Jakou penetraci před malováním?

Od: Datum: 22.04.16 22:47 odpovědí: 4 změna: 24.04.16 13:09

Ahoj, budu malovat sytými barvami, slyšel jsem, že je lepší napenetrovat, aby lépe kryly a nedělaly šmouhy. Jakou penetraci doporučujete? Penetrace od Primalexu je hrozně drahá http://penetrace.heureka.cz/p…ex-univerzalni-penetrace-5-l/

Nestačilo by to vzít třeba Sokratem?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.16 23:01

klasickou univerzální penetraci na malovani, do ni pak pridej trochu barvy ketrou budes malovat-lip uvidis kde jsi byl a budes mit takovy slabsi zaklad-lepeto prekryje

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.04.16 23:36

Já léta ve spokojenosti používám novipro disperzi 2802a za pár korun z raabkarcheru.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.04.16 10:03

2802a je právě ten Sokrat, kterej se dá krásně ředit, ale to je spíš stavební penetrace no.

Datum: 24.04.16 13:09

Pokud se nemaluje na nový štuk,penetrace může krytí zhoršit.Pojkud se nenanese naprosto stejnoměrně,stěna bude místy víc nasákavá,místy málo nasákavá a to se určitě projeví v kvalitě barev.Dokonce jsem viděl malbu,která na penetraci stékala z podkladu,.Když jako první nátěr použijeme více zředěnou barvu,po uschnutí už můžeme vymalovat na definitivu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.