Změna dodavatel elektřiny - černý odběratel

Od: Datum: 06.05.16 19:19 odpovědí: 4 změna: 07.05.16 08:57
Ahoj,dnes zažívám trochu infarktový stav, tak se chci poradit. Účastnil jsem akce Dtestu a abych využil výhodnější energie co nejdříve, tak jsem u 3-E vypověděl smlouvu (ta skončila 30/4/2016). Dnes jsem přišel domů a zjistil z dopisu, že 3-E novou smlouvu dala až od 1/9/2016 (při podpisu smlouvy žádný datum nebyl, takže jsem myslel, že to dají ihned po skončení smlouvy). Takže se ze mě stal černý odběratel - už mi to napsal i ČEZ. Telefon už mi neberou, takže musím počkat do pondělí, ale rád bych se zeptal, jestli někdo z Vás neví, jak se tato situace dá řešit, protože si myslím, že 3-E tu smlouvu neposune od 1/5/2016 a nyní těžko najdu někoho kdo se mnou podepíše takto zpětně smlouvu...DěkujiHonza
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 06.05.16 19:55
Než někdo napíše přesné info, tak vás trochu uklidním. Vy přes víkend vyberete nového dodavatele a tam se hned upíšete na dobu neurčitou. Klidně u 3E. Dobu, než vás vezmou, vám doúčtuje ČEZ jako povinný dodavatel(nevím, jak se nazývá přesně) a vy mu to zaplatíte. Asi i s nějakou stovkou navrch, ale nic likvidačního. Půjde asi o 2 týdny. A pak už bude účtovat nový dodavatel. S ním si pohlídáte výpovědní dobu a tu vypovíte tak, aby mohla platit nová s 3E od září. Nebo je necháte, ať si to vypoví sami, ale musíte jim to říct včas.
Měl jsem to předminulý rok dost podobně, vypověděl jsem v předstihu smlouvu na plyn od ČEZu a zapomněl jsem vybrat nového dodavatele. Tak se snad postup za tu dobu moc nezměnil a od elektřiny se neliší.
doplněno 06.05.16 20:06: Jen si prosím ověřte, že nebudete muset nejdřív podepsat smlouvu s ČEZem, to byste pak vzhledem k výpovědi ke konci srpna ani nemusel řešit jiného dodavatele.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: h03
Datum: 06.05.16 20:12

Děkuji za uklidnění. V pondělí zavolám do 3-E, abychom vyřešili odběry do toho září a do ČEZu, jestli je potřeba s nimi něco dořešit.

Ještě jednou díky.

H.

Datum: 06.05.16 23:37

Ono se to, myslím, nebude jíst tak horké, jak se to uvařilo. Dodavatele elektřiny jsem měnil už několikrát, ale do takové situace jsem se nikdy nedostal, vždy to vyšlo. Pokud změníte dodavatele, distributor (ve Vašem případě tedy ČEZ) má 10 dnů (asi všedních) na to, aby proběhlo přihlášení toho odběrného místa u operátora trhu atd. Vzhledem k tomu, že ČEZ je současně obchodník s elektrikou i distributor, bude to jistě raz dva. Asi bych na Vašem místě v tomto případě přiznal chybu, trochu si popela na hlavu nasypal a smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny uzavřel s ČEZem třeba na dobu určitou od 1/5/2016 do 30/8/2016, a to nejlépe neprodleně (lze i online na jejich stránkách). Oni budou vidět, že máte snahu to řešit, budou z Vás mít trochu kšeftu (kromě distribuce prodají také nějakou elektriku), a ono to beztak utichne. Pokud někdo cítí prachy, bývá docela rychlý a ledasco se třeba přejde. Když jsem jednou měnil dodavatele, také to bylo taktak termínově, bylo mi řečeno, že kdyby se těch 10dnů nestihlo (vánoce, mnoho svátků bylo, nakonec se stihlo), pár dnů se prý nějak neřeší, tož stane se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 07.05.16 08:57

Přechod od jednoho dodavatele k druhému je nastavený proces, přičemž ten původní dodavatel takovou změnu musí schválit. Jinak neproběhne. Nemůžete se tak stát černým odběratelem tím, že vypovíte smlouvu a už to je hotovo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.