Věnec přímo nad otvory

Od: Datum: 28.04.16 13:00 odpovědí: 2 změna: 28.04.16 14:40

Dobrý den stavím chatu s obytným podkrovím. Narazil jsem na problém jak překlenout otvor na dvoje dveře. Přímo na otvory z obou stran mi vychází nosný trám takže nevím jak ho mám vystužit. Stavím z porfixu 25cm a věnec bude z U PROFILU a jde mi o to jestli mám použít do věnce pouze vyztuženou výztuž z kary sítě nebo použít I PROFIL a vložit ho do U PROFILU od Porfixu? Děkuji za odpověď. Přikládám namalovaný plánekSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar*
Datum: 28.04.16 14:39

Můžete změnit rozložení zatížení (nová zelená bude zatěžovat méně než původní hnědá - zvlášť jestli schody v horním patře končí na "jihu" a ne "západu").

Počkáme, co na váš problém řeknou stavaři.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.16 14:40

Ahoj.

Já jsem na tohle použil i velké vingly. Když to máš materiálově takhle vymyšlený a dostupný, tak by ti ty dráty v betonu musely taky stačit a ještě to bude povrchově shodně dobře vypadat. Velké íčko je zbytečné. Tři 14tky Ička jsem dával nad dveřní otvor 90 dveří v hlavní nosné zdi v přízemí. Byla to nevěncovaná příčka a 30cítkou nad tím. Doporučil to zedník, letitý praktik. To tvý je brnkačka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.