Výkup propan butanových lahví

Od: Datum: 26.04.16 12:31 odpovědí: 2 změna: 26.04.16 13:51

Dobrý den,prosím, vykupuje někdo 2kg propan butanové lahve?Děkuji za odpověď IP


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar*
Datum: 26.04.16 12:51

1, 2, 3, ... nepíšete, odkud jste.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 13:51

Dobrý den, bohužel u tlakových lahví je to jinak než od klasických lahví vratných, například od piva.

Samotné vám je nejspíš nikdo nevykoupí, navíc jistě nemáte už nějakou původní účtenku, za kterou byla placena záloha.

Jediné řešení je nabídnout je přes internet na inzerát a zde by si je někdo od vás mohl koupit. Pokud si totiž chcete koupit novou plnou, většinou vám ji neprodají, pokud nemáte prázdnou, tzn. výměnou. Jistě si někdo, kdo si chce tyto lahve koupit, musí někde obstarat tu starou, aby měl na výměnu. Bohužel je pravda, že inzerátů tohoto typu je mnoho, takže asi neprodávte úplně hned. Také záleží na tom, zda máte na lahvi povolenou pravidelnou tlakovou zkoušku.

Případně se můžete pozeptat u vás ve sběrně železa, zda by ji vykoupili, zde ale většinou platí, že láhev musí být rozebraná, tzn. prokazatelně prázdná, jinak je nevezmou a do demontáže se raději sama nepouštějte, nikdy nevíte, zda v lahvi přecijen něco nezůstalo.

Je možné, že někde tyto lahve vykupují ještě mimo za nějakou pevnou cenu, ale nedávno jsem četl na jedné stránce, že výkup pozastavili. Lahví je na trhu pravděpodobně přebytek, proto - na vašem místě bych zkusil ten inzerát na internetu za nějakou cenu, pokud je láhev ještě zachovalá, pokud je už ve velmi špatném stavu a jinak ji neudáte, tak zkusit ten sběr, ale jak říkám, tam vám ji s vysoukou pravděpodností nevezmou, pokud nebude demontována.

Případně si zkuste zjistit na lahve jejího výrobce, např. podle nátěru, respektive současného provozovatele, a informujte se přímo u něj. Bohužel hodně PB lahví vyráběli výrobci, kteří dnes už neexistují, ale lahve kolují dodnes.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.