Kvalita spojovaného el.kabelu ke sporáku

Od: Datum: 13.05.16 11:29 odpovědí: 7 změna: 16.05.16 19:27

Firma nám omylem navrtala třífázový elektrický kabel vedoucí venkem po omítce ke sporáku. Jejich elektrikář tedy to nějak znovu spojil a zalepil prý vulkanizační páskou. Prý se nemáme bát, že by od toho chytilo polystyrenové zateplení a prý ten spoj je ještě kvalitnější než samotný kabel. Moc se mi to tvrzení nezdá. Podle mě je vždycky lepší, když drát je drátem a ne někde spojovaný. Vzhledem k tomu, že šlo o měsíc "starou" elektřinu, dost nás to narušení elektřiny mrzí. Myslíte, že můžeme být klidní, že kvalita a životnost takového spojovaného drátu je stejná nebo jen trošku horší? Co jsem zahlédla, tak jen dali drátek ke stejnému drátku, omotali každé toto spojení zvlášt a pak ještě jednou omotali celý ten paklík drátků. Čekala jsem nějakou speciální spojku, ale asi se to dělá tak jednoduše...My jsme docela naštvaní, protože ten elektrický drát ta vrtací firma krásně viděla, jen na něj nejspíš zapomněla a převrtala ho. Odškodné žádné, jen zaplatí elektrikáře.

doplněno 13.05.16 12:28:

Manžel tomu elektrikáři volal, prý to sletoval. Co to, prosím, znamená? To sletování. Mě to zní velmi odbytě...


doplněno 13.05.16 13:17:

Tak ten elektrikář prý dráty spojil páječkou a pak zaizoloval vulkanickou páskou. Volali jsme RT a ten říkal, že je to při tomto odporu ZAKÁZANÉ a přijede nám to (na účet té firmy) udělat tak, jak to tu popisujete, těmi svorkami atd. Člověk musí být pořád ve střehu! Mě osobně přišlo, že ani tou pájkou nic nelepil k sobě. Když jsem zrovna k němu přišla, měl k sobě dva drátky stejné barvy, nijak nespojené a jen je omotal (spojil) tou vulkanizační páskou. Ale třeba šlo o nějaké nedůležité drátky či co já vím. Dnes aby člověk měl všechno nastudované, ještěže existují takovéto nápomocné stránky. TÍMTO VÁM MOC DĚKUJI, díky vám nevyhoříme )


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ja1
Datum: 13.05.16 11:34

To není elektrikář ale eletrykář.*blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 11:51
Minimálně bych čekal lisovací spojky, smršťovací buzirky a vulkanizační pásku.
Nicméně vzhledem k tomu, že tomu nerozumíte, tak bych po firmě požadoval Elektro revizi na ten daný kabel, přesněji řečeno na ten daný okruh.
Podle mně je nesporné, že došlo k zásahu do elektroinstalace takového rázu, že je revize na místě.
Revizní technik proměří impedanci smyčky, tedy laicky kvalitu onoho mechanického spojení drátů.
Jako druhé promeří izolační odpor, tedy kvalitu izolace mezi jednotlivými vodiči.
Do revizní zprávy napíše, ze revize byla provedena z důvodu kontroly opraveného kabelu.
Budete moci klidně spát. Podle mně jediná správná cesta.
doplněno 16.05.16 11:16: K tomu nej řemeslníci...živil jsem se jako řemeslník přes dvacet let...nikdy bych do podobných projektů jako nej řemeslníci nešel. Důvodem jsou reference zákazníků na firmy z těchto projektů. Ve finále má zákazník i strach dát negativní hodnocení. Osobně se Vám ani nedivím. Po takovýchto zkušenostech, bych se též obával dát negativní hodnocení...
Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 13.05.16 12:07

Správně buď výměna celého kabelu, krabice se svorkovnicí nebo lisovací spojky a smršťovací bužírka.

Já na vašem místě pokud je kabel přístupný tak bych požadoval výměnu kabelu - za blbost se platí. Nebo revizi po opravě, RT bych určil já.

Omotat izolačkou revizí neprojde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 13.05.16 12:37

Letování = předělat. Požadujte revizi po opravě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 13:20
avatar
Byt to k nakemu svetlu tak zadny stress.
Toto je ale ke sporaku , takze vetsi proudy. Proto bych to resil nakou spojkou. Nejhorsi pokud to je jen tzv spoj krouceny. Buhvi co udela za par let.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: myskova
Datum: 16.05.16 11:08

Tak ten revizní technik nám ukazoval, že nám ty dráty ten "elektrYkář" spojil/zničil cínem a pak jen zabalil do vulkanizační pásky. Prý na 100%! bychom VYHOŘELI! Prý tento způsob je zakázaný a NAPROSTO proti normě i u drátu vedoucího ke světlu na tož při takovémto odporu. A že by nám barák díky polystyrenovému zateplení vzplál dříve než by dojeli hasiči! Ten revizní technik působil velmi seriozně a seriozně nám to opravil a jen za 500Kč, které přirozeně necháme proplatit si tou firmou :( :( :( Co chcete na to říct? Ta firma a jejich elektrikář riskovali dokonce naše životy! Člověk musí být pořád ve střehu, i když tato firma měla na nejremeslnici.cz jen samé skvělé recenze. Nevím, asi málokdo je dost troufalý dát špatnou recenzi, protože my s touto firmou máme docela dost malých i větších problémů a raději než dát jim špatnou recenzi, nedáme žádnou. Např. si neoznačovali, kudy vede elektřina - to jsem dělala raději za ně, když oni na to prděli, ale bohužel u té poslední kritické stěny jsem kvůli nemoci nemohla.

Od: edge®
Datum: 16.05.16 19:27

Teď už se hodnotí za nízkou cenu, většinu nezajímá kvalita provedení práce, jen první dojem a radost že je vše rychle a konečně hotové. A recenze vytvoří ještě před tím než si tu firmu po pár měsících pozvou na reklamaci případně nedávají raději recenzi žádnou než negativní...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.