Zavěšení kuchyňských skříněk do kantky

Od: Datum: 18.04.16 03:14 odpovědí: 6 změna: 18.04.16 17:15
avatar

Chtěl bych potvrzení několika "rádců". Chci zavěsit novou kuchyň. Na háčky. Jde o tři 3 skříňky - 80/60/40 cm. V těchto místech již jednou kuchyně byla. Celá dřevěná/obě 2 horní skříňky byl vlastně jeden díl. Měl jsem ji na 4 ks 10 - tkách hmoždinkách, vruty prošroubovaný skrz linku do hmoždinek. Nová kuchyň má záda ze sololitu takže nic prošroubovat nemohu. Budu viset na háčcích která mají kuchyně z Polska a pod. Vše mám vyměřeno. Ve všech místech (jelikož jsou skříňky 3, musí být 6 dír, každá na dvou háčcích) je cihla. Až na jedno, zrovna kraj linky. S linkou nemohu manipulovat, musím ji umístit do toho místa kde to mám vyměřeno, ohledně spodních skříněk, dřezu a pod.

Chci se jena zeptat (líná huba holý neštěstí), stačí když dám do těch 5 dír opět 10 hmoždinky a do tí krajní kde je fuk nějakou speciálné/ocelovou? Háčky/závěsy pak normáně prošroubuju vruty. Obrázek háčků je přiložen.


doplněno 18.04.16 03:34:

Jde o kantku. Stará dřevěná kuchyně tu na 4 10 tkách hnoždinkách fest držela X let. Jenže měla dřevo cca 1,5 cm silný, nahoře byla ještě zpevňující lišta o síle taky asi 1,5 cm. Takže 3 cm vrutu byly v lince.Teď musím samozřejmě dát takový vruty aby neprolezly kantkou (musím počítat i omítku). Počítám že víc jak 8 - 10 cm by neměly mít v žádným případě. Samozřejmě že chci aby linka fest držela.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 111Ž
Datum: 18.04.16 07:45

no já bych doporučil zasekat do kraje špalík a zasádrovat. To je jistota...a pak do špalíku vrut do dřeva

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mire
Datum: 18.04.16 08:43

Vyrtat díru a upevnit tam šroub chemickou kotvou. Rychlé a bezpečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 09:23
avatar

Podívejte se třeba tady http://www.poradte.cz/domacno…vesit-kuchynskou-skrinku.html


doplněno 18.04.16 09:48:

Pokud věšíte více jako jednu skříňku, je lišta z Ikea velmi dobrá volba (případně i od jiného výrobce), skříňky jsou krásně vyrovnané...a není problé při vrtání ...taky jsem věšel tímto způsobem na příčku tloušky 55mm i s omítkou (na panel), použil jsem chemické kotvy, čtyři skříňky á 80cm, cca 3,2m, použil jsem necelé dvě lišty...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 10:31
avatar
Když se trefíš při vrtání přímo do cihly, nebude s tím sebemenší problém. Když trefíš maltu, tak podle okolností třeba hmoždinku zasádruješ. Kdyby byla zeď z duáků, kup si na to odpovídající hmoždinky.
Lišta z Ikey by šla použít, ale musel by jsi ještě koupit kování, vyříznout díru do zad skříňky a pak ji dole něčím podložit, aby nebyla šikmo.
Ale klasická hmoždinka v cihle to bez sebemenších problémů unese i na ty závěsy co máš.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 13:48
avatar

S tím, když se trefím do cihly tak je to na 100% pravda. Vždy před zavěšením něčeho, by i "lehkých" kuchyňských hodin jsem vždy hřebíčkem hledal cihlu. Ale X jiných, t잚ích věcí je na hmoždince - v cihle. I když je krajní háček od kuchyňské linky ve spáře tak kotva musí přece stačit. Jak jsem psal, linka (3 smontovaný skříňky) budou viset na 6 háčcích. 5 z nich bude v cihle. A linka bude sešroubovaná nábytkovými spojovacími šrouby. Nemohu mít každou skříňku zavěšenou zvl᚝, to by rohy nebyly u sebe a pod.

Datum: 18.04.16 17:15
avatar
Pět hmoždinek to s přehledem unese. A když si trochu pohraješ s tou šestou ve spáře, upadne dříve skříňka od závěsu, než celá skříňka i se závěsem.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.