Jaké lepidlo na perlinku

Od: Datum: 05.05.16 21:43 odpovědí: 5 změna: 09.05.16 20:28

Je rozdíl v lepidlech? Na dlažbu, obklady, universalní a pro použití perlinky při opravě omítky na zdi a stropě je to jedno? Opravuji zdi v kotelně, nikdy jsem to nedělal, to co nedrželo jsem okopal, nahodil jádrovou omítkou, nerovnosti na přechodech omítky zarovnam vybračkou nebo jinak, napenetruji, natáhnu lepidlo (co zvolit?) perlinku, překrýt znovu lepidlem dle potřeby a pak štuk a malovat... mam něco špatně? hlavně mne zajímá zda můžu použít nějaké to uni.. lepidlo z hoby marketu. A co perlinka mam ji dávat s přesahem přes sebe. děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.05.16 10:34

Na stenu stačí použiť obyčajné lepidlo na dlažbu,ja používam mrazuvzdorné.Nanesiem lepidlo,natiahniem sieťku s prekrytím pár cm,potom znova lepidlo a nakoniec štuk.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.05.16 20:28

Já natáhnu lepidlo nerez zubovým hladítkem cca8mm do toho pak opět zubem perlinu a pak zatáhnu hladkým nerez hladítkem po zatvrdnutí přelíznu brusem a hotovo.2x lepidlo to zbytečně prodraží.Jo a v totmo případě penetruji,pod štuky bílou na fasádou podbarvenou dle barvy fasády!

doplněno 09.05.16 20:44:

bd-lepidlem a perlinkou vyrovnat? není to zbytečnost? na to se použije jádrová omítka a pak jen ,do kotelny bych doporučil vnější, štuk.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.05.16 12:09

Obyčejné stavební lepidlo. Třeba Z 301K.

Ohodnoceno: 1x

Od: bd
Datum: 06.05.16 13:39

Ještě se zeptám na podlahu budu dávat dlažbu,starý beton je místy vydrolen, mam to spravit samonivelačkou a musím celou plochu nebo stačí jen vyrovnat ta místa se starým betonem. nebo to stačí zamáznout lepidlem na dlažbu kterým budu pak lepit dlažbu po celé ploše.,

Datum: 09.05.16 19:42

bd, je to dle četnosti a velikosti problémových míst. Často stačí lepidlo.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.