Kopaná studna, co na dno?

Od: Datum: 04.05.16 08:15 odpovědí: 6 změna: 18.05.16 00:00

Zdravím

Vykopal jsem studnu, cca 5.6m hluboko. Přítok podle měření cca 50l za 6 minut. Po vyčerpání jsou vidět 3 přítoky (potůčky) ze stran. Dno je jíl plus kameny. Chci se zeptat jestli můžu dno trochu zasypat kačírkem při tomto objemu přítoku. Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.05.16 11:20
avatar

Dobrý den, nejsem studnař, ale pro Vaši informaci, tak já mám v kopané studni také pouze jílové dno a několik větších kamenů. Hloubka je odhadem 7 metrů a přítok je také ze tří stran. Takže, já pro ten kačírek nevidím důvod. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.05.16 11:55
avatar

Dává se jílová mazanina, stejně jako když se ucpávají tekoucí díry rybníka.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.05.16 17:58

Ahoj.

Ten kačírek na dně se tak nějak doporučuje, ale každej si to dno ošetří jak si myslí, že by to mohlo nejlépe fungovat. Kopali jsme studnu ve ztužené štěrkopískové mocné vrstvě a tak se tam nenechával žádný kačírek jako filtr. Když jsme rubali moji studnu, tak to zase bylo v nějaké lávové vrstvě a tak jsme taky na dně nenechali nic. Jen jsem na sací koš nasadil nerezovou plechovku od okurek a tak voda natéká do tý plechovky z asi 30cm výšky nade dnem. Koš je až u dna a tak má malou možnost, díky tý plešce, že se k němu nějak dostane nějaká napadaná nečistota.Od tý doby jsem studnu nevycucnul až ke dnu a tak ani nevím, jak to na dně po létech vypadá s usazeninami. Voda je O.K. .

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.05.16 22:17

Díky za odpovědi

Omlouvám se za pozdní reakci, ale nejdříve jsem činil , nakonec jsem dal na dno trochu kačírku a voda je O.K

Tedy skoro O.K, začíná ji ubývat, přitéká pomaleji. Asi budu muset hlouběji..

Díky všem

Datum: 17.05.16 22:38

Pěkný večer.Na dně nemám nic,jen šachtu (šachta je ve skále) kam jsem postavil čerpadlo.Jen si dejte pozor na prokopnutí podloží...i mě ubývá voda a to je 12m hluboká.

není zač.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.16 00:00

Ahoj.

Někdy se nemusí hned studna prohlubovat. Pro zvýšení jejího objemu se dá spodek rozšířit. Udělat takový bandas. Hodně záleží na způsobu přílivu vody do prostoru a materiálu dna a stěn.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.