Kohout na vodu slzí

Od: Datum: 09.05.16 14:59 odpovědí: 11 změna: 09.05.16 23:42

Dobrý den.Dnes jsem dával nový vodovodní kohout .Ten starý netěsnil kolem osičky s kterou se točí( zavřít/otevřít).Prý to jde vyměnit ale koupil jsme celý nový.Po našroubování kohout do lůžka stále kolem závitu mokvá a nepatrně slzí viz foto a šipky.Těsnění tam bylo při koupi,dotaženo na maximum.Starý seděl v závitu bez mokvání.

Myslíte že se to zatáhne,nebo je potřeba koupit nebo přidat jiné lepší těsnění nebo je to na reklamaci?

DěkujuSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.05.16 15:04
avatar

Dobrý den, zkuste to ještě rozdělat a to těsnění otočit. Dávejte si pozor, aby tam nebylo nějaké zrnko prachu či špíny. Jinak, ono se to nezatáhne, ale časem to obroste vodním kamenem - lepší by bylo hned sucho. A dotahujte s citem. Zdravím!

doplněno 09.05.16 16:57:

jana222 - větší těsnění tam nedostanete. Kupte dvě nová (gumová) a zkuste. Možná, že ani dvě nad sebou nepůjdou dotáhnout, resp. závit se nezachytí. Já bych ještě koupil tu teflonovou těsnící pásku, dal jedno těsnění a dříve "napakoval" i závit.

doplněno 10.05.16 08:30:

jana222 - když se znovu podívám na tu fotku, tak mám dojem, že těleso ventilu je tam původní a z nového ventilu jste použil pouze část. Tedy, není to výměna celého ventilu, ale soustava nové součástky a původní. Tam je možná ten nepatrný rozdíl, proč to nesedí (píšete o čínském výrobku, který "roubujete" na český). Pokud vše selže, tak vypněte vodu, dobře osušte a odmastěte vzlínající spoj, olepte ho kontaktním lepidlem a po zaschnutí zas pusťte vodu. Takováto oprava udrží plyn (viz rada od plynaře), tak snad udrží i vodu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: topic
Datum: 09.05.16 15:29

Vyreklamovat; dát nové těsnění + kontrola těsnicích ploch; stávající těsnění zalepit např. tmelem na závity + kontrola těs. ploch... Nechat nedoporučuju, nezatáhne se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.16 15:54

Co na tom chcete reklamovat? Ventil jako takový funguje, montáž jste si prováděl sám, těsnění je rozmačkané, tedy dle mého není co reklamovat. Maximálně pokud by někde byla trhlina v tělese, potom ano. Jak již bylo popsáno: Kontrola a očištění těsnicích ploch, nové těsnění (raději vzít 2) a nový pokus. Někdy to holt napoprvé nevyjde.

doplněno 09.05.16 20:37:

No, napadá mě případ, kdy by to těsnit nemuselo i při dokonale čistých plochách: Pokud těsnicí plocha a závit nejsou vzájemně kolmé, vystředí se to za závit a těsnění je pak zmáčklé jen na jedné straně. Jak silné je tam těsnění? Pokud je to tahle závada, mohlo by pomoci těsnění silnější, případně 2 na sebe.

doplněno 09.05.16 21:26:

Koukal jsem ještě na na nějaké řezy. Teoreticky může dosednout závit na dno dřív než dojde k potřebnému stlačení těsnění. Zkuste to smontovat bez těsnění, jestli si to sedne a zmizí ta mezera, kterou je vidět těsnění...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.05.16 20:49

Díky Je tam přesně tento ventil a tohle těsnění.

Datum: 09.05.16 21:48

Ták *palec* zkuste bez těsnění a musí jít do "sedla" na doraz hlavně ho musíte(ten ventil) mít otevřený-puštěná voda na plno aby se neopíralo spodní těsnění.Dloubnout do toho sedla se nebojte,musí být čisté.Jestli je vše ošéfované tak to nemůže téct a nemáte tam na tom sedle nějakou prasklinku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.16 16:02

OK vyzkouším díky.

Datum: 09.05.16 16:51

Tak jsem těsnění řádně očistil ,vyčistil,usadil otočil atd...mokvá to dál.ŠLAK by mi trefil z těhle čínskejch "srače***k a šuntů co je zaplavenej svět.Taková malichernost a pěkně mi to rozhodilo..Člověk radši koupí novou věc aby se s tím nemusel zabývat a ono to bude ještě víc starostí...Znova do obchodu a špekulovat s těsněním.

Prosím mám tedy k tomu těsnění co tam bylo koupit ještě jedno těsnění nebo koupit uplně jiné? LEPŠÍ ! větší? nebo dát dvě na sebe?

dík uff

Od: xxxx
Datum: 09.05.16 18:33

Vemte obyčejný konopí, těsnění buď dejte nový a navíc to omotejte tím konopím. A nebo bez těsnění a jen tím konopím, motat proti směru utahování kuželky. *sok* Samozřejmě není myšleno konopí na hulení!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ja1
Datum: 09.05.16 19:42

Źádné konopí nedávejte, v tělese ventilu (spodku) možná zbyly kousky původního těsnění, to není gumové ale klingerit, vyčistěte řádně dosedací plochu, je trochu zahloubená. Nepoškrábejte jí! Těsnění musí zapadnout do toho osazení.

doplněno 09.05.16 19:49:

ještě zkontrolujte vnější průměr té vrchní části - musí zapadnout bezpečně do osazení toho spodku.

doplněno 09.05.16 19:51:

Nemáte pod tím červeným těsněním ještě cto původní černé? Ten vršek se mi zdá nějak moc vylezlý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.16 20:34

Tak ted jsem to ještě jednou vyndal.Zahloubená plocha v tělese je. Je to černé jako zbylé těsnění mi to nepřijde nechci do toho moc dloubat.Ale do ted tam vlastně byl starý ventil ten jsem vyndal a zároven i sním staré těsnění na závitu ani nejde oddělit.Jinač píšete že těsnění musí zapadnout bezpečně do osazení spodku.Má vlastně po dotažení ventilu být vidět? .Na snímku je vidět to je to červené těsnění.Když šroubuju ventil, má být těsnění na závitu ventilu a postupně zapadat jak šroubuju? nebo nejdřív vložit samostatně těsnění do lužka tělesa a pak šroubovat ventil?

díky

Od: ja1
Datum: 09.05.16 23:42

To těsnění u tohoto typu ventilů v podstatě není vůbec vidět, ten vršek ho dotlačí dovnitř do osazení spodku tak, že ho úplně celé zakryje. Proto na fotce se mi zdá ten vršek moc vylezlý, připadá mi že jsou dvě těsnění na sobě.

To je jedno jestli těsnění vložíte do osazení nebo nasadíte na závit vršku. Musí prostě zapadnout DOVNITŘ toho osazení.

Ono to původní těsnění je šedočerné, jednu stranu má šedou hrubší - na té vždycky drží jak kdyby bylo přilepený a druhou černou hladkou lesklou, na ní se to uvolňuje. Proto mně napadlo jestli vám tam to staré nezůstalo.

Nebo je možnost že závit na novém vršku není až úplně do konce - k tomu širokému nákružku, nebo je závit trochu delší než u původní části, proto to nejde dotáhnout až do konce, do dosednutí těsnění.

Jinak jestli ten starý ventil prokapával kolem hřídelky, lze přitáhnutím toho malého šestihranu toto ukapávání dotěsnit..

doplněno 09.05.16 23:50:

Když to zkusíte bez těsnění, musí nákružek vršku bez problému po úplném zašroubování na doraz zapadnout úplně až DOVNITŘ osazení.

doplněno 09.05.16 23:55:

Pokud by nákružek rozměrově sice měl zapadnout ale závit prostě tomu dotažení zabraňuje, zkusil bych špičkou ohnutého hřebíku pročistit závit v tom spodku, může tam na jeho konci být vodní kámen nebo rez a proto to nejde dotáhnout.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.