Vytápění bytové jednotky

Od: Datum: 28.04.16 14:24 odpovědí: 5 změna: 03.05.16 16:36

Bydlíme v bytovém domě, byt v OV a v rámci domu jedná společenství vlastníků. Pro ohřev vody používáme plynový průtokový ohřívač umístěný v bytě. Topení v rámci domu je řešeno společným kotlem ve sklepení, rozvod do každého bytu (doma máme radiátory). Bydlíme v nejvyšším patře a trubky od topení u nás končí - dále již nikam nepokračují.
Dlouhodobě nejsme spokojeni s průběhem a dobou vytápění, ale v rámci SVJ se to neřeší, jelikož jsme jediní a náš požadavek je vždy smeten.

Odchází nám stávající průtokový ohřívač a řešíme koupi nového. Chtěli bychom vyřešit 2 mouchy jednou ranou a rovnou koupit kotel , kterým bychom řešili i topení, nezávisle na kotel SVJ.

Je vůbec v našem případě možné, že bychom se odpojili od domovních rozvodů (bydlíme v nejvyšším patře a trubky u nás končí) a přešli na vlastní vytápění. Řeší tohle nějak zákon či nějaká vyhláška?

Děkuji za jakoukoliv radu.

Blanka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.16 14:55
avatar

Rozhodně se tato situace nedá řešit bez účasti společenství.Náklady na vytápění bytu nejsou jen pomocí individuálního topení,ale zúčastňují se i obyvatelé okolních bytů přestupem tepla.Většinou se platby řeší podle nové vyhlášky odečtem z měřičů,které jsou povinné na radiátorech,nebo jako prostorové.Nelze je ignorovat,nařizuje to vyháška.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.04.16 15:05
avatar

Nehledě k tomu, že by se musel upravit topný systém v celém domě (jak moc, to je otázka na kterou se bez dalších znalostí těžko odpovídá).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 28.04.16 15:28

Při stávající právní úpravě se můžete odpojit od vytápění v rámci SVJ, ale budete hradit i tak tzv. základní složku spotřeby tepla, která se pohybuje mezi 40-50% spotřeby tepla (resp. ceny celkem dodaného tepla do objektu). Váš podíl se vypočte z podlahové plochy bytu. Tedy pokud se odpojíte, budete platit za něco, co nespotřebujete. Teplo sice bude z vlastního zdroje, ale stát to bude celkem dost. To ale nepíšu o technických úpravách a rozvodů a umístění kotle v bytě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 16:06

Ve vašem případě vůbec nepomýšlejte na odpojení od centrálního zdroje tepla v domě. Pokud nejste spokojeni s průběhem vytápění bytu, tak si nainstaluje registrační teploměry, s jejichž záznamy můžete argumentovat při jednání s výborem SVJ. Na teploty v bytě platí vyhláška, kterou musí SVJ dodržovat, jinak hrozí pokuta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 16:36
avatar

bytové domy podle nového zákona 318 z roku 2012 musí mít do konce letošního roku všechny byty zařízení na měření spotřeby tepla.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.