Darování nemovitosti

Od: Datum: 11.05.16 08:18 odpovědí: 3 změna: 11.05.16 11:24

Co je všechno potřeba k darování nemovitosti na vnuka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.05.16 08:25
avatar

Dobrý den, darovací smlouva a tu "dostat" na KN. Když si ji necháte sepsat u notáře, tak máte jistotu, že vše bude OK a KN smlouvu zpracuje a změnu provede. Zdravím!

doplněno 11.05.16 08:57:

stonek - nemyslíte spíše daň darovací (když nejde o prodej)? A ještě poznámka - advokát má ceny smluvní (takže různé), notář tabulkové (všichni notáři stejné). Dříve byl vyžadován i odhad nemovitosti, ale to už možná neplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 11.05.16 11:24

Stonek má pravdu s tou daní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 08:47
avatar

Mícháte asi dvě věci dohromady. Darovat něco někomu - dokument darovací smluva. Převést vlastnictví nemovitosti na někoho - dokument návrh na vklad změn (změna vlastnictví) do katastru nemovitostí. Návrh na vklad se podá na kn, součástí návrhu je ta darovací smlouva (nabývací titul). Po zapsání změn do kn je potřeba podat přiznání k dani za nabytí nemovitosté věci. Jestli se něco nezměnilo, daň by byla vtomto případě 0. ale přiznat se to musí. Smlohvu a návrh sepíše advokát, vřele to doporučuju, protože zápis vyjde hned napoprvé, (na nic se nezapomene a nic nebude navíc), bude vše náležitě právně ošetřeno a jednoznačně definkváno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.