2+1 z hliníku na měď

Od: Datum: 30.04.16 09:05 odpovědí: 2 změna: 30.04.16 15:01

Dobrý den, bydlíme v družstevním 2+1 a budeme muset předělat v bytě rozvody elektřiny.. Panelák je z roku 1967. Jádro je původní. V našem věku jeho předělávku už necháme na vnucích .V bytě o 58 metrech čtverečních je celkem 8 dvojzásuvek, 3 lustry a 3 stropnice. Děsím se té předělávky. Nevím, jak moc se bude sekat / do parket?/ a hlavně kolik to bude stát.Ráda bych přidala dvě zásuvky. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.16 09:32

Rekonstrukci elektro rozvodů chce dělat ve spojení s nějakou větší rekonstrukcí - například jádra. Většinou se rekonstruuje byt jako celek. Rozhodně nemá význam dělat jen elektriku.

V zásadě platí:

- Rozvody zásuvek se dají táhnout po obvodu místnosti ve spáře mezi podlahou a stěnou. Pokud tam místo není, pak se dělají podlahové obvodové lišty, kam lze ten kabel schovat.

- Mnohem větším problémem jsou světla. Někdy lze protáhnout novou kabeláž původními trasami v panelu, pokud je při stavbě nezaplácali betonem. Pokud to nejde, pak se instalace buď nechá tak jak je nebo se natahá povrchově lištami. Na stropě je lze pak zakrýt sadrokartonem.

Cenu Vám takto nikdo nepoví. Záleží na zvoleném způsobu tahání kabeláže (někdo si nechá kabely i v paneláku zasekat do zdi). Cena hrubý odhad 20-30tis.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 15:01
avatar

Je zbytečné v paneláku vyměňovat hliníkové vedení,pokud se nevyskytují závažné připojovací nedostatky.Přerušené vodiče,vyhořené zásuvky a pod.Pokud jsou vlastní vodiče v pořádku,mnohdy stačí jen dotáhnout kontaktní šoubky v zásuvkách. Samotné hliníkové vodiče nejsou důvodem k nákladné výměně.

JABRAKA


doplněno 30.04.16 15:15:

Pokud jde i o zmodernizování kuchyně,pak je možné provést jen rekonstrukci přívodu do kuchyňské linky.To lze provést kabelem z chodby(jističové skříňky )přes strop jádra za linku,kde se rozvede lištou za linkou k zásuvkám linky.I s výměnou jističů by taková rekonstrukce neměla přesáhnout 50 000.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.