Přístupový systém pro rodinný dům

Od: Datum: 24.04.16 21:36 odpovědí: 2 změna: 24.04.16 22:03

Dobrý den,

stavím rodinný dům a rozhodl jsem se, že budu moderní a nechci používat klíče.

Poptávám proto přístupový systém pro jedny vstupní dveře. Systém by fungoval buď na RFID technologii či otisku prstů, případně kombinováno s číselným kódem. Podmínkou je, aby systém neselhal při krátkodobém výpadku el. proudu a aby nesnížil požadovanou bezpečnostní třídu - uvažuji 2 až 3.

Prosím o doporučení, je mi celkem jedno, jestli to bude řešeno zámkem, zámkovou vložkou, nebo jestli bude použit nějaký externí snímač zabudovaný např. pod omítkou či kombinace těchto prvků. Rád bych se vešel max do 15 tisíc Kč.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.04.16 21:57

To se bohužel asi nevedejte. Přístupový systém se skládá ze dvou částí.

1. Ovládací - to je nějaká klávesnice, čtečka, snímač otisku. Je to celkem jedno. Cenově to vychází vše podobně. Cena cca 3-5tis na jedny dveře.

2. Zámek ve dvěřích. Děli se na elektromechanické a elektromotorické. Elektromechanické se automaticky zamknou při zavření dvěří (mechanicky, je tam taková západka). Vlastností je, že tyto zámky musí mít kliku na obou stranách. Klika zevnitř funguje vždy, vnější pak po přivedení napětí - po úspěšné autorizaci na čtečce. Tyto zámky stojí cca 8-12tis Kč. Pak se dělají elektromotorické zámky a ty mají na vnější straně klsicky kouli a celý mechanismus ovládá servomotor. Tyto zámky stojí 30-40tis Kč.

Ty ceny zámků navíc nezahrnují zámkovou vložku, ani kování. Rovněž je nutné nějakým způsobem dovést do dvěřního křídla k zámku kabeláž. Většinou se to dělá přímo při výrobě nových dvěří. Do stávajících dvěří tu kabeláž dostanete leda povrchu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.