Jak udržet fasádu čistou okolo el.vypínačů?

Od: Datum: 29.04.16 09:59 odpovědí: 8 změna: 30.04.16 10:42

Zateplujeme dům. Omítka bude silikonová, světlá, do žluta. Na některých místech domu (ve vchodu) budeme mít šedočernobílý marmolit, aby se hodil ke kamenné podezdívce (soklu) domu. Přemýšleli jsme dát tento marmolit i kolem vypínačů světel (obdélníky či čtverce dle počtu vypínačů), které ve fasádě budou, ale pro svou tmavou barvu by ve žluté fasádě hodně esteticky vadili. Vypínače se používají celou zimu, jinak bychom šli po naprosté tmě i do schodů. Mám obavy, že okolí vypínačů bude brzo špinavé, nejen díky dětem -člověk přece jen šmátrá ve tmě, než vypínač objeví. Dávat tam marmolit barvy více k naší žluté fasádě se nechce, už tak je na našem domě příliš mnoho různých barev. Nedají se koupit nějaké třeba umělohmotné chrániče?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 29.04.16 10:36
avatar

Možná by šlo kolem vypínačů odstranit nečistotu "střídkou chleba"...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.04.16 10:40
avatar

Silikonová barva je omyvatelná, takže i když tam budete mít nějakou šmouhu sem tam, můžete to omýt a bude to čisté. Sám jsem na sokl dával silikonovou omítku a venku se práší, cáká na to od děště bahno...stačí vzít zahradní hadici, opláchnout to a je to jako nové.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: balzerka
Datum: 30.04.16 09:20

U vypínačů na vodu bacha. Hadicí sotva. Já jsem čistila právě blízko vypinače barvu z mokrých kříd, co o tam vnuci rozmazali. Nejdřív jsem byla na prášky, že už to tam zůstane. Nakonec jsem měkkým kartáčkem a mýdlem skvrny umyla a pěnu vlhkým hadříkem odstranila. Omítce se nic nestalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 29.04.16 10:44
avatar

Dobrý den, vyberte si viz odkaz nebo se rovnou poptejte v prodejně s elektro materiálem.

Zdravím!

http://www.techno-market.eu/D…ni-vypinace-a-zasuvky/Ramecky

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vilik
Datum: 29.04.16 11:07
Jestli nemůžete v noci najít vypínač, můžete volit 3 možnosti. Světlo s PIR čidlem rozsvítí za vás. Doporučuju. Nalepení fluorescenční folie na vypínač, zvýrazní ho v noci. Dělají se v různých barvách, stojí pár korun. Pokud uděláte okolo čtverce jiné barvy a ta už nepůjde umýt, můžete ji obnovit přetřením nové barvy.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: jezevec*
Datum: 29.04.16 13:47

Já si na tohle kupuju v Německu takový "gumovací houbičky". Dělá to Mr.Propper a vypadá to jako bílá houba, která používáním ubývá. Možná to mají i v Cesku. Každopádně to špínu v podobě, jakou popisuješ, odstranuje skvěle !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.16 17:02

Zkus si vybrat něco, jako je tady http://www.e-hlinikoveprofily.cz/Podlozky-pod-vypinac/ , nebo použijte vypinače s doutnavkou, jsou vidět i ve tmě. Nejlepší je ale vypinačů se zbavit a nahradit je PIR čidly. V součtu se možná i vyplatí,svítidla svítí jen za tmy a jen pokud zaznamenají pohyb, taky je to bezpečnější, nikdo se nemůže schovávat ve tmě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 30.04.16 10:42

Máme na domku světlou fasádu a kolem vypinačů není špína. Nejvíc je od kočky, jak se tře o hranu u dveří. To se dá umýt. Ale co je dobré, je mít čidlo, co zapíná světlo pod krovem a svítí na vstup do domu. Vidím to u sousedů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.