Střídání teplé a studené vody, bojler?

Od: Datum: 20.04.16 11:30 odpovědí: 12 změna: 21.04.16 19:04

Dobrý den, prosím o radu. Při sprchování se střídá skoro studená voda s horkou, už jsem se kolikrát málem opařil, přitom, že by kolísal tlak mi nepřijde. Baterií to není, dělá to i jinde, redukci tlaku jsme dali pryč, vodoměr také nyní vyměnili, ale dělá to pořád. Nemůže být nějaké smetí na ulici v šoupěti, ale to by tlak asi hodně kolísal? Nebo není to něco v bojleru?(máme 10let staré Dražice, ale vždycky byl bojlet dokud nezačal téct a tento problém jsme neměli. Pak poslední zbývají trubky, ale to mi přijde nepravděpodobný.Předem děkuji za každou radu. Václav

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 20.04.16 11:40

Problém je v rozdílném tlaku teplé a studené vody. Kontrolovali jste filtr/sítko. Mělo by být před vodoměrem, v lepším případě i před boilérem. Jak jste na tom s armaturou - máže být zarostlá? Případně ucpané připojení baterie ve zdi.

Ohodnoceno: 0x

Od: vaclav123456
Datum: 20.04.16 11:54

Děkuji za rychlou odpověď. Sítko je dokonce nové, počítal jsem, že to bude buď ten redukční ventil nebo vodoměr. Ještě doplním- nedělá to pokaždé, ale postupem času častěji a rozdíly v teplotách jsou větší. Tak před půl rokem to šlo sotva poznat. Baterií to není, dělá to i u umyvadla, jinak trubky jsou staré jak dům 60let, ale bojler je až kousem před bateriema a je to na jedné trubce, takže by to muselo být na tom kousku a v bojleru se nemá co ucpat?

Od: hk
Datum: 20.04.16 12:01

Nepsal jsem, že by to bylo baterií, ale přicpaným asymetrickým kusem, co kouká ze zdi. Zkuste ho vytočit, jestli to půjde a např. pletařskou jehlicí pršťourat trubku dál ve zdi - zvlášť, pokud tam je koleno. 60 let starté trubky - divím se, že to ještě teče.

Od: vodnik
Datum: 20.04.16 12:08

Určitě za rozdělením vody na teplou/ studenou, tj. ani vodoměr ani redukce tlaku (ty by měly být na vstupu ještě před rozdělením větví)

Tip je teplá voda mezi boilerem a baterií, a pokud to dělají dvě baterie tak mezi boilerem a odbočením k baterii...

Nebo na vstupu do boileru - zp. klapka atd.

Rozebrat šroubení a pustit, když stříká tak ok a ucpané je až dál/ když teče málo tak je ucpáno před šroubením...

Datum: 20.04.16 13:12

Ono když pustím vodu do vany, tak mi nepříjde, že by tekla nějak méně nebo kolísal tlak, ať už pustím samotnou teplou nebo studenou. Od bojleru k trubce mám opletené hadičky asi půl metru, takže se vždycky muselo otočit víc teplým kouhoutkem než studeným, kde je připojení pouze trubkou. Kdyby to bylo někde zarostlé tak bych jednoduše přidal víc teplé a musela by mi téct pořád stejně teplá voda, tohle kolísání mi přijde, jak když někde plandá nějakej kus rezu nebo může plandat už nějak ta pryž v té hadičce? nadruhou stranu kdyby platila moje úvaha, tak by tekla voda buď chladnejší nebo stejně teplá ale nikdy ne horká.

Od: jenda2
Datum: 20.04.16 20:08

Kdyby bylo sítko před vodoměrem, jak by jste je asi čistil? To asi nemyslíte vážně, že? Plombu na vodoměru neřešíte?

Datum: 20.04.16 14:00

podle me ta trubka, co bere vodu z bojleru (uvnitr) je zrezla tudiz bere i teplou a spodem studenou

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.04.16 20:04

Také to vidím na tu trubku.Tlakem to nebude vždyť to máte na stejné větvi nebo né?

Datum: 21.04.16 19:04

Ta trubka je asi nejpravděpodobnější, že se vlastně voda nestačí ohřát, ale, že by jí dělali slabší než nádobu? Jsou to dražice, máme už několikatý a vždycky začal kapat nebo přestal ohřívat. Je na jedné trubce se studenou vodou. Ještě nemohl by to být přetlakový ventil před bojlerem, slyšel jsem, že voda kvuli němu vůbec netekla, ale nevím jest-li měl dotyčný nejdříve tyto problémy, co já.

Datum: 20.04.16 21:57

Ahoj.

Třeba je to mnohem jednodušší. Stačí, že někde jinde někdo otevře ventil se studenou vodou a v mixu tím pádem ubude a zůstane jen ta horká. A to je třeba ten moment, co popisuješ. Jo? Podobně zlobí i plynové karmy.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.04.16 23:39

Je-li rozvod studené vody proveden 1/2 ´´ trubkou, tak je to téměř jistota. Otevřením výtoku před baterií u vany klesne tlak studené vody a vytéká jen horká.

Datum: 21.04.16 18:50

Ne tím to být nemůže, bydlím v rodiném domě a tak nikdo jiný vodu nepouští.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.