1xStavba plotu versus sousedé

Od: Datum: 03.05.16 15:02 odpovědí: 3 změna: 04.05.16 10:29

Dobrý den, prosím Vás o radu.

Postavil jsem si mezi svými pozemky plot v dobré víře, abych si předělil zahradu a okolí našeho rodinného domu, aniž bych tím kohokoliv jakkoliv omezil. Nevěděl jsem však, že i když stavím mezi svými pozemky, musím mít stavební povolení. Následovalo udání sousedů na stavebním úřadu a pokuta. Do této chvíle vše OK, zaplatil jsem za svoji chybu respektive neznalost a omluvil se. Ovšem stavební úřad po mě požaduje na základě požadavku souseda, abych v plotu udělal díru, že kdyby přišla velká voda, tak aby se voda neopírala o vrata souseda (má je asi o 20cm úrovňově níže než já), ale vtekla na můj pozemek. Pozemek je navíc v protispádu ( takže ani velká voda do kopce nepoteče) a nejsme v žádné záplavové oblasti.

Stavební úřad chce mít spíše jen klid, ale má na tohle nějaké právo? Mám navíc dojem, že je spíše právo každého z nás chránit si svoji nemovitost.

Děkuji za každou odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 03.05.16 17:03
avatar

Jakýkoliv výsledek jednání mezi vámi, sousedem a stavebním úřadem bude mít negativní dopad na všechny členy těch dvou domů. Zkuste se nějakým způsobem dohodnout se svým sousedem, jinak zažijete peklo. A to bez ohledu, jestli máte nebo nemáte nárok na plot "v dobré víře".

Pokud chcete válku, pak můžete komunikovat se stavebním úřadem a učinit opatření, která zamezí možnostem sdělených sousedem - tj. např. kanalizace, přepady,... další drahé úpravy na vašem pozemku.


doplněno 04.05.16 07:53:

sousedy si člověk ne vždy vybere... já měl před stavbou pocit, že sousedka bude kamarádka a naše děti se budou hrát... Po pár letech jí umřel manžel a já se švagrem jsme jí pomáhali. Dnes mi neodpoví na pozdrav a každou větičku, která kdy z mých úst vyjde, považuje za nějakou urážku její osoby. Nevím proč, nikdy se mi nesvěřila a nechce se bavit. Ale garáž, terasu, chodník, podkrovku,... prosté má vše za děkuju.

Lidi velice rychle zapomenou na dobré a to špatné se zapomenout nedá... časem se jen zhoršuje. Váš "neústupek" bude důvodem, proč se děti budou nenávidět dalších 50 let... A ruku na srdce - kdyby to bylo tak nevinné, asi byste nedostal pokutu od úřadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaromirp
Datum: 04.05.16 07:44

Chápu Vaši myšlenku, ale nechce se mi podřizovat zlu a závisti, když jsem nikomu nic neprovedl. Začne to jedním ústupkem a čím to bude pokračovat...?

Datum: 04.05.16 10:29

Já bych vyhověl ouřédníku, poněvadž nebylo pravděpodobně provedeno územní rozhodnutí, ale dle možností bych to dosázel hustým živým plotem, který by doplnil klasický

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.