Musím mít povoleni k stavbě dřevěného plotu

Od: Datum: 06.05.16 18:04 odpovědí: 3 změna: 06.05.16 19:49

Dobrý den prosim vás musím mít povoleni k výstavě dřevěného plotu u moji chatky? Dekuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.05.16 18:13
avatar
Povolení podléhají stavby trvalého charakteru. Je asi jen na úředníčkovi na úřadě jak si tu definici vykládá.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.16 18:50

Stavební povolení na stavbu na plotu není potřeba. Dle současné legislativy stavebního zákona § 96 odstavec 3 písm. d) však potřebujete tzv. územní souhlas všech osob, kterých se stavba týká. Vytvořte si tedy jednoduchý formulář, který necháte podepsat sousedy a obcí, a to i v případě, pokud se změna oplocení týká výšky, materiálu nebo jiné zásadní změny vzhledu plotu. Před plánováním stavby plotu se informujte ohledně regulačních plánů dané lokality (regulační plány určují podíl průhledných a plných částí plotu, výšku plotu....).Stavební povolení na stavbu plotu pak získáte odevzdáním žádosti o územní souhlas a souhlasem všech zúčastněných osob.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 06.05.16 19:49

Žádné povolení nepotřebujete pokud vaše parcela nesousedí s obecním pozemkem, komunikací. Viz st. zákon

§103 Stavby, terénní úpravy, zařízení a udržovací práce nevyžadující stavební povolení ani ohlášení(1)

d) 6. Ploty

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.