Názor na grilování u bytového domu

Od: Datum: 10.05.16 21:55 odpovědí: 6 změna: 11.05.16 06:37

ahoj rádcové. Rád bych znal váš názor. Mám byt v přízemí bytového domu s malou předzahrádkou, kam jsem si koupil plynový lávový gril a ted v týdnu jsem zkoušel poprvé grilovat klobásky, ale z grilu se z odkapávajícího tuku docela dost kouřilo. Sousedi nic neříkali, protože grilování bylo jen krátké, ale stejně mám takové obavy, že by jim to mohlo vadit a proto zvažuji jestli nedat gril pryc a obejít se bez grilování. Jaký na to máte vy názor? grilovat, nebo by to mohlo být pro sousedy obtěžující, ikdyž je to jen plynový gril? Díky všem za názory


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 10.05.16 22:01

Griluje se běžně i na balkonech v paneláku. Chce to jen vybrat kvalitní suroviny na gril, aby co nejméně tuku kapalo do ohně, omezí to kouřivost a prospějete svému zdraví. Koho ze sousedů byste nejvíce omezoval, pozvěte jej na kus dobrého žvance.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 10.05.16 22:17
avatar

Dobrý den, ano, je to obtěžující, protože ne každý má rád zápach spáleného masa.

Ovšem, je to tak rozšířené a moderní, že to ani radnice nezakazují (oheň vadí, gril ne).

A je to cítit hodně daleko. Zdravím!

doplněno 11.05.16 00:08:

Ono to grilování není pouze zápach, ale také se neprovádí mlčky. Znám to z okolí.

Začne se odpoledne, griluje se a hoduje - a jak se k tomu pije, tak hovor přechází v řev, vulgárnosti a smích, který končí hluboko po půlnoci. A to je tak jediné, na co si lze stěžovat (tedy, na rušení nočního klidu - ne na vlezlý zápach).

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.05.16 22:46

Nevím proč by to mělo být obtěžující. Vůně grilovaného masa patří k létu ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 00:02
avatar

Takže máte dilema a obavu, že by grilování v baráku a smrad z Babišovo chemických buřtů mohlo sousedům vadit. A potřebujete radu, protože sám to nedáte. Jinak vše v pořádku?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.05.16 06:37
Ernie: zrejmě mas problém s pochopením psaného textu! Chápu,ze rozvoz reklamnich predmetu může dělat i cvičena opice, takže se ani nedivim !
Osobně bych se zeptal sousedů,jestli jim ten kour občas nevadí.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: hk
Datum: 11.05.16 00:18

Tak nevím, jestli nebydlíte podemnou. Mně to vadí v případě, že se u toho chlastá. Když se 4 lidí baví/mluví bežně mezi sebou na zahradě, pak za jistých okolností to je kravál. Nedej bóže, když jsou nalití. Vadí mi, když mám čuchat smrad z cigaret. Samotný smard z grilování mi až tak nevadí.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.