Úklid po požáru

Od: Datum: 21.04.16 23:20 odpovědí: 4 změna: 22.04.16 23:21

V kuchyni nám chytl sporák a skříňka, celý barák byl zakouřený a všechny stropy jsou černé a všechno ale úplně všechno je pokryté černým popelem, ten se strašně špatně uklízí, z bílého nábytku takřka nejde utřít a dělá na něm stopy. Jak uklidit dům po takové záležitosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.16 23:32
avatar

Nábytek rozhodně vyhodit. I kdybyste to dokonale umyli, ten zápach z kouře neodstraníte. Vím, o čem mluvím. Omítky dělají specializované firmy, musí se to sanovat speciálními přípravky a předepsaným postupem, pokud je nechcete vybourat a nahodit nové.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ordara
Datum: 22.04.16 08:27

To bych musela vyhodit nábytek z celého domu ... *ee* samozřejmě kuchyňská linka je nevratně zničená, ale ten popílek je i na druhé straně domu a tam smrdí trochu jen závěsy - přece tam nevyhodím nové skříně a všechno.

Datum: 22.04.16 23:21
avatar

Bude to smrdět pořád. Možná vám pak už ne, ale návštěva to pocítí a to dost. Příklad. Dělal jsem brigádu u sanační firmy. Jeden pracovník si vzal z domu po požáru síť proti hmyzu do plastových oken (okna, která nebyla ohněm přímo zasažena). Tuto síť s plastovým rámem několikrát umyl a vydrhul. Přesto i tak tím zasmradil celý svůj byt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.16 13:16
avatar

Zdravím,
ten "popílek" jsou obyčejné saze. Saze (což jsou vlastně kousky uhlíku) se neutírají (protože se rozmažou - zkuste si nastrouhat tuhu z obyčejné tužky a pak ji utřít - rozmažete to), ale odstraňují se buď ofoukáním (což je v bytě docela nesmysl) nebo vyluxováním. Takže vezměte vysavač s co nejkratší hadicí a pomalu kousek po kousku saze vysávejte, nejlépe tak, že hubici budete přikládat vždy kolmo k ploše, kde jsou saze, tj. tak, abyste se vyhnul(a) rozmáznutí sazí (pohyb jako při zametání tedy není vhodný). Co nepůjde odsát, musí se umýt - saze jsou mastné, takže teplou vodu se saponátem (silnější koncentraci).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.