Přesah dešťového žlabu, tzv. rýny

Od: Datum: 26.04.16 12:59 odpovědí: 2 změna: 27.04.16 01:01

Klempíř nám tu udělal nové žlaby a ukončil je "před" závětrnými lištami. Tedy případná voda z nich spadá na roh - máme minimální přesah střechy. Někdo nám říkal, že to klempíř udělal špatně - zvláště když bude vítr, tak po liště nám všechna voda poteče na roh. Při dešti nám to tak opravdu přišlo - že nejvíc byly velmi mokré rohy domu, odkud vždy fouká. Omlouvám se, nemohu dát foto, nemám baterie do foťáku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.04.16 22:31

Ahoj Katko.

Už to tvé vyjádření, že to končí ,,před,, , je určitě špatně. Že to končí, ne to vyjádření. Kolik by to mělo být ,,za,, , by asi záleželo od tvaru střechy a jejího zakončení a jak jsou udělaný ty krajový lišty. Určitě to bude několik cm. Kolik přesně ti nepovím. Ale, když se podíváš ve svém okolí na to, jak to mají na stejně provedených střechách udělané jiní, snad to nemají všichni špatně. Jak daleko může odstříkávat ta kapající voda? 5 cm? Asi by to zakončení nemělo moc okatě přečuhovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.04.16 01:01
avatar

Podle mého názoru je to udělané špatně - okap musí přesahovat závětrné lišty (hrany střechy) o minimálně 5cm, ale optimálně 10cm.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.