Ochrana dřevěného schodiště

Od: Datum: 21.04.16 08:25 odpovědí: 7 změna: 21.04.16 19:50

Prosím o radu, v rodinném domku budu měnit okna. Potřebuji ochránit dřevěné schody před zničením /dělníci budou samozřejmě chodit v pracovních botech/. Poraďtě čím, mne napadá jedině karton přilepený lepicí páskou nebo kousky starého koberce. Postačí to? nebude se to odlepovat? Díky za rady.

doplněno 21.04.16 14:50:

Děkuji za odpovědi, schodiště je betonové, obložené dřevěnými deskami, které sundat nemohu, je to napevno. Vede do prvního patra. V patře se okna nedají podat skrz okna, je to vysoko. Tolik pro upřesnění.

Takže opravdu zbývá ten starý koberec nebo kartony. Ta PVC páska, o které se tu zmiňujete, to je klasická lepicí průsvitná páska? nebo nějaká jiná? Přibližte mi ji, prosím, ať vím, co koupit. Ať pak zas nebojuji s odstraňováním lepidla ze schodů:).

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.16 08:51

Záleží na tom, jaký schodiště máš.

Pokud jdou odmontovat vodorovné nášlapy a a nebo jsou tam pouze vodorovné, tak je odmontuj a nahraď deskami stejné tloušťky. Desky tam musíš přišroubovat, nebo se řemeslnící zraní!

Mužeš tam oboustranou lepící páskou přilepit starý koberec.

Stejně tak tam můžeš přilepit na každý schod kartonový papír. Karton bude fungovat dokud bude suchý.

Doufám že tam máš zábradlí, o které se můžou v nouzi zachytit.

Karton se určitě prošlape; do koberce zase zapadají zrnka písku a můžou se prošlapat až do schodů. Odstraňování oboustrané lepící pásky bude taky dřina.

Zkus se zeptat někoho z místních stavitelů schodišť a nebo přímo montérů oken. Třeba poradí ještě jinou fintu, kterou někde viděli nebo použili.

Já jsem před instalací okna "rozmontoval na jednotlivé díly. Až jsem měl otvor ve zdi, tak jsem přinesl rám okna na usazení. A až byl rám usazen, tak jsem nasadil jednotlivé křídla, aby se rám nemohl kroutit.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 21.04.16 08:55

Dobrý den, neznám to Vaše schodiště, ale znám je obecně - nalakované a kluzké.

Já bych tam nelepil nic, protože si řemeslníci mohou způsobit úraz (nebo Vám i odmítnout na takto maskované schodiště vstoupit). Pracovní obuv nejsou tretry a výměna oken není velké bourání, resp. ti řemeslníci ("oknaři") stejně většinou mají nějakou lehčí až sportovní obuv. Myslím, že schody to přežijí i bez maskování a potom je pouze otřete.

A pokud je to RD jen jednopatrový, tak mohou materiál a suť řešit oknem (např. za pomocí lana). Takže, já bych tu ochranu schodiště ani nedělal. Zdravím!

Od: anonym0
Datum: 21.04.16 09:03

Kdyz jsem stavel, udelal jsem to stejne jak pisete. Na kazdy naslap schodu jsem prilepil ve 2-3 vrstvach karton. Pouzil jsem lepici pasku z mekkeho PVC, ktera se pak dobre odlepi a nezustane po ni lepidlo na schodech. Bezne se to tak dela. Na to, ze se schody neposkodi bych rozhodne nesazel, staci kaminek v podrazce nebo podrazky od pisku z omitky schody budou urcite poskrabane.

Ohodnoceno: 1x

Od: anonym0
Datum: 21.04.16 17:30

Datum: 21.04.16 09:34

Dobrý den, měnit okna, počítám že stará vyřežou maflem a vyhážou oknem dolů, jak bylo psáno, pokud máte pouze nášlapy, já osobně bych vzal karton, 2x nebo 3x, nařezal na tvar nášlapu, přiložil a na krajích obmotal maskovací páskou, pokud to schodiště dovoluje. pak se to nehne. Pokud máte celodřevěné je to horší.Nějaký starý koberec? Té suti moc nebude,

Datum: 21.04.16 09:49
Mám zkušenosti, že kartón není dobrej nápad. Tam pak každej chodí jako by se nechumelilo, vždyť to je přeci přikrytý, ovšem ten kartón nic nevydrží.
Už jsem takhle i schody předělával. Po sundání kartónů to bylo na odpis. Ještě že to bylo samonosný schodiště který jde vcelku jednoduše rozdělat.

Datum: 21.04.16 19:50

Ještě mne napadlo použít na každý schod obdélník ze starého linolea. Pokud máš nějaké lino k dispozici, tak by to mohlo ochránit nejlíp. To hned někdo neprošlápne.

Na přilepení bych postupoval takto: na každý schod bych přilepil tu žlutou venkovní maskovací pásku (na krajích a uprostřed). Na tuto pásku (která jde celkem dobře i po delší době odlepit a nezůstává po ní lepidlo) bych dal užší oboustrannou lepící pásku a na tuto pásku pak přimáčknul lino nebo koberec nebo karton.

Ten karton (pokud bude více vrstev) musíš napřed nějak spojit, protože lepící páska bude držet pouze spodní vrstvu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.