Závada pojezdu sekačky

Od: Datum: 21.04.16 21:30 odpovědí: 5 změna: 22.04.16 20:56

U devět let staré sekačky se projevuje zajímavá závada. Pojezd sekačky po sepnutí normálně zabere a vcelku slušně na svůj věk tahá. Když však zastavím a potřebuji kousek couvnout tak se kola zablokují a zpátky se nedá jet. Nevím si s tím rady. Prosím pomozte jak se s tím vypořádat. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.16 08:13
avatar

Rozebrat hnaná kola, vyčistit, namazat...


doplněno 22.04.16 08:19:

V hnaných kolech bývají volnoběžky, které umožní kolu volné otáčení, pokud není hřídel náhonu v záběru; tam bývá u starších sekaček problém (někdy i v případě, že jsou "servisované" značkovým --- doporučeným --- servisem)...Přitom bych se podíval i na hnací řemen, napínání řemenu - bývá tam většinou jen pružina...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.04.16 10:18

Odskrutkovať hnacie koleso,bude tam ozubené koleso a hnací pastorok,skontrolovať súosovosť oboch osiek,potom zložiť pastorok,je istený segerkou,pod tým pastorkom bude cez osku klinok a ten sa pravdepodobne zasekáva,vyčistiť namazať trochu olejom a zložiť.Dávať si pozor na orientáciu toho klinku pri demontáži.Rozoberať raz jednú a raz druhú stranu,lebo pastorky sú pravé a ľavé,aby nedošlo k zámene.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: martajs2
Datum: 22.04.16 15:23

Díky za odpověď, zadní kola jsem měl rozhozené, umyté a ozubení jsem nastříkal olejem HSS 2000 . Pastorky jsou perfektně čisté, klínky jsem nechal suché a v dírkách osky chodí lehce. Pastorek naprázdno zabírá dobře, když s ním točím zpátky tak cvrliká jak na má. Tady problém nebude. Mám spíše podezření jestli už není velká vůle v uložení hřídele převodovky. Když mám sundaný pastorek tak je za ním ložisko a průchod přes korpus sekačky je jen díra a ta je o 2mm větší než osa. Když sundám oba pastorky tak celou převodovkou lze posunovat centimetr tam i zpět. Možná to je ten problém...? Možná by mohl být problém v souosovosti. Nevím však čeho se chytit, Osa pastorku a oska kola se zdá být rovná, ale nemám to změřené. Ještě bych zkusil rozebrat převodovku, jestli tady není problém.


doplněno 22.04.16 20:48:

Závada nalezena! Hurá. Bylo to opravdu v osovosti hřídelí pohonu a hřídele kola, nebyly souběžné a proto to drhlo.

Datum: 22.04.16 19:47

Ahoj.

Taky jsem vytáhl sekačku a něco síknul. Mě to zase zlobí tak, že mi po vypnutí pojezdu ručním ovládačem, jsou kola furt v tahu. Zřejmě bude něco s převodovkou. Možná vyschla vazelína, nebo nějaká ta náplň oleje. Vůbec se mi do toho nechce. Stáří strojku asi 5 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martajs2
Datum: 22.04.16 20:55

Ahoj. Tohle mi dělala ta moje potvora taky. Zjistil jsem, že pod krytem řemenu byla nacpaná suchá tráva z loňska a ta tlačila na řemen tak, že byl pojezd stále lehce v záběru. Bude potřeba odmontovat nůž, sundat kryt a bordel vysypat. :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.