Chodník z betonu

Od: Datum: 04.05.16 17:55 odpovědí: 10 změna: 07.05.16 11:13

Zdravím všechny, má někdo zkušenost s výstavbou betonového chodníku viz

https://www.youtube.com/watch…faeKYWyMtOz8GiWlbZdczgR1YhTH1

Zajímá mě jak na probarvení materiálu (jaký typ barvy) a další rady. Díky ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 04.05.16 18:03

vypadá to suprově - ale kdybych to dělal, určitě bych si nejprve srovnal podklad a zamezil něčím zvedání při dešti, námraze atd...

Než srovnávat zámkovku a bouchat jako kretén ... toto je dost zajímavá varianta - super nápad.

doplněno 04.05.16 19:29:

Rozpadne, rozpadne - ale hned? ... Bych to tak dal třeba někam na zahrádku jako cestičku, vysypal kamínkama - pár let to jistě vydrží. Samozřejmě tam musí být nějaké patníky...

Ta práce toho borce se mi taky nelíbí, ale hodit půl kýble a trochu prošťouchat - když si vzpomenu na to mlácení a tahání dlažby 50/50, která se časem stejně hnula...

doplněno 04.05.16 20:30:

@vilik - no to máte pravdu - ale vypadá to jednoduše a hezky *smich* - před pár desítkami let by se to jistě ujalo... Dnes asi spíš jen jako originální chodbička po zahrádce.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.05.16 18:07

Ahoj.

Zkušenost osobně nemám, ale viděl jsem dost nepovedeného dlaždicového betonování. Ta zámkovka musí být dělaná z hodně fajnového materiálu, jinak se to bude určitě po první zimě sypat a drolit. Pokud to má být tedy venku ve vlhku a mrazu a měl bych si to dělat sám, asi bych do toho nešel. Určitě nešel. Škoda práce a materiálu.

Pustil jsem si to video. Všimni si, jak ten beton vůbec nijak pořádně nepěchuje. A na čem to vlastně leží. Výhoda bude v tom, že to může pak odstranit krumpáčem a zavést hlínou a dát trávu.

Ohodnoceno: 0x

Od: vilik
Datum: 04.05.16 18:16
Takovou podobnou formu u nás v železářství mají za 260. Prý akce z 370.
Probarvit beton jde, v míchačce. Co je obecně problém, beton se do formy špatně hutní, je to vidět i na vašem videu. Okraje jsou potrhané a prostředky taky nejsou hladké. Taky domácí kvalita je někde jinde.
Podobná už hotová dlažba vyjde na 500 za metr, v barvě a kvalitě, jen ji položíte. Zrazovat vás nechci, ale jestli máte jen pár metrů, tak bych se s tím nedělal.
doplněno 04.05.16 20:19: Pane JLMC, on je to v podstatě dobrý nápad. Normální cestička z litého betonu se taky musí přerušovat dilatačními spárami, jinak praská. Tady už praskliny jsou, ve tvaru kamene. Problém hnutí a prasknutí dlažby je ale především v nedostatečném podkladě. A když ten udělám pořádně, tak jsem s cenou tak vysoko, že samotná dlažba je zlomek ceny. Blbá nejlevnější parketa vyjde na 150Kč/metr. Za ty peníze snad ten beton ani nemá cenu dělat. Metrák písku 33 a pytel cementu za 65. K tomu elektřinu, čas a práci. A stejně ani není šance udělat to pořádně, v kvalitě vibrolisované dlažby.
Kdo chce jen položit dlažbu bez podkladu, musí s posuvem počítat. Já ty parkety mám taky jen tak v písku, na rozdíl od litého betonu je můžu rozebrat a přeskládat. Starého betonu, který jsem před pár lety vylil jako zbytek z podlah místo kousku cesty, jsem měl problém se zbavit, všude chtěli za uložení peníze.
Imitaci kamene 8 cm vysokou a probarvenou seženu za 500, pokud mi parkety za 150 nestačí. A vydrží mnohem déle. To máte jako s vaší bambusovou zástěnou.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.05.16 19:16

Škoda práce i materiálu. Bez pořádného zhutnění a betonu se to rozpadne.

Datum: 04.05.16 22:11

mám takovou cestičku na zahradě už asi 15 let, bylo to pro mne jako naprostého "levoručku" řešení na 15 m dlouhý přístup k zahradnímu domku. Je z pytlovaného cementového potěru,probarvení jsem neřešil,uvnitř je štěrk,nahoře lžící udělané mřížky,aby neklouzala. Žádné lože jsem pod ní nedělal, jen vykopal cca 3 cm zem a srovnal podkladový písek. Zhutnění jsem nijak zvlášť neřešil protože je jen pro chůzi .Nerozpadá se,je v případě potřeby je rozebíratelná,každoročně 2x snese zalití vyrůstajícího plevele Bofixem(zarůstá z okrajů trávníku) a zatím drží. Probarvení jsme neřešil proto, že je nyní "přírodně" začerněná,zazelenalá .Pokud chcete foto,zítra bych Vám je sem dal.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 05.05.16 10:22
Dobrý den, je pravda ze ukázka není úplně OK.Pan se s tím moc nepáře.Jinde vymazávají formu vyjetým olejem nebo vyplňují dlažbu kusy štěrku.Pokud to bude možné pošlete foto.Diky.
Datum: 06.05.16 12:47

Tak jsem zkusil foto,na tom snímku pod střechou je vidět asi orig.jak to bude vypadat, ostatní jsou již zarostlé a "ušpiněné",ale zato nezáří bělobou a pěkně zapadnou. Určitě by se daly ošetřovat wapkou,ale mezi "kameny" je nasypán písek,který by se vyplavoval, takže práce navíc. Ještě nebyl použit Rundop,takže jsou rostliky i uvnitř plochy.

Ohodnoceno: 3x

Od: jmlc®
Datum: 06.05.16 13:13

*palec**hej*

vypadá to super - moc se mi líbí, že je to tak nějak přírodní - jako by to tam patřilo - jako kameny v lese ... účel to splní a leštit to je blbost :)

Datum: 06.05.16 20:24
Diky,dobrá práce
doplněno 10.05.16 09:12: Máte tip na barvu? postačí např.barva do Primalexu? Díky za rady.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.