Jak opravit nerovný štuk

Od: odpovědí: 15 změna:

Dobrý den,

štukoval jsem ytong a panel. Na ytongu vše bez problémů, na panelu špatný. Panel je křivý a i přes penetraci na něm štuk nedržít tak jako na lepidle na ytongu. Místa, která jsem spravil pomocí špachtle jsou vidět (jiná barva štuku). Na některých místech po uschnutí vylezly nerovnosti. Existuje něco, čím bych vyspravil nerovnosti? Nějaký tmel, který by měl strukturu jemného štuku? Slyšel jsem, že existuje nějaká štuková barva, dalo by se to použít? Zakreje barva flekatost štuku?

Budu vděčný za jakoukoliv radu:).

15 odpovědí na otázku

 

 


0x

Nechat přeštukovat celou plochu!


Je mi jasne, ze by to bylo nejlepsi, ale musel bych to udelat ja (nevim jestli by byl vysledek lepsi) a neni na to uz cas. Myslel jsem neco z tech alternativ co jsem psal, jestli s tim nemate zkusenost.

 


0x

Vymalovat válečkem.


Tim myslite nejakym vzorem? To bych nerad, chci bilou barvu. Nebo jako, ze valeckem se nanese vic barvy a tak se to skreje? Co ta stukova barva?

 


0x
avatar jmlc

Stěrkové pryskyřicové stěny? možná by pomohlo


doplněno 24.04.16 20:26:

nějaká debata zde - modrastrecha.cz/...

obecně třeba zde pirapi.cz/...


O co kráčí?


Koukal jsem na to, ale to neni na opravu štuku. NEchci draze predelavat cely steny. I tak diky za info.

 


0x

Dobrý den.Já jsem křivotu opravoval štukem a šlo to taky.


A jak jste docílil toho, že nový štuk plynule navázal na ten starý? Dálepak vznikne flek.Překryje fleky od různě starého a tlustého štuku barva?

Zdrsnil jsem povrch.Jinak štuk je stejné barvy a kdyby nebyl tak snad malováním překryjete,ne?


Co jste použil na zdrsnění? Klasickým ručním brouskem na maltu bych to asi strhnul:).

Štuk má právě barvu podle tloušťky vrstvy a asi to má i jiné parametry (možná doba schbutí daného úseku), pokud by to šlo přemalovat, tak byto bylo super. Žádný zkušený štukatér se tu o tom nezmiňuje.

Jinak to vyrovnánmí nerovností štukem mi plno lidí vymlouvalo, že to nebude držeta ačasem to opadá. Jak to máte dlouho takto pospravované a jak se to chová po čase?

 


0x

Dobrý den, můžu se zeptat, jak jste problém nakonec vyřešil?

Děkuji

 


0x

nevýhoda štuku je ta, že se musí udělat na jednou a pořádně. Následná oprava pak není možná bez viditelných přechodů...proto je vhodnější dělat se sádrou

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]