Porucha bojleru Dražice OKCE 125 2 kW

Od: ® odpovědí: 12 změna:
avatar cmelak

Zdravím všechny,

dnes ráno jsem zjistil, že bojler nenatápí, kontrolní dioda svítí, a po stažení na polovinu dřívějšího nastavení zhasne (byl zde zbytek nahřáté vody, podle mne termostat funguje). Nicméně po opětovném nastavení do původní polohy jsem neslyšel zabzučení spirály jako obvykle. Podle mne se topné těleso odebralo do věčných lovišť. Na netu se dá sehnat.

Topné těleso je uloženo v suchu, neměl by být problém ho vyměnit. Jde mi o to zda mám koupit ještě nějaké těsnění k tělesu kdyby se něco při demontáži rozpadlo. Dále mě napadlo zda není problém jen v nějaké pojistce. Mám zkušenosti s výměnou "mokrého tělesa" .

Téma tady bylo řešeno před rokem a půl, myslím si že podobná závada se může přihodit každému majiteli bojleru.

12 odpovědí na otázku

 

 


2x

Dobrý den, kromě již zmíněného vyčištění bych zároveň zkontroloval při demontáži i další části, když už budete mít ohřívač rozebraný. Určitě si opatřete těsnění příruby, to se také doporučuje vyměnit, když už v tom budete. A současně i novou hořčíkovou anodu, aby ohřívač déle vydržel, předpokládám, že ta stará se vám už rozpustila. Od věci také nebude kontrola úplnosti, případně výměna přepadové trubky uvnitř ohřívače. A také zkontrolujte, zda všechny šrouby a dráty jsou tam, kde mají být, třeba se něco odlomilo, upadlo, uhořelo, proto spirála nemá přívod el. proudu, a tedy nehřeje.

 


2x
avatar arakain77

kuba vám dal radu kompletní.Věřte nám oběma.Vodní kámen taky v konvici nemám a v bojleru jo.Ale začal bych tou zkoušečkou na kontaktech tělesa.

 


1x
avatar arakain77

Jak ho máte dlouho?Každý bojler se musí čistit od vodního kamene.Tím bych asi začal.Já to dělám i dva krát do roka a z 80,lt mám kýbl kamene.Pak bych se teprv zaměřil na těleso.Nebo v zapnutém stavu proměřit pořádnou zkoušečkou odběr el.


Podle rychlovarné konvice bych řekl, že voda je OK (Želivka)

 


0x
Je-li tam suché těleso v jímce, tak to klidně vymontujte a zkontrolujte, kde se přepálil topný drát. I případná oprava zakroucením nějakou dobu vydrží.

Díky všem, ale nerozumím "zakroucením"

Drát tam bývá volně, takže přepálené konce povytáhnete kombinačkama a zakroutíte navzájem, aby pak mohl probíhat elektrický proud. Samozřejmě toto provádíte s vypnutou elektřinou.

Tak by mělo vypadat vaše topné těleso elny.cz/... Zkroucení topného drátu - spirály - při přerušení je jen provizorní řešení, je třeba dát pozor, aby topná spirála (ten stočený drát) netrčel z drážky a nemohlo dojít ke zkratu na trubku, ve které je topné těleso zasunuté. Pokud je topné těleso přerušené - změříte - raději vyměňte za nové..nestojí až tak moc a máte zase na pár let postaráno...anodová tyč vypadá nějak takto elny.cz/... a nevím, jestli ji tam máte... bývá u "mokrých"topných těles...u keramických, pokud je to jak z odkazu výše, jsem se občas setkal, že anoda chyběla...


doplněno 25.04.16 20:56:

Používali jsme ležatý kombinovaný bojler 160l se stejným topným tělesem, bez anodové tyče a vydržel cca 30let; s anodou možná déle, kdo ví...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]