Jak se zbavit plísní v baráku?

Od: Datum: 10.05.16 14:18 odpovědí: 7 změna: 11.05.16 20:26

Dobré odpoledne,

máme dům - vlhký. Naším problémem je plíseň. Ze spoda jsou ze sklepa, ale ten už jsme začali izolovat (podhrabávat barák), ale jde i ze střechy, takže na schodišti (a že je veliké) - strop - je pokryt flekami černými od plísně. Nátěry nepomáhají (ne protiplísňové, obyčejnými nátěry), resp. na chvíli zmizí, ale zanedlouho stejně se objeví.

Okna máme klasické špaletové, ne plastové, takže tímhle to není.

Proto vás porsím o jakoukoli informaci, zkušenost. Co pomohlo vám - nějaký konkrétní prostředek, nátěr nebo co máme udělat, aby se na co nejdelší chvíli ztratili.

Samozřejmě barák musíme izolovat, aby zmizeli úplně, ale všechno děláme postupně a pomalu, takže než k tomu dojde, ráda bych se plísní zbavila.

Moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.16 14:38

Takže jak to chápu Vám barák vlhne od spodu i od děravé střechy?

To se pak radí blbě. Správný technologický postup je kompletně odstranit zasažené omítky, zabránit dalšímu průniku vody a následně nechat zdi důkladně proschnout. Teprve následně se může dávat nová omítka a barva (protiplísňové).

Jiný způsob než to opravit pořádně neexistuje. Dokud neodstraníte příčinu, je to nekonečný boj a ztráta peněz.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 10.05.16 16:32
avatar

Pokud bude v domě vlhko, potud plíseň bude a neopustí vás. *plac*Topit a větrat! Topit a větrat!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.05.16 16:42
avatar

Na dálku Vám nikdo nedá přesnou radu, jen místním šetření lze navrhnout dočasná řešení na snížení problémů. Pokud barák nebude izolován proti zemní vlhkosti, odstranění tepelných mostů, plísně a problémů se nezbavíte. Páč fyzika nejde oblbnout.

Vy podhrabáváte barák? Proč?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.05.16 20:19

Ahoj Klecovaiko.

Jak tu podotkli kolegové, radit na dálku moc nejde. Topit se už chvíli nemusí, ale to větrání by v těchto už teplých dnech mohlo být zadarmo. Pokus se spáchat nějaký ten komínový efekt. Otevři třeba ve sklepě okno a jestli je to nějak možné, to další otevři co nejvýše. S tím podhrabáváním domu bych byl opatrný. Aby se nenapáchalo vice škod, než dobra. Pan Milan by si určitě taky přál dodat několik fotek. Radilo by se potom určitě lépe.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.05.16 13:23
A neddalo by se tam nainstalovat kamna nebo krb? My máme kamna ve kterých přitápíme a do toho automatický kotel, ve kterém se topí celou zimu vlhkost je asi 38 někdy dokonce jsem naměřil 22 %
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 19:18
avatar

Přečd 30ti lety jsme renovovali starou vlhkou chalupu, v dezolátním stavu. Stála jednou stranou až po okna zasypaná ve strání, tedy zahrádka až pod okna. Chtěli jsme chalupu rychle renovovat a užívat. Kdosi nám poradil Horp, novinku, která vytlačí vodu ze zdi ven, na druhou stranu, kde může vysychat déle. Jak řekli, tak udělali. Byli jsme spokojeni. Uvnitř sucho, nic nevlhlo, ani neplesnivělo, i když do té doby byla chalupa vlhká. V suchém domě se dá plíseň ničit protiplísňovým nátěrem a při výskytu postříkáním Savem proti plkísni, žlutým balením, které navíc bělí a po plísni nezůstane ani stopa. Občas vzniká tam, kde je sádrokarton, někdy v kombinaci se zdivem a špatně se větrá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 20:26
avatar

Nikde jsem se nedočetl zda je v domě vodorovná hydroizolace?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.