Jak se říká tomuto nástroji

Od: Datum: 03.05.16 06:45 odpovědí: 12 změna: 27.05.16 11:45

Dobrý den..prosím o radu místní kutily...jak se prosím říká této tepelné kráječce polystyrenu...případně jak ji vyrobit ..děkuji moc za případné rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.05.16 07:01

Dobrý den, snad by se to dalo rovnou zakoupit - např. viz odkaz. Zdravím!

http://rezacky-dilna.heureka.…zacka-polystyrenu-modelarska/

doplněno 03.05.16 08:00:

Nemáte zač. Je to určeno pro kutily, modeláře, projektanty nebo výtvarníky.

doplněno 03.05.16 08:04:

Já ji nemám, ale asi bych si dokázal z jiného drátku udělat takový tvar, jaký bych chtěl mít.

Ta struna jde zřejmě vyměnit, tak by to neměl být problém. Nebo si zkuste pod tím pojmem modelářská řezačka polystyrenu najít jinou a s větším vybavením.

Ohodnoceno: 2x

Od: bucinka
Datum: 03.05.16 07:54

..hm to vypadá dobře..děkuji moc

doplněno 03.05.16 07:58:

ale koukám že tam nelze nastavit jiné tvary toho krájení..např zvlnit ten drátek..:(

Datum: 03.05.16 08:04

v modelářském kroužku jsme ji měli udělanou ze staré pistolové trafopájky.

Vezmi trafopájku (přesně tu kterou používají elektroamatéři) a místo pájecího očka namontuj delší, silný, měděný drát. Ten můžeš vytvarovat celkem libovolně. Máš tvarovou řezačku na polystyren.

Datum: 04.05.16 04:22

ahoj kluci..omlouvám se že se ptám jako hlupák..ale jsem začátečnice...ta trafopájka je dobrý nápad akorát nevím zda by vyhovovala co se rozpětí drátu týče.. ten drát by měl jít natáhnout i doširoka a to asi u té trafopájky nepujde?... jinak..našla jsem tuto řezačku ale ta cena je nepovzbudivá ,protože k ní budu muset zakoupit nějaký ten sítový zdroj?.prosím mrknete mi na to,vyznáte se ... děkuji.

http://www.gme.cz/odporova-re…thermocut-12-e-27082-p759-097

Od: ben®
Datum: 04.05.16 06:55

Dobrý den, jste začátečnice, ale nevíme, jestli budete řezat jednorázově, občas nebo často.

Dle Vašeho odkazu je to podobné té řezačce z mého odkazu, ale zřejmě bude mít větší výkon.

Problém je, že je bez zdroje a tím (při jeho nákupu) cena vzroste. Ta délka řez. drátu by měla odpovídat výkonu přístroje, resp. když bude moc dlouhá, tak se drát neprohřeje. Kolega radí trafopájku, tak snad to má vyzkoušené. Ovšem, v diskuzi viz odkaz je uvedeno, že to nefunguje. Možná by bylo lepší koupit si tu levnější řezačku (která obsahuje i zdroj) a vyzkoušet. Nebo si najít návod z té diskuze a vyrobit si řezačku doma. Zdravím! http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=18&t=40960&start=0

doplněno 04.05.16 19:18:

Ten zdroj tam musí být, protože upravuje napětí 220 V ze zásuvky na nízké (5 V či 12 V).

Tedy, je to stejné, jako např. zdroj k NTB nebo jinému přístroji, který funguje na nízké napětí.

Jinak řečeno, musí tam prostě být. Přímé napojení do 220 V by přístroj ihned zničilo.

doplněno 04.05.16 21:45:

To bude nejlepší vyzkoušet. Ano, to teplo polystyren formuje. Myslím, že normální fén bude málo, ale ta "horkovzduška" by to měla umět. Jde to i svíčkou nebo zapalovačem.

Ovšem, chce se to naučit a být opatrný. Polystyren můžete řezat či opalovat (tavit) nebo ho brousit smirkem. Také jde leptat např. acetonem. Takže, hodně zábavy s "polyšem".

Datum: 04.05.16 19:00

ahoj bene... děkuji za odpověd... asi to budu muset vyzkoušet a investovat do té z odkazu...akorát jsem se prosím ještě chtěla zeptat na co tam je ten sítový zdroj... moc tomu nerozumím jak to funguje a proč to nejde zapnou normálně do proudu jak kulma:D... a taky nevyhodí nám to pojistky doma?..děkuji moc

Datum: 04.05.16 21:04

ben: aha tak už tomu rozumím..děkuji moc

doplněno 04.05.16 21:35:

prosím vás a ještě jsem se chtěla zeptat... když ten polystyren nebo styrofoam chci zaoblit -mírně jakoby spéct..viděla jsem že ho mírně opalují nějakou pistolí s plamínkem... nestačilo by na to třeba použít horkovzdušný fén nebo pistoli?...

doplněno 05.05.16 00:00:

figurku a bene..ještě prosím jedna věc...ted koukám na ruzná videa a tady ta holčina má tu rezačku z prvního odkazu..ale jde jí to krájení špatně očividně,protože ten drátek je moc tenký a není pevný...viz video...

potřebovala bych spíše takovou jako má tento modelář co si vyrábí pozadíčko do akvárka...

tam je ten drát daleko pevnější se zdá...krájí se mu s tím krásně... obě ty avizované kráječky z odkazů předtím mají ten drátek strašně tenounký... tak jsem zase v koncích: D :(

Datum: 05.05.16 00:21

ten s tim akvarkem to je obycejna elektrikarska pajka :) Jestli vam jde o toto tak si ji nekde za par stovek kupte :) Jinak aby to povolilo tak vam staci horkovzdusna pistole a grif, aby se vam to nerozteklo moc. Videa jsem nekoukal ale plaminek mohl pouzivat kvuli vytvarovani prolaklin atd, coz pistoli tezko udelate... ale takovy zapalovac na sporaky za 50 + plyn do zapalovacu do zasoby, muze byt taky supr pomocnik ;)

nemusite hned kupovat drahe blbosti, McGyver si poradi v kazde situaci :) Hlavni je vysledek :)

doplněno 05.05.16 03:59:

pajka je na 220V do zasuvky ;) Klidne kouknete i po bazarech, nepotrebujete hned novou pajku, stejne s ni nebudete nic pajet, ale jen ji zasvinite umelou hmotou :) Ty levne za 150 bych nekupoval, ale pokud to je jen jednorazove hobby pajeni tak proc ne.

doplněno 05.05.16 04:08:

jinak kdysi davno jsem videl videa, jak typek udelal hruby tvar z polystyrenu, pak to zalil nejakou asi epoxy pryskyrici a premaloval a spolu s cerpadlem z toho vytvoril bonsai hromadu kameni nebo skalku s vodopadkem a kvetinami. Mimochodem delam uplne stejne veci, ale ve 3D na pocitaci :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.05.16 02:17

ahoj joudici já vím ,máš pravdu... a ta pájka by nepotřebovala nějaké to trafo?... tu horkovzdušnou pistoli jsem zamýšlela na takové to zaoblení(zahlazení) hran ale jak tak koukám na videa s ní ,tak mi připadá že to spíš ještě víc granuluje než vyhlazuje povrch..mrknu na ten zapalovač sporáků,pro efekt výhlubní do toho polystyrenu..to mě nenapadlo ani.. dobrý nápad!..nebo flambovací pistole na dokončování jídel ..

doplněno 06.05.16 03:28:

joudic: 3d na pc? nějaké animace? nebo návrhy? tak to tě obdivuji,kdysi jsem zkoušela v Blenderu a to dopadlo:-D to je fakt pro hlavičky...no jinak z toho polyše bych ráda zkusila 3d pozadí duny písečné-..přesně jak říkáš..pak to natřu pryskyřicí

Datum: 06.05.16 22:14

no uplne jednoduche to neni, ale vsechno se da behem let naucit, urcite nad tim nelamejte hul ;) delam enviro objekty do her a mj. pracuju na vlastni hre v Unreal engine :)

Datum: 07.05.16 06:01

tak to je paráda (y) ..jinak..objednala jsem ten kráječ z druhého odkazu..sice mi nevyhovuje umístění rukojeti ale uvidíme..dám vědět)

Datum: 27.05.16 11:45

Stejnou řezačku polystyrenu jsem si vyrobil z transformátorové páječky,přidáním dloukého odporového drátu.Délku je potřeba vyzkoušet.Vždy před řezem musím chvilku počkat,než se drát rozpálí,protože studený polystyren ho rychle ochladí.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.