Stavba plotu a přípojka plynu

Od: Datum: 02.05.16 09:31 odpovědí: 7 změna: 03.05.16 21:43

Dobrý den,

při stavbě betonového plotu, jsem při vrtání díry hned u bludníku narazil na přípojku plynu co jde od bludníku k baráku. Narazil neznamená, že jsem ji poškodil, ale že tam prostě je ( plastová trubka, oranžový proužek ). Můj dotaz se však týká toho, zda i přes to mohu cca 10cm od této trubky umístit bedonový sloupek? Ten samozřejmě musím obetonovat a beton by tedy zalil i tu plynovou trubku. Kolem plynové trubky bych mohl dát nějakou vetší trubku (rozstříhnout a nasadit), třeba odpadní, ale jde mi o to, jestli to takto lze, protože chci mít jistotu, že by časem nemohlo dojít k poškození plynové trubky a aby to bylo správně dle norem.

Děkuji za rady a názory

K.Kaplan

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.05.16 10:20

Dobrý den, předpokládám, že jinou možnost, jak to udělat stejně nemáte. Když o té přípojce víte, přetáhnete přes ní i tu chráničku, tak k žádnému poškození nedojde. Ta plastová přípojka Vás přežije a případná výměna by šla udělat protažením chráničkou.

O normě nevím, ale když u nás v ulici dělala firma nový plyn, tak se jen každého zeptala, jak a kudy to chce připojit. Také mám přípojku vedenou pod zdí (bez chráničky) a do domu v chráničce. Zdravím!

doplněno 03.05.16 07:57:

karelkaplan - ta hadice plynové přípojky je dost tuhá a nepruží, tak s ní dále do strany moc nepohnete. Prodlužte tu chráničku a bude hotovo.

doplněno 03.05.16 09:21:

karelkaplan - jestli máte ještě dost materiálu na tu chráničku, tak ji udělejte z jednoho kusu.

Pokud ne, tak ji jen nastavte a ve spoji třeba olepte páskou. Jde o to, aby to bylo průchozí a beton tam nezatekl.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.05.16 18:20

Ahoj.

No, nějak není moc co dodávat. Chránička to jistí. Ohodnotil jsem. Jak jinak.

Ohodnoceno: 1x

Od: karelkaplan
Datum: 03.05.16 09:16

Mohu dát další kousek nebo celou vyměnit?

Datum: 03.05.16 07:43

Dobré ráno, posílám foto jak jsem to "zbastlil". Jedno je před a druhé je po. Na fotce po je vidět v rohu ještě kousek nechráněné přípijky, který musím nějak zakrýt. Jinak mě ještě napadlo ten kus přípojky celý odkopat a celý ho rochu odehnout dále od sloupku ( tedy pokud by to šlo ), pak by možná nemusel být zabetonován.

Díky

Karel Kaplan

Datum: 03.05.16 07:43

Ještě fotka po.

Datum: 03.05.16 08:41

A ještě posílám fotku, kde naznačuji myšlenku s "odtlačením" přípojky. Na obrázku je chyba, budu odtlačovat vlevo dle šipky. Hned za sloupkem je již bludník, do kterého plynová přípojka stoupá.

Díky za názory

Datum: 03.05.16 21:43

Ahoj.

Na nějaké to odtlačování se vybodni. Co je už natažený, nech být. Spíš dej bacha, aby ta plastová trubka i schráničkou byla dobře obsypána pískovým zásypem. Spíše jsi měl naznačit, jak v tom výkopu chceš pokračovat? Co tam budeš ještě betonovat a jak. Možná by stačilo ten prostor trubky rozdělit nějakým prknem-bedněním a zvenku nad ní to zase jen zasypat.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.