Instalace měřáků v 2014 - ENBRA

Od: Datum: 04.05.16 20:52 odpovědí: 3 změna: 05.05.16 08:08

Dobrý den,

najde se někdo, komu byly v průběhu roku 2014 instalovány měřáky na teplo a rozúčtování jejich domu dělá firma ENBRA? Došlo mi vyúčtování za rok 2015 a mám tam nějaké nesrovnalosti a ráda bych se poradila. Abych popsala, o co mi jde:

Měřidla byla instalována v říjnu 2014 a ihned se na ně jednotky za teplo začaly načítat od nuly. Vyúčtování za 2014 bylo loni v dubnu - za dobu 9 měsíců bez měřáků + 3 měsíce s měřáky. Nyní ve vyúčtování za rok 2015 (uvedené období 1.1.-31.12.2015) mám uvedený počáteční stav 0. Jsem si jistá, že měřáky k 1.1.2015 vynulovány nebyly. Takto mi to připadá, že za období od nainstalování měřidel do konce roku 2014 (tři měsíce) jsme hradili už ve vyúčtování za 2014 (uvedené období 1.1.-31.12.2014, vyúčtováno na jaře 2015) a nyní ještě jednou. Také mi nejsou jasné konečné stavy ve vyúčtování za rok 2015, jsou uvedeny ty, které mi blikají teď v dubnu na měřidlech.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.16 06:08

Který z těchto poměrových měřičů máte? http://zkraceno.cz/dg82x Pokud máte některý z odkazu, pak postupně na měřiči bliká (nezáleží, jestli je s dálkovým odečtem nebo bez něho) Aktuání hodnota (5s), Ukládací datum (2s), Hodnota k ukládacímu datu (5s), Kontrolní číslo (2s), Výrobní číslo (2s). Funguje to tak, že k ukládacímu datu (v 99% k 31.12. daného roku) se uloží hodnota "spotřeby za daný rok" a až do dalšího Silvestra si ji můžete kdykoli zkontrolovat. Od 1.1.xxxx nabíhá měření znova od nuly. My máme ITN (RTN) měřiče od fy Siemens, nemáme tam Kontrolní číslo (ale nemáme s dálkovým odečtem). Jinak je to velmi podobné skoro u všech těchto ITN různých výrobců.

doplněno 05.05.16 06:14:

Výsledná hodnota těchto ITN za daný rok se koriguje podle vyhlášky (vstupují do toho různé koeficienty), takže blikající "Hodnota k ukládacímu datu" nesouhlasí s hodnotou na vyúčtování...ale při správném výpočtu je to v pořádku...

doplněno 05.05.16 06:22:

Máme toto "měření" namontováno skoro 20let, ze začátku to byly odpařovací trubičky, následně elektronické ITN od firmy Siemens - u nás to řeší firma INPO, a je to bez větších problémů - ze 150ks namontovaných "odešl" 1ks asi po osmi letech, životnost měřiče je cca 10let, pak se mění za nový; dojde baterka a oprava a kalibrace starého je dražší než nový...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.05.16 08:08

Máme ten Caloric 5 a odečítají to dálkově. Večer jsem ještě googlovala a do zblbnutí sledovala číslíčka na měřáku a teď jste mi to tím popisem hodnot, co se na měřáku střídají, potvrdil. Už je mi to jasné, moc děkuju za vyčerpávající popis.

Datum: 05.05.16 07:13
Měřidla se většinou 31.12. nulují a v novém období počítají od 0. Enbra Vám nejspíš namontovala měřidla Qundis Caloric ať už systém pochozí nebo s dálkovým odečtem. Více na www.enbra.cz
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.