Čím se vyplňují mezery kamenů v zídce

Od: Datum: 03.05.16 13:56 odpovědí: 2 změna: 04.05.16 12:33

Původní majitel nedodělal spáry mezi kameny soklu domu. Čím se, prosím, dělá ta poslední vrstva? Jsou na to nějaké fígle, jak to dělat, abych zbytečně nešpinila kameny nebo je to prostě jen o pečlivosti a trpělivosti? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.16 16:56
avatar

Vyspárovat-můžete použít zdicí maltu nebo hrubou jádrovou omítku (pytl.směsi) osobně bych použil na spárování kamenú cementovou maltu,nebo jemný betonový potěr z pytle.pak spárovačku (odkaz : http://www.naradi-stavebniny.cz/104495/ ) dle spár a hladítko se zednickou lžící.Postup lžicí naberete směs ze kbelíku na hladítko,to přiložíte ke spáře a sparovačkou začnete postupně zatlačovat do spár nakonec až je spára dle vašich představ (někdo vyžaduje zarovnat se zdivem-kameny,ale většinou cca5-10mm pod líc)nakonce se projede mokrým štětcem (používáme zaroháče)a očistí se případně ušpiněný kámen.

PS někdo také používá po vzoru cukrářů igelitový pytlík (jako cukr.na zdobení dortů) a zněj vytlačuje maltu do spár a začistuje sparovkou a nakonec štětec!


doplněno 04.05.16 16:45:

Ještě doplním na youtube je návod,ale s "udělátkem" na aku vrtačku ,na klasické spárování jsem nenašel.Jinak ještě jednonu zákazníkovi jsem spároval betonem s přídavkem barvy aby byl větší kontrast spár a kamene!

Ohodnoceno: 5x
 
Od: yskova
Datum: 04.05.16 12:33

Diesel, MOC VÁM děkuji za velmi podrobný návod ) ! Teď už vím, jak na to.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.