Postřik na plevel

Od: Datum: 12.05.16 18:35 odpovědí: 3 změna: 13.05.16 00:05

Slyšel jsem, že existuje postřik na plevel, na zahradu, který působí jenom na zeleném barvivu rostlin - listí plevelů, planěk... nepůsobí škody když se vsákne do země. Nějaké účinné bio :D Doporučíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.16 19:46

Jako totální herbicid s působením přes listy se používají přípravky typu Roundup. Dříve se uváděla naprostá neškodnost, dnes už se to moc netvrdí oběvují se snahy o zákaz. Nakolik je to pravda nebo konkurenční boj nedokážu posoudit.

Odbouratelný se uvádí Neudorff finalsan. Je to však drahé jak ... http://www.agromanualshop.cz/…dorff-finalsan-plevele-500ml/

Nakonec zbývá srp, kosa nebo motyka. To je plně bio.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.05.16 20:58

Nevím zda Ti mohu poradit,třeba se budeš smát,ale zkus to.Kup si flašku octa nalej do do rozprašovací flašky a postříkej.Uvidíš za pár korun zázrak jak to chcípne.Ošetři to když je pěkné počasí hlavně sluníčko.Já to dělám již mnoho let a také je to ekologické a to se přece EU líbí ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 00:05
avatar

Dostala jsem mailem radu ocet, sůl, jar, ale omylem jsem to smazala, tak neznám poměr. Myslím, že to bylo 3 hrnky octa, hrnek soli a lžíce jaru. jistě to ale nevím. Jen by mně zajímalo, jestli to taky zničí kořen. Nevíte? Jinak Roundup je rakovinotvorný. Teď se o tom začíná mluvit, ale četla jsem to na internetu už nejméně před 2ma roky. Městečko, kde se vyráběl se léta soudilo s podnikem, protože tam umírala spousta lidí na rakovinu. Vypouštěli tam i nějakou kontaminovanou vodu do řeky, bylo to i všude v půdě. Nakonec ten soud po mnoha letech vyhráli a dostali vysoké odškodnění. Nejen, že se v ochranné lhůtě do toho nesmí vstupovat, ale není to v půdě odbouratelné, jak výrobce tvrdí.. Soused ho používá stále a teď má, nekuřák, rakovinu . Že by shoda náhod?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.