Stavba zahradního domku

Od: Datum: 05.06.16 21:56 odpovědí: 5 změna: 07.06.16 13:05

Hezký večer kutilové!

Píši si o radu zkušenějším a možná i těm z oboru. Na našem pozemku, na kterém budeme na podzim stavět rodinný dům se chystáme v nejbližší době postavit zahradní domek. Ten by nám měl sloužit v současnosti jako domek, kde budeme moci přespat o víkendu kdy budeme pracovat na zahradě (Bydlíme cca 20km daleko a nechce se nám každý den o víkendu dojíždět) a po dokončení domu by měl vzhledem k absenci garáže sloužit jako nářaďovna- "trucovna".

V obchodních řetězcích i na internetu se dají sehnat parádní domky, krásné, útulné, ale za hroznou cenu...

Naše představa je domek cca 3x3m nebo 2,5x4m, nejsme ale ochotni za něj zaplatit 40tisíc.

Myslíte si, že pokud si domek postavíme sami a pokud materiál na něj nakoupíme v běžných prodejnách řeziva ušetříme alepoň 65% ceny?

Na netu jsem našel domky, které si kutilové stavěli z hranolů pobitých OSB deskami a následně zateplených polystyrenem a natažené omítkou. Tento "luxus" nepotřebuji, bohatě mi stačí palubkový domek - i když se obávám, že z palubek to bude stejně drahé, ne-li dražší...

Děkuji za každý věcný názor. Rejpalové prosím nepiště ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.06.16 22:09
avatar

Dobrý den, podívejte se viz odkaz a uvažujte, kde koupíte použité palety nejlevněji.

Zdravím!

http://bydleni.idnes.cz/domek…21203_173114_architektura_web

doplněno 05.06.16 22:14:

Škoda. Měl jsem za to, že jste schopný kutil s fantazií, kterému stačí naznačit . V tom případě se vzdávám další rady - Vy máte totiž svou představu, ale neumíte ji vyjádřit.

doplněno 05.06.16 22:31:

Vy jste ani nepochopil princip té stavby. Ty palety tvoří pevnou základní kostru a nerozebírají se na prkna. Potom je lze obložit dle důvtipu a financí či vyplnit nějakou izolací dutinu. Obávám se, že když se budete bránit sehnání jakéhokoliv materiálu, tak toho na pozemku mnoho nepostavíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.16 22:11

Dobrý den,

Děkuji za odkaz. Již jsem viděl, ale tohle mi nic neřeší... Profukuje to všude a je s tím víc práce... shánění palet, demontáž palet na prkna... Navíc esteticky nic moc ;)

I tak děkuji

Datum: 05.06.16 22:09
avatar

Asi budu za rejpala, ale co si postavíte, to budete mít. Můžete to ztlouct klidně z nějakých odřezků, nebo z palivových krajinek a můžete ušetřit i 90%... K věci. Podle toho, co chcete postavit, jestli to chcete udělat poctivě tak si myslim, že cena materiálu v běžných prodejnách řeziva + vložená práce bude nákladově zhruba jako za tu stavebnici. Imho, ty stavebnice nejsou uplně poctivé.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.06.16 22:13

Vloženou práci nepočítám... To je přece radost a balzám na duši ;)

Od: janm*
Datum: 05.06.16 23:28

Myslím že ušetřit lze, hranoly na kostru kupte přímo na pile, smrkové, k tomu klasické desky, OSB desky mrkněte kde jsou "levnější". Oběhněte nebo obvolejte si v okolí několik nejbližších pil a zeptejte se kolik by vás stálo požadované množství dřeva většinou uvádí cenu za kubík ale když jim zdělíte kolik a čeho potřebujete jsou schopni si to přepočítat nebo můžete i sám. Má zkušenost je taková že pokud narazíte na "dobrou pilu"ušetříte podstatně a navíc materiál za tu cenu bude daleko masivnější než co se za tu cenu prodává hotové a dle mne předražené zejména vzhledem k "dimenzi" desek, jediné + je snad to, že je to "hoblované" při užití osb to ale velký význam při stavbě svépomocí nemá...

doplněno 05.06.16 23:38:

Domek bych postavil z hranolů klas. desek a osb desek s tím, že kdykoliv později lze koupit obkladové palubky a pokrýt dodatečně, když chcete palubky, tzn. nemusíte platit vše najednou, můžete si počkat na nějakou slevu výprodej, nebo kazovku (kolikrát to nejde poznat když se to dobře udělá) a tím ještě ušetřit...Další výhodou vlastní montáže je, že si to uděláte přímo na míru jak bude vyhovovat než když koupíte hotové...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.