Naviják na hadici

Od: Datum: 26.04.16 08:05 odpovědí: 9 změna: 01.05.16 01:39

Dobrý den, chci se zeptat, zda se nechá koupit (kde) navíječ na zahradní hadici. Mám 50m 3/4 a prostě nikde jsem v obchodě nenašel na tuhle velikost a délku navíječku..Kdybyste měl někdo nějaký tip, budu rád.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.04.16 08:24
Starý disk z kola nepostačí?
Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.04.16 08:25

A co tady - http://nazahradu.snadno.eu/Ha…ky-a-drzaky.html?xmlid=539224 , píší že se vejde až 75 m 3/4. Každopádně počítejte s tím, že to bude pěkně těžké.

nebo zde - http://www.serviscentrum.cz/Voz%C3%ADk-na-zahradn%C3%AD-hadici-%C4%8Dty%C5%99kolov%C3%BD

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.04.16 08:26

Supr to je přesně ono. Hledal jsem blbě, vy lépe, děkuji.

Datum: 26.04.16 08:31

Tady se najdou tak velké, ale je to pálka. http://www.mamtechnika.cz/nav…ce=vsechny&varianta=C&limit=0

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.04.16 08:39

Já tenhle problém řešil vloni. Při cenách a pevnosti dodávaných vozíků jsem nakonec rezignoval a stvořil si špulku sám. Bočnice překližka cca 2x5mm, střed tuším osm závitových tyčí M8, jako distanční sloupky posloužila plastová vodovodní trubka. Stojan zatím v nedohlednu, ale i tak je to paráda - když to srovnám s tím zápasem, který jsem sváděl při motání nepoddajné hadice v ruce. Cenově jsem tak na třech stovkách, spousta materiálu byla z přebytků. Největší problém byl odhadnout velikost špulky (hrubě jsem to předimenzoval). Uznávám, že můj příspěvek není zrovna odpovědí na danou otázku, ale třeba někoho inspiruje.

Datum: 26.04.16 09:11

Mě prostě už vytáčí, jak při zalévání musím neustále hadici rozmotávat a zase smotávat. Přece jen 50m už je nějaká délka. A navíc ta hadice se mi válí před barákem jen tak hala bala. Našel jsem nějaký vozík na 50m o Gardeny, ale všichni to dle heureky kritizují. Pak je tu ten vozík z vašich odkazů za cenu nějakých 3 200Kč. Je to docela darda, ale zase kdyby to mělo být kvalitní a vydržet to...

Datum: 26.04.16 09:23

Z vlastní zkušenosti - ty plastové navijáky ( s cenou do tisícovky) na hadice jsou na nic. A 50 metrů 3/4 je pěkná váha, takže určitě vybrat naviják kovový a pokud s ním budete přecházet (přejíždět) po pozemku, tak bych koupila ten čtyřkolový. Je to sice darda, ale zase uklizená hadice a i zimní úklid bez problémů a bez neustálého motání.;)

Datum: 29.04.16 18:36

Tak po dlouhé době jsem kromě jednooho Vámi uváděného našel ještě jeden. Tak schválně, který byste vybrali?

1) Wolf-Garten WS 80 Z

2) Claber 8894 - Metal Gemini

doplněno 30.04.16 07:03:

Jen doplním, že ona dva jsou za podobnou cenu.

Datum: 01.05.16 01:39

Já bych vybrala ten 2. - Metal Gemini - myslím že bude stabilnější a střed je tvořen širšími pásy.

U toho 1. se mi nelíbí ten střed bubnu - hadice se navíjí na 5 tenkých tyček, malé podložení hadice, mohla by se stlačovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.