Jak opravit plovoucí podlahu?

Od: Datum: 06.05.16 07:36 odpovědí: 2 změna: 06.05.16 09:40

Dobrý den,

před třemi týdny jsem položil plovoucí podlahu. Klasika: Nivelačka, mirelon 3mm, podlaha. Včera jsem si všimnul, že na dvou místech (nejvíce zatěžovaných) se jedna z lamel zdvihla o malý kousek nad ostatní. Patrné je to v podélném spoji a to zejména tehdy, když si stoupnu hned vedle něj. V tu chvíli se lamela, na které stojím jakoby zaboří do mirelonu ale vedlejší zůstane v rvině s ostatními. Jsem si celkem jist, že za to nemůže technologická chyba při pokládce, ale nekvalitní podlaha. Zřejmě se poškodily zámačky (pero drážka).

Napadlo mne, že bych mohl vzít lepidlo na dřevo, a prostor mezi lamelami s ním natřít a zafixovat v rovině. Myslíte, že je to dobrý nápad? Může to fungovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.05.16 08:48
avatar
Podlaha je rovná? Není plovoučka až na zdi? Je podlaha izolovaná před vlhkostí? Jinak lepidlo ve spáře podle mne nezabere, ten tlak se jen přenese jinam.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: josefin2
Datum: 06.05.16 09:40

Ano, podlaha je naprosto rovná. A dilatační spáry u zdí jsou v pořádku. Jak říkám, nejdená se o technologickou chybu při pokládce. Vlhkost minimální. Slunce na ni nesvítí. je to uprostřed chodby v paneláku.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.