Koupě bytu-nesnesitelní sousedé?

Od: Datum: 28.04.16 10:52 odpovědí: 10 změna: 01.05.16 16:18

Ahoj, chystáme se koupit byt v Praze, problém vidím v tom, že nevíme, jak jsou hluční sousedé. Asi nejlepší by bylo domluvit se na tom, zkusit tam aspoň jednu noc přespat, ať víme, jestli tam nejsou například nad námi lidé, co mají plovoucí podlahu a malé děti, které dupou, nebo sousedi se psem, který štěká.

Myslíte, že je to dobrý nápad?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.16 10:58
avatar

Pokud to současný majitel bytu dovolí, tak proč ne. Akorát nevím, zda tyhle věci zjistíte po první noci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.04.16 11:22
avatar

Hodně naivní představa. Často to nepoznáš ani za týden, nehledě na to, že za týden může být všechno jinak.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.04.16 11:28
avatar
Horsi , kdyz prespis a sousede budou na dovolence. Na hluk musis byt pripraven. Kdykoliv se muze nastehovat jina rodina , udelat rekonstrukce , narodit se prckove v okolnich bytech.
Pokud chces klid , kup si barak uprostred lesa.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.04.16 11:28
avatar

Nevím, jestli se s takovou k nějaké koupi bytu dostanu, ale já budu kupovat pouze byt, ve kterém jsem předtím žila nějakou dobu a byla tam spokojená. Tzn. hledat nájem s možným pozdějším prodejem nebo prodej, kde bude majitel souhlasit s nájmem na pár měsíců. Asi utopie, ale kdo ví, třeba to vyjde.

Nedávno jsem se stěhovala do bytu, kde mi oproti tomu minulému není vůbec tak dobře, na vině je asi nezateplení a orientace bytu. Zvykám si už 4 měsíce a pořád sním o tom minulém. Při představě, že takový koupím.. ne-e-e. A špatných sousedů se bojím úplně stejně jako Vy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.04.16 11:31

Správa vlastníků bytů má přehled kolik lidí-dětí kde bydlí a povšechně i jak jsou děti staré a jaké je vybavení...spát v tom bytě asi budete moci,ale budou zrovna ti lidi doma? Všichni? Zeptejte se sousedů - nemají důvod něco zatajovat a pokud jsou s těmi lidmi okolo problémy - velice rádi se obvykle podělí o zážitky...správy bytů bych se také zeptala na případné neplatiče v domě,krádeže,splátky na domě-plst.okna, svůj výměník tepla atd.-to vše lidi platí a neplatiči... atd.Aby k vám do domu nejezdila policie 2x týdně...zažila jsem v Praze dokonce přepadové komando v podzemní garáži-nic příjemného...veliký pozor!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.04.16 13:49
avatar

Dobrý nápad to je a chápu to.Taky máme krásný byt v nádherné ulici,dům plný starších lidí,klid...ale už dva zemřeli a nastěhovali se noví a začlo bouchání dveřma,ječící děti na chodbě...takže nadšení nejsme,zatím jsme většina těch slušných,tak to hlídáme a usměrňujem.Nejsem stará,ale nedali jsme tolik peněz za byt,aby nám potom tady někdo dělal kravál nebo bordel.

I když si zkusíte pár nocí,nebudete vědět jestli to bude dobrý pořád.Co tak se raději zeptat domovníka,nebo nějakých starších sousedů,ti si rádi pokecají a nové, tiché,rozumné sousedy rádi uvítají.Pokud Vám to umožní,zkuste jedno noc,jestli třeba nad vámi nedělají kravál,ale to taky nemůžete tušit,že když nemají plovoučku dnes bude tomu tak i za pár měsíců.*nevi*

Ohodnoceno: 5x
 
Od: lucka*
Datum: 28.04.16 20:29

Dobrý den,

když jsme kupovali byt, několikrát jsme navštívili okolí domu - ráno, v poledne, večer, v pracovní den, o víkendu... Pokaždé byla situace úplně jiná. Dopoledne báječný klídek, v poledne se začali probouzet nepracující, odpoledne byly venku děti a dalo se poznat, zda jsou z kultivovaných, nebo spíše problématických rodin... A podle toho, do kterých vchodů tito lidé chodili, se dalo usuzovat, jakými sousedy bude byt obklopen. Také jsme si procházeli jména na schránkách a zvoncích - zničené a počmárané schránky, vypálené zvonky, potrhaná nástěnka, nepořádek, zápach atd...to vše hovoří o špatných sousedech. No a pak samozřejmě rozhovor se seniory a maminkami na MD - jsou velmi sdílní a mají docela dobrý přehled o dění v domu i okolí. To je naše zkušenost, která se nám vyplatila.

Hodně štěstí! Lucka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.16 05:28

Já jsem přímo expert na stěhování, za 40 let jsem se 8x stěhovala.Né že by to byl můj koníček ale tak nějak to vyplynulo ze životní situace.Naposled před 5 lety do menšího za to prima bytu.V prvním patře , dům tak asi 10 let postavený , v krásném prostředí u domu atrium a u bytu terasa a balkon. Jsou to tři 4 posch. domy vedle sebe.Nic mi tu nevadí naopak. Má to jen jednu nevýhodu pro lidi kteří musí v letních měsících být doma a nemohou odjet na chalupu , chatu.Na betonových cestičkách kolem pískoviště, prostorách vyhraněných pro děti se od rána shromáždí malé děti a na svých malých vozítkách nadělaají takový kravál, nikdo je nenapomíná, maminky sedí na lavičkách a drmolí si společne o životě. Mně to je fuk celé léto tu nejsem ale přijde doba kdy už budu babuška anikam se nedostanu, potom využiji balkon který je do ulice . Jinak super ,ale vím že to hodně lidem vadí. Co se dá dělat děti jsou všude.Ale jestli vám vadí jejich křik tak si zjistěte jak to tam funguje...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.16 15:34

Dobrý den, já si myslím, že je to jak sázka do loterie a nikdy nevíte, jak to dopadne. My bydlíme v baráku, kdysi to stavěli moji prarodiče vedle babiččiny sestřenice a vztahy výborné. A dnes? Dnes žije vedle jen starý alkoholik, co dělá bordel a tahá domů bezdomovce a do toho nevychovaný čokl - už jsem zde o o tom psala. Kdyby nebylo manžela, který to chápe jako investici - máme velikou zahradu, kdoví jak všechno dopadne - aspoň můžeme chovat králíky a tak, šla bych pryč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.16 16:18
avatar

je to omyl, podle mě jedna noc nic neřeší. Byty se často prodávají a situace se za rok může změnit vy smyslu obyvatel bytu. Podle mě je vhodnější zkusit nějak prolustrovat (přes předsedu) kolik je tam bláznů asiciálů a jiných individuí případně těch nepřizpsobivých a podle toho se rozhodnout, my tu máme jednoho podivína poloblázna co údajně nepoužívá vodu *ee*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.