Nahazování stropu - ostění - tipy

Od: Datum: 28.04.16 09:46 odpovědí: 3 změna: 29.04.16 14:33

Ahoj rádci!

zrovna nahazuji kamenné (žulové) ostění u dveří - stropní část. (Svislé stěny byly v pohodě, ty mám krásně rovné). Prvně jsem kámen našpricoval, pak jsem se ale pokoušel nahazovat a nastal problém. Tolik sprostých slov jsem už dlouho neřekl! Pořád mi omítka padala. Možná jsem dával příliš velkou vrstvu najednou, nevím. Tak jsem se naštval, na lžíci špachtlí nanesl omítku a tu nenahazoval, ale natahoval - silou tlačil a tahal. Kupodivu to drželo, což se o nahazování říct nedalo.

A tak se ptám. Jaký máte na nahazování stropní časti fígl? Co třeba pro lepší uchycení směsi na stěnu vsypat do omítky lepidlo? Nebo něco jiného? Vápno nemám... Mám tu zrovna lepící a stěrkovací hmotu na lepení EPS. Kolega dává do směsi omítky sádru, ale směs mi zas moc rychle tuhne ve fance, ale je to o umu...

Díky za každý použitelný tip.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.16 12:09
Nahazování stropu vyžaduje jednak správnou hustotu malty, která má být spíše řidčí (zase ne voda), a pak správný směr nahazování.
Každopádně co se složení týká je na tom schopností přilnout lépe klasická vápenná, případně nastavovaná malta, než většina suchých směsí (SMS).
Takže pokud tam něco chybí, tak to je to vápno. Pokud tedy pominu to, že do SMS se nemá nic přidávat.
Směr nahazování, či dopadu malty na plochu, by měl být v zásadě šikmo, pod úhlem cca 45 stupňů. Mimo jiné se tím docílí toho, že to co se nepřilepí, se nevrací k Vám, ale odletí od Vás.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.04.16 16:29
avatar

Prostě na to si musí dojít každý sám jak na strop.Já to v hluboké minulosti na stropu s heraklitem řešil natahováním hoblíkem jako štuk (vyučil jsem se u PSG kde jsme dělali betonové stavby s výplňovým zdivem na rozdíl od kluků třeba ze ZSS nebo z OSP,kde ohazovali i stropy) ,ale ve větší vrstvě. pak po asi 20 letech jsem byl v práci donucen ohazovat strop,začátky jak píšete,stejné.Nakonec jsem to zvládl ale za 2x delší dobu než Ti co to uměli.

Sádru si do malty nepřídávejte!To maximálně klasické hašené vápno! Raději to po menších vrstvách natahujte než do směsi přidávat cokoliv!


doplněno 29.04.16 14:42:

No ohazování stropů je pro mne dodnes tak trochu strašidlo*cert*.takže přeji hoodně trpělivosti se učit novým věcem nebo sehnat zedníka důchodce ,neboť hodně ze současnosti dosluhujících zedníků toto nmoc neumí jako já*plac*.naštěstí si umím poradit,který vám dokáže přímo na místě ukázat a poradit. tak ať se dílo zdaří!*palec*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.04.16 14:33

Děkuji Vám pánové. Takže trpělivost je asi ten nejzaručenější recept. Zatím teda budu natahovat a když mi to nebude padat, budu tahat dál! :-D Jinak stropy odmítám nahazovat, to radši osadím sádrošem nebo polepím jinou deskovinou... To je opravdu za trest.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.