Rekonstrukce koupelny

Od: Datum: 25.04.16 16:53 odpovědí: 4 změna: 26.04.16 07:28

za jakých podmínek a po jaké době( jak starý musí být byt) je možné požadovat rekonstrukci,popřípadě alespoň výměnu vany a umyvadla, bytového jádra v obecním bytě


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.04.16 17:22
avatar

Pozvěte si bytového technika,který to vyhodnotí a podá žádost.Takhle to chodí.Také Vám navrhnou(u nás to tak chodí)ať si provedete výměnu,klidně i rekonstrukci,ale už v nájemních smlouvách je,že při odevzdání bytu ztrácíte nárok na finanční dorovnání.

Já si měnila v městském bytě vše,ale tak,aby to šlo "odmontovat".Teď už jsme ve svém bytě a vše jsme si přenesli.Byt jsem městu vrátila opravdu v původním stavu.Tvrdili,že mi jej dávali v dobrém né-li perfektním stavu,tak jsem si to nafotila,potom při vracení bytu se to hodilo.Všechen ten hnus(takové ty staré orezlé vodovod.baterie s černou sprchovou hadicí,umyvadlo,které tam vůbec nesedělo,netěsnilo,kuchyň.linka z 60.tých let,mastná od tuku...)vše jsem měla ve sklepě a potom jsem jim tam ty"poklady"dala zpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 25.04.16 17:45

Jestli to není rozbité a nebo stav neumožňuje obvyklé používání, tak to může být staré, jak chce.

zákon

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rees
Datum: 25.04.16 18:19

Žádat můžete o rekonstrukci a výměnu čehokoliv a v podstatě kdykoliv. Vzhledem k tomu, že od obecních nájemníků má obec nevelký nájem a navíc v rozpočtu obce obvykle nejsou peníze nazbyt, musíte počítat s tím, že se do ničeho obec jen tak nepohrne, případně investici do Vámi obývaného bytu adekvátně promítne do zvýšení nájmu. U soukromého majitele zcela běžná věc, nelíbí se ti koupelna nebo cokoliv? Ok, 2 možnosti, buď můžeš jít pryč, nebo ti to bude opraveno, ale bude zvýšen nájem. Těžko můžete i v obecním bytě čekat, že vám někdo bude investovat do bytu, který obýváte a nijak se to nepromítne do nájmu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 07:28
avatar

Není to tak dlouho, kdy jsme obecní byt odkupovali a založili družstvo. Ještě před tím, jsem vždycky šla za techničkou a poplakala jsem si, jak to mám škaredé a jestli by nešlo něco vyměnit. Ona vždycky nakoukla do mé složky, zjistila jak dlouho to mám a někoho poslala, aby se na to kouknul. A pak mi to vyměnili. Kredenc, sporák, karmu, vanu, umývadlo, vodovodní baterie, kde nepomáhala výmena těsnění. Je pravdou, že jsme měli bezvadného správce domu, už nevím jak se ta realitka jmenovala. Po výměně mi nepatrně zvýšila nájem. ;) Zajděte a pokuste se! Za to nic nedáte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.