Jak na el. sporák?

Od: Datum: 02.05.16 23:56 odpovědí: 8 změna: 03.05.16 13:06

Ahojtě,

chtěla bych poprosit moudré o radu. Jak lze v panelovém domě, kde je ke sporáku jen přívod plynu, instalovat sporák na el. energii.

Děkuji za rady


doplněno 03.05.16 02:03:

Bohužel jste mi oba potvrdili, čemu jsem nemohla uvěřit. V dnešní době mi to přijde k smíchu, nebo spíš k pláči. Vyprdnu se na elektřinu a koupím sporák na biomasu, nebo spíš na solár? Asi na solár, protože ho platím, tak konečně budu mít něco zadarmo!


doplněno 03.05.16 02:04:

Bohužel jste mi oba potvrdili, čemu jsem nemohla uvěřit. V dnešní době mi to přijde k smíchu, nebo spíš k pláči. Vyprdnu se na elektřinu a koupím sporák na biomasu, nebo spíš na solár? Asi na solár, protože ho platím, tak konečně budu mít něco zadarmo!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jozka
Datum: 03.05.16 01:01

Zrekonstruovat celou elektroinstalaci v bytě a připojení bytu předělat na třífázové.Drahá záležitost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ctenar*
Datum: 03.05.16 01:24

Běžně se prodávají jednofázové sporáky. Natáhnout vlastní kabel od nového jističe v pojistkové skříňce.

Pořádně si spočítat spotřebu před změnou na 3fázový přívod do bytu. Může se to prodražit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ctenar*
Datum: 03.05.16 02:29

Ty jednofázové utáhnou jen 2 plotýnky naráz (velkou a malou) a ten okruh jede na 100%, proto je dobré ho mít na vlastním okruhu (jističi).

Cena je v podstatě za ten kabel od jističe (+ případně jistič), k troubě, tedy v podstatě nula nula nic.

Počkáme, co poradí ostatní.


doplněno 03.05.16 02:31:

Tohle měl být doplněk k mé předchozí odpovědi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 03.05.16 03:15

Vážená, ona moudrá rada byla již napsána, jednoduše je dáno co se může a nebo kdo si dovolí pokoušet vlastní žití. zkráceně, el. sporák má nějaký proudový odběr, musíte počítat jistič, schopnost vedení jenž bude schopno převést proudové zatížení daného sporáku a až na konci bude možnost zapojení sporáku. Nemusíte mít mokrý šátek na čele, jen proto, že jste si pořídila el. varnou desku, je to jen technický problém a ten se dá většinou řešit. Pokud vám v řešení zústane plyn na varné desce a el. trouba, tak jste na původním a nemáte mít problém, pokud jste pro uplný el. sporák, tak raději pozvěte opravdu znalého, jenž vám dá solidní dobrozdání. Jen náznakem, pro představu oč v podstatě jde, je jen trouba, nebo celý sporák, jaký je přívod, jaký je jistič, jedná se o Al nebo Cu vodiče, jedna nebo tři fáze, to je jen nástin zdejší neznalosti elektro rozvodu u vás doma pro sporák a jeho spolehlivou práci. Pro bydlení v paneláku mate jistý garantovaný proud, velikost je dána vaším jističem u vašich odběrových hodin, najdete někde na chodbě, při vyšším odběru vypne jen váš byt, úplně. Bude fajn když napíšete parametry vašeho sporáku a snad i jen oblast v které bydlíte, určitě se najde řešení. To, že "najdete++" spíš platí pro neznalé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 08:08
avatar

Proč chcete vařit i péci? na elektřině? Proč se vám plyn nelíbí, ikdyž provoz výjde mnohem levněji?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 11:52
avatar

Asi jak kde ale u nás udělat zásuvku na el. troubu trvalo cca. půl hodiny. Bydlím v obecním paneláku, zvedla jsem telefon, za dva dny poslali pracovníka a žádná nová el. instalace se nedělala. Asi špatně ale mnoho let jsem el. troubu zapínala do prodlužky tažené za jádrem, zásuvka na jádře v kuchyni, nedělo se vůbec nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 12:03
avatar

Pozvat elektrikáře, těžko říct co doma máte a nemáte, ten vám rovnou předloží různá možná řešení a spolu vyberete to co vám bude nejvíce vyhovovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 13:06
avatar
To slysim poprve ze nekdo chce dobrovolne plotynky, dyt se na tom neda varit a sezere to za rok proudu jak topeni primotopem.. Staci mi, kdyz mi dojde bomba a ja pak z lenosti varim par tydnu na male prenosne plotynce nez privezu novou bombu... 100 a 1. Bombu si vozim sam a stoji me 1000 za cely rok. Vas bude stat 1000 jediny mesic plotynek pokud varite denne. Do pronajmu s el. Plotynkami bych nesel, ani kdyby to bylo o 2000 levnejsi nez jinde, varim skoro denne.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.