Malý hnědý broučci ( jak se jich zbavit)

Od: Datum: 09.05.16 13:54 odpovědí: 19 změna: 10.05.16 23:37

Dobrý den,

potřebuji poradit. Doma se mi usídlili malý hnědý broučci louzou všude. Neletají.. Už sněma dlouhou dobu bojuji.. Já to vyčisím, a druhý den zas odněkud vylezou.Mám obavy jestli náhodou nevylezli v kytek. Já jsem je totiž sušila doma. Prosím o pomoc. Už fakt nevím co mám dělat. Děkuji moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 09.05.16 14:06

Vypadá to takhle nějak? http://svabi.deratizace.com/ nebo http://www.panelplus.cz/cz/614.dobre-skryti-vetrelci nebo podobně? Pak by to mohli být švábi, kteří se schovávají v nejrůznějších škvírách za nábytkem, pod nábytkem, za tapetami, atd. a nejraději vylézají ve tmě a při rozsvícení rychle zdrají se schovat, takže moc nejsou vidět..?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.05.16 15:48
avatar

Vyčistit potravinovou skříň, vč odstranění napadených potravin (v mouce pavučinky, cucky, leckdy drobné potvůrky), provrtrané obaly - i v koření, zkontrolovat i skladované tvrdé pečivo na strouhanku, granule pro zvířata. Pak do spíže, i do dóz s moukou, strouhankou ap. vložit několik bobkových listů. Broučci se místu vyhnou. Nataháte si je domů ve staré mouce atp.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.05.16 18:36

Děkuji za odpověd.

před Vánocemi jsem brala celou kuchyň jenže jsem zjistila že jsou všude. Hlavně v nábytku. Te´d i v oblečení,na parapetách. A to jsem malovala obyvák a pak jsem likvidovala kuchyň ale boužel nic. A ten bobkoví list má to zahubit? Co si zpomínám tak to začalo v kuchyni a ted se rozlezli všude. Už jsem zoufalá..

Datum: 09.05.16 18:30

Děkuji za odpověd. Koukám na ty stránky co jste mi doporučil. No já ani nevím oni co kokám jsou šváby docela velký ti to jsou tak 2mm az 3mm velký. Ale je zas pravda že jsou v nábytku. Co si tak zpomínám tak to začalo kuchyní a ted je to už všude. Dokonce i v oblečení. No ani ne sem tam je zahlidnu ve dne jinak jsou zalezlí. Jsou po celem domě.

Od: jh®
Datum: 09.05.16 19:26
avatar

Podle popisu mi to připomíná pilouse... toho si přinesete z obchodu třeba v mouce, ani nevíte jak. Pak se rozleze i do ostatních potravin. Jenže zas neleze do nábytku a oblečení...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.16 20:12

No toto boužel jo. Doma mám v koupelně proutěný koš na prádlo. Já to občas vyčistím.. Sladl mi a jen jsem koukala že i tam. Já jsem si sprva myslela že to mouhou být červotoči jenže to nejsou. protože jsou kde je dřevo a i v potravinach. Jim nevadí nic..

Od: ben®
Datum: 09.05.16 14:29
avatar

Dobrý den, z těch kytek to nebude. Pokud k Vám nelezou třeba po stoupačce od sousedů, tak hledejte zdroj v potravinách (strouhanka, mouka, ovesné vločky apod.) nebo krmivu (granule nebo ptačí zob). Pod pojmem, že je brouček malý, si představuji takového okolo 2 mm - 3 mm (šváb je dle mého názoru brouk velký). Zdravím!

P.S. Až najdete např. kontaminované granule, tak je všechny vyhoďte.

doplněno 10.05.16 08:53:

veris - tito broučci se dostanou všude a zbavit se jich je "běh na dlouhou trať". Základem úspěšného boje proti nim je mít pořádek v potravinách (skladovat je v dózách), napadené potraviny hned likvidovat a stále uklízet. A ano, mohou být i v granulích či koření nebo jim chutná i perník (třeba takový dekorační viz perníkové srdce z pouti). Jednou jsem zde psal, že žerou i molitan, ale bylo to zpochybněno - no, možná ho nežerou, ale molitan zničit umí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.05.16 20:08

Děkuji za odpověd.

Já bydlim domě. je zas pravda že máme doma psa a že by mohli i stěch granolí? No to asi z jidla taky jenže se to rozlezlo člověk ani neví čím se vubec živí protože jsou všude. Jenže já začnu uklízet jednu místnost a pak další a jsou zas zpátky. Našla jsem je minulí rok a do ted se jich nemohu zbavit.

Od: ruze®
Datum: 09.05.16 20:16
avatar

Nejsou to štěnice?Jestli ano,tak se musí celý byt řádně vyčistit deratizéry. U nás to měl jeden byt a museli desinfikovat i byty vedle nich a pod nimi i nad nimi.Jinak KALAMITA v celém baráku!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.16 07:48

Podle mího štěnice to nemužou bát. To by jsme byli poštípaný. To fakt nechci. Mě to bohatě stačilo tenkrát na internátu. Vim jaká je pak pohroma. Oni jsou v nábytku tam je tma. Musím to opět vyčistit a skusím tam dát bobkoví list

Datum: 09.05.16 21:15

a co tak foto?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.16 08:15

dala jsem to tam je to dole

Datum: 09.05.16 21:47
avatar

Veris, bez fota vám těžko určíme co to máte za brouky.Hnědí a 2-3mm velcí, to je velice všeobecný popis.:-D Takovýchto brouků, které se objevují v domácnosti je více.Může to být např.červotoč spižní nebo potemník skladištní atd. Nevypadá třeba takto? Foto je hodně zvětšeno.

doplněno 10.05.16 11:44:

Ten váš brouk má dlouhá tykadla? Nemohla byste jen nafotit přes lupu.? Mě to totiž připomíná nějakého vrtavce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.16 07:50
Datum: 10.05.16 07:51

Dávala jsem tam fotky. Asi se smazaly. tak přikládám další..

 

Datum: 10.05.16 19:28

Lupu boužel nemám. Dám tu ještějednu fotku. Moc se mi nedařilo to vyfotit. Ale co koukám že to tykadla má..

Datum: 10.05.16 20:25
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.16 21:59

Děkuji.

Ale co na to tak koukám tak to ani to jedno není. Oni lezou všude. Akĺe že bych si všimla že něco jedí.. Mě připadá že nic neničí. Jak jsem se zmíňovala že mám obavy že to muže být i s kytek. Tak ja tu má sušenou kytku a na ní se taky vrkli. Ty bláho já jsem si zpoměla. Už si zpomínám jak jsem je našla. Já jsem chtěla vařit a šla jsem si pro hrnec do linky. A koukala jsem že tam jsou nějací brouci. Koukla jsem se pořádně tak jsem viděla že se jim líbil vál. Tak jsem to všechno z linky vytáhla uklidila. A projistotu jsem ten vál dala ven. No a jak koukám že jsem si moc nepomohla. Dneska jsem provyzorně vzala sprej na hmyz. Jo pochcípali.Jenže jsem vytáhla tašku a ní byli taky ale živí. Tak mě zítra čeká pořádná generálka. Fakt už mě to štve. Kdyby prodávali nějakou dýmovnici tak bych to tam dala aby to vyhubilo...

Datum: 10.05.16 23:37
avatar

Já si myslím, že je to lesák moučný viz foto.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.