Oprava, omítnutí klenutého stropu

Od: Datum: 09.05.16 15:10 odpovědí: 3 změna: 10.05.16 17:12

Dobrý den, zamýšlím provést opravu klenutého stropu, kdy klenba stropu je v jedné části stropu (u schodiště snížena cca o 4 cm od ostatní části klenutého stropu. Ctěl bych tento tzv. schod skrýt, tedy srovnat do jednohu klenutého celku. Omítnout (4 cm) sníženou část bych nechtěl vzhledem k váze a pracnosti omítání. Jaký postup a materiál tedy zvolit. Např. co nějaké minerální zateplení, kterým by se z vnitřní části klenutý strop srovnal a poté strop celkově omítnout, tak aby byl pohledově v jedné klenbě. Děkuji za případné návrhy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.16 08:45
Chápu, důvody proč se Vám nechce omítat 4 cm vrstvu.
Nicméně z vlastní zkušenosti vím, že vrstvy na klenutých stropech jsou kolikrát třeba i 8 cm, například u zrcadlových kleneb. Tyto vrstvy tam jsou několik staletí a vše drží.
Výhodou omítnutí klenby je také to, že případná nová porucha se nejdříve projeví na omítce prasklinou. Pokud klenbu zaplávnete kusem zateplováku tak se nemusí projevit nic.
Asi jsem konzerva, ještě chápu a respektuji nové technologie na nových domech. Takový NED či dokonce pasivní dům bych si klidně pořídil.
Co ovšem nechápu je dnešní doba perlinková. Všude plácnem perlinku a lepidlo. I tam kde to staletí fungovalo.
Venkovní fasádu už neumíme ani normálně nahodit...vše nám praská...
Za mně tedy nahodit... Za současnou "zedničinu" dát kus zateplováku...
Ohodnoceno: 0x

Od: roman1
Datum: 10.05.16 15:11
no prave, neumim, kdyz jsem nahazoval klenbu v koupelne tak to padalo az skoda mluvit, te sanacni omitky na podlaze, pak jsem to vzdal a nahazoval cementovapenou a taky nedrzela, to uz nechci opakovat a jeste v teto vysce omitky, penize na zednika nejsou
Datum: 10.05.16 17:12

Na strop a sanační omítku? trošku či spíše hodně plýtvání a zbytečnost!Běžně jádrovou omítkovou směsí nebo si namíchat nastavovanou či vápennocementovoumaltu patřičně mastnou a ,altu ze země sbírat dá se použít!Pokud neumíte nahazovat strop tak vzít gleťák a po menších vrstvách natahovat.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.