Kam s kočičími bobky?

Od: Datum: 29.04.16 20:48 odpovědí: 17 změna: 07.05.16 13:06

Kam vyhazujete kočičí bobky?Denně vybíráme záchodek a hážu to do papírového pytle(od jejich písku) a ten potom do směsného odpadu do popelnice.Děláte to taky tak nebo jinak?třeba otec je splachoval do wc,ale to mi připadá divné když je to i s tím pískem,zázet to do odpadu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.04.16 21:43

Tak pokud chcete být echt EKO, tak to sypejte do bio odpadu...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.04.16 22:11

No my to máme uplně stejné. Náš kocour udělá potřebu, vezmu staré noviny. Zabalím to do toho a pokud mám plný odpadkový koš tak to dám do něj a vynesu. A pokud ne, tak zvlášť zajdu do popelnice. Nikdy jsme bobky nesplachovali, a ani to nemůžeme my dělat. Máme doma totiž svoji vlastni čističku odpadních vod (jelikož nám obec nechtěla k nám zavsét kanalizaci, ale to je na jiné povídání).Ta čistička je dosti náchylná, musíme použivat eko přípravky. Takže pro nás bobky smíchané s pískem nepřipadají v úvahu.

Od: pb®
Datum: 29.04.16 23:09
A co máte za stelivo? Bentonitové je jíl, prostě hlína. Existují i dřevěné peletky nebo papírové stelivo. Papír asi splachujete tak jako tak. Navíc toho steliva jde do záchodu minimum, pokud tam splachujete jen hovínka a ne počurané stelivo.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.04.16 22:57

U nás na sídlišti jsou extra odpadkové koše pro psí hovínka a viděla jsem, že do nich majitelka kočky házela i to kočičí.:)

Datum: 30.04.16 07:00

Je pravda,že menší množství by šlo do těch psích košů.Máme z každé strany domu park a tam jsou.Nejlepší by byl bio kontejner,jsem echt ekolog,ale ty na ulicích nejsou(jen na vesnicích nebo u rodinných domků)ale třeba nějaký v okolí najdu,kam bych to mohla domést a neupadl mi ruce

Od: pb®
Datum: 29.04.16 23:05
Hovínka do záchodu počůrané stelivo do koše. Popelnici nám vyvážejí jednou týdně a kdyby šlo vše do ní, nedalo by se vyjít z domu. Trocha bentonitového steliva s bez problémů spláchne.

Datum: 30.04.16 07:15

já každý den vyberu záchůdek do pytlíku, a ten vyhodím do popelnice...

Datum: 30.04.16 12:29

Do eko popelnice NIKDY, vůbec to tam nepatří, stačí přečíst na co je. Záleží jaký mám písek, jeden sypu do WC jelikož píší, že se rozpustí a lze to¨ale je drahý, druhý do obyčejné popelnice-ten by mi asi wc ucpal. Záchůdek čistíme denně, do mirotenového sáčku ¨na kterém udělám suk a hned jse manžel vyhodit i s odpadky z domácnosti za ten den. Nechat si to v bytě týden, to se pak nedivím, že mnozí řeknou jak je kočka (nikoli kočka ale hovínka + moč cítit.

doplněno 30.04.16 12:40:

EKO POPELNICE -

Jedná se o biologicky rozložitelný odpad z domácností (zbytky zeleniny, ohryzky, slupky) a obcí (údržba zeleně - větve, posekaná tráva). Buďto se používá kompostováním na hnojivo, úrodnou půdu. Nebo v bioplynových stanicích se zachytává unikající metan, který je využíván jako zdroj energie. (cit.)

Nějaký dobrák, u nás na chalupě, do ni dal peří a nějaké staré maso (asi likvidoval mrazák) a hned to hlásili v rozhlase.

Datum: 30.04.16 17:26

Za svůj krátký život (54) jsem viděl hodně věcí ale bobky po kočce? tak tohle ještě neee.

doplněno 30.04.16 18:18:

Já teda nevím,ale za mých mladých let (v 15 jsem odešel z domova ) jsme měli pro kočky v krabici popel a ten šel pak na zahradu a použil se jako hnojivo okolo stromků. nebo se to vysypalo do hnoje a stím pak opět na záhony.

Jinak- známý exkrementy hází se stelivem kupovaným v obchodě do normální popelnice.

Datum: 30.04.16 17:47

liduš-dobrá připomínka,my jí v okolí nemáme,tak jsem nikdy nečetla co se tam háže,jen vím,že je hnědá,jezdila jsem kolem nich na kole,tak jsem je nečetla,jen viděla nápis bio odpad.

Máme vestavěné skříně a v jedné jsou průduchy(komín s průduchy,vede od sklepa na střechu)mysleli to jako špajz,jsou to staré byty a tak se to zrovna dělalo.My skříň upravili,že tam mají kočky záchod s předsíňkoutudíž jim pořád větrá,mají soukromí a ve dveřích mají díru s "lítačkama"tak je baví tam lézt.

diesel-*smich*říkáme jim bobky,ale jsou to spíš šišky(někdy se ty šišky rozpadnou na bobky),někdy se divím,že ten náš kocour nebrečí jak to tlačí.Je to někdy jak po psovi.

Od: rybana
Datum: 30.04.16 18:40

Asi není to pravé krmit kocoura jen granulemi, aby z něj šla jen tuhá stolice jak z králíka. Občas to chce dávat nějakou

vlhkou stravu, maso atd. Vím o čem mluvím, mám také kočky.

Datum: 30.04.16 17:50

Pořiďte si od městského ůřadu bio-hnědou popelnici...

Datum: 30.04.16 18:03

Paspulko, radíte nesmysl, přečtěte si co do ní patří, kočičí hovno to rozhodně není *smich*.

Datum: 01.05.16 01:55

Mezi BIO odpad nepatří exkrementy masožravých zvířat, takže do BIO popelnice NE. A nepatří to ani do kompostu.

Já teda hážu do obyč. popelnice (v kyblíčku mám mikrotenový pytlík, vyberu kočkám toalety, zavážu a odnesu do popelnice). Na některém stelivu bylo přímo napsáno, že se nemá z důvodu ucpání házet do WC.

Od: vajka
Datum: 01.05.16 09:14
Muze se vetrit a zeptat kam se vyhazuje podestylka od morcat-hobliny? Do normalni popelnice? Do te hnede nic nedavame musim zjistit na co vsechno vlastne je.

Od: lego®
Datum: 05.05.16 08:03

Hodil bych je na hnuj, kdyz uz je kocka nezahrabe sama.

Datum: 07.05.16 13:06

Osobně mám několik koček. Na jednom stelivu, které jsem dříve kupoval, bylo psáno, že může jít i do WC a jako mladý, nezkušený jsem toho využil. Netrvalo ale dlouho a WC jsem si ucpal*zed* a od té doby už jej vždy hážu do koše (v něčem zabalené) a ten pravidelně vynáším a nebo to rovnou hodám do nějakého pytlíku a vynesu jej do popelnice.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.