Podepření ocelových nosniku ve sklepě

Od: Datum: 19.04.16 12:43 odpovědí: 8 změna: 20.04.16 17:43

Poradte prosim, ve sklepe RD bych potreboval podeprit ocelove nosniky - IČKA - ve kterych jsou usazeny hurdisky. Delka IČEK je cca 4m, trochu se houpou - je to citit pri pohybu - chuzi po podlaze v prizemi. Meli by jste prosim nekdo nejaky typ jak tato icka pravdepodobne nekde v pulce podeprit? Nejake sloupky? Betonove? Ocelove? Jak je ukotvit na terenu a jak pridelat k icku? Tam prekazeji patky hurdisek. Dekuji za rady!Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.16 14:50
Asi bych volil sloupek z cca 14 íčka.v místě slouku malou flexou vyříznout kousky spodních částí patky. Sloupek k původnimu íčku privarit. Na spodek sloupku železnou plotnu 14 x 10 cm. Pod sloupkem zakladivou patku 30 x 30 cm hloubka stejná se stávajícím základem obvodového zdiva. Pokud tam je vyloučen mráz a stabilní podloží, tak i méně. I když já osobně základy mělčí jak 120 cm neuznavam.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 19:05

A jste si jistý že se vám to "houpe" i s těma hurdiskama?Není nahoře nějaký rošt a podlaha na něm?Kdyby se to houpalo celé tak by to praskalo a vypadalo by to nějak takhle


doplněno 19.04.16 22:55:

No já stále nevěřím že se to prohýbá i dole ve sklepě,zkoušel jste to třeba podle desky cca o 5mm kratší než výška stropu(podržet a nahoře skákat a dívat se jestli se to kymácí)?Já byh řekl že ta struska možná sedla nebo se odsypala když se tam dělali ty rozvody a houpe se pouze beton.Jinak na podepření bude stačit "lešeňovka" přivařená k íčkám a dole zabetonovaná cca 40cm.Ta patka půjde v pohodě odseknout majzlem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 19:56
avatar

... že by se toto houpalo je s podivem. Podepřít to lze, ale zespodu vidím jen ker. tvarovky, tak na něch bych to asi nedával, ale chtělo by to být podpěrou v kontaktu přímo s Íčkem, což momentálně citím jako problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 21:23

Ahoj.

A když jste to dílko vymýšleli a potom i poskládali, výšku toho Ička jste zvolili jakou? V cm. 12 , 14 , 16, 18? A jaká je skladba podlahy nad těmi hurdami? A jak je vysoko do stropu? V tom sklepě?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 22:14
Ahoj. Nestaveli jsme to mi, dum jsme koupili. Ičko je 16cm. V nem jsou usazene hurdisky na patkach, nad tim nasypano asi 10cm strusky a na tom cca 5-7cm betonu, bez jakekoli vyztuze. Vyska toho stropu ve sklepe je cca 210cm od zeme. Diky
Datum: 19.04.16 23:23

Ahoj.

Použité Ičko o výšce 16 cm je sice hraniční, ale pro ten rozpon 4 metry použitelné. Skladba podlahy je taky snad ucházející. Na detaily zamaltování na koncích stropnic není vidět, ale ze spodu to vypadá dobře. Ty konce by se neměly k Ičkům betonovat. My jsme na to vyplnění použili škváru prohnanou míchačkou s lopatou cementu na kolečko. Samo to potom drží schopně pohromadě.Vrstva betonu nad tím vším 5-7cm je taky dostatečná. Lépe by bylo položit do ní kari síť, ale stalo se. Je otázka, jestli ten beton nahoře na krajích přesahuje do nosné zdi. A po obvodu je oddělená od nich 1cm polišem. Aby se to do nich neopíralo.

Je možné, že takhle řešený strop se může nepatrně, ale přes to znatelně houpat. S tím nic moc nenaděláš. Nech to být. Proto se ve starých domech používaly samostatné trámy pro podlahy i podhledy. Ten strop nech nahodit maltou na cementový střik, nech vytvrdnout a třeba se to tím zlepší. Pokud ne až tak moc, šlo by dále potíž řešit nahoře vhodnou skladbou pochozí podlahové krytiny. Dolu bych už nic nedával. Ani stojky a ani nějakou traverzovou roznášku po celé délce sklepa. 210 cm je pro tyhle úpravy málo. Asi bych nepřidával ani nahoře v patře žádnou vrstvu. Asi tam nebudou nějaké stroje a ani taneční parket. To by nevyhovovaly právě ty hurdisky. Tak asi tak.


doplněno 20.04.16 01:03:

Ještě mě tak napadlo, jestli se nechvěje jen ta betonová deska na tý strusce. Možná by stálo za to, natáhnout od jednoho Ička k zemi nějaký teplotně a roztažně odolný materiál a na tý zemi ho upevnit. Chůzí a poskoky bych dole vysledoval, jak moc se to povoluje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 06:55
avatar

Na zem ve sklepě udělat betonový základ, který roznese zatížení, okýnkem, tam jak je žebřík dostat dlouhé železo, třeba Íčko, (nebo trám),dát ho pod strop, a podepřít po 3-4 metrech železným, či dřevěným sloupkem.

Nebo pak každý nosník podepřít zvlášť, ale to bude samá stojka..


doplněno 20.04.16 18:37:

Humbuckere,

Trám, nebo železo o síle 10-15cm sníží výšku na 195-200cm, popřípadě ještě silnější trám, třeba 20cm, tak snížení na 190cm.

Nevím výšku stavebníka, ale domnívám se, že ta výška je OK.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 17:43

Ahoj Milane.

Kdyby se měl uskutečnit tvůj plán A s tou dlouhou podporou, asi by se třeba hodilo kůli té nízké výšce 210 cm o něco prohloubit podlahu v tom sklepě. Pokud je to technicky možné.

To pak záleží na výšce domkaře a výšce případných hostů ve sklepě. Íčkem do kebule, to bolí. Beze srandy.

Jinak jsem si zase prohlížel ty fotky hurd ze spoda a poněkud mezi nimi nevidím promaltování na bocích mezi nimi. Neudělali to dobře. Tak aspoň nahodit, ať to drží více pohromadě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.