzduší jen při OBRÁBĚNÍ (broušení, vrtání ,řezání možná nepatrně i při lámání) takže takto ,pokud vytáhnete hřeby a uložíte na vozík,tak si nic neděje.Ale pozor!Nesmí nikdo vědět a vidět že s tím manipulujete ,toto by měli za nemalý peníz dělat specializovné firmy!Nejlepší by asi byla likvidace : sundat bez vědomí sousedů atd a naházet do základů do betonu , ale toto se nesmí radit neboť to dle Bursíků je špatné,možná skoro trestné!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ja1
Datum: 13.05.16 20:26

Jak se říká - co oči nevidí to srdce nebolí. Nesmí vás nikdo vidět to sundavat a odvážet aby to mohl zatepla naprášit na úřadě. Jako je to v těchto zemích ostatně dobrým zvykem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.